YAHYALI PALYATİF
BAKIM MERKEZİ´NE KAVUŞTU
Tarih: 8.2.2019 17:23:08/ 618okunma / 0yorum

Yahyalı Belediyesi işbirliği ve hayırsever desteği ile yapımına kısa süre önce başlanan ve ilçeler içerisinde ilk olmasıyla dikkat çeken, Yahyalı Devlet Hastanesi Palyatif Bakım Merkezi düzenlenen törenle açıldı.

Açılış törenine Yeşilhisar Kaymakamı Onur Alimoğlu, Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, ilçe protokolü, İlimiz sağlık idarecileri ve çalışanlarının yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

Törenin açış konuşmasını yapan İl Sağlık Müdürü Benli, Kayseri´yi sağlıkta marka şehir yapmak için çalışmaların hızla devam ettiğini ve modern sağlık tesisleri kazandırmaya çalıştıklarını belirterek, “Yahyalı´ya yapmış olduğumuz hizmetlerden birkaç tanesini sayacak olursak; öncelikli olarak poliklinik branş çeşitliliğini sağladık. Yaklaşık 2 ay önce acil servisimizde arena tipi acil ünitesine geçtik. Bu konuda Yahyalı Belediyemizin katkısı büyüktür. Röntgen cihazı yenilenerek daha moderni ile değiştirildi. Bunlara ek olarak fizik tedavi ünitesinin tamamlanması konusunda çalışmalarımız devam etmekte. Delialiuşağı Aile Sağlığı Merkezinin temelini atmıştık şu an kabulü başladı, önümüzdeki günlerde kabulü tamamlanır. Yahyalı Devlet Hastanesi´nin temel atmasından, projesine her aşamasını milimetrik olarak Esat Başkanla birlikte takip ettik. Kendilerine birlikte çalışmaktan dolayı mutluluklarımı dile getirmek istiyorum. Yerel yönetimler ile birlikte çalışmanın önemi bu. Sağlıkta verimi kaliteyi yukarıya taşıyabilmek hakikaten yerel yönetimler ile birlikte çalıştığımız zaman daha da verimli oluyor. Palyatif bakıma gelince tedavisi mümkün olmayan bir hastalığa bağlı son döneme giren hastalara destek olmak amacıyla yapılan işlemlerin bütünüdür. Palyatif bakım merkezlerinden önce ülkemizde ne vardı? Bunu da görmemiz gerekir, hastaya yapacak bir şey yok alın artık evinize götürün deniyordu. Palyatif bakım merkezindeki amacımız, kişinin yaşamına yıllar katmak değil yıllarına yaşam katmak diyor, Palyatif Bakım Merkezini bu şekilde tarif ediyoruz. Hastalarımıza faydalı olması temennisiyle hizmet açtığımız Bu servisin yapımında katkıları bulunan Yahyalı Taşıyıcılar Kooperatif Başkanımız Sayın Selahattin Saatçi´ye ve değerli Başkanım Esat Öztürk´e hepinizin huzurunda teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Başkan Öztürk ise, göreve geldiği yıllarda devlet hastanesin kapasitesinin yetersiz olduğunu belirterek “5 yıl önce bana bu devlet hastanesinin durumu ne olacak diye sorduklarını çok iyi hatırlıyorum. Belki de 5. yıl dönümü; nereden nereye geldik. Ali Ramazan Benli Müdürüme özellikle teşekkür ediyorum. İlçemize hayırlı olsun” dedi.

Kaymakam Alimoğlu da, “Çok şükür bu yatırımların karşılığını da alıyoruz. Bunun devam etmesi için heyecanla ve hevesle çalışan kurum amirlerimizin olduğunu görmekte bizleri onurlandırıyor. Palyatif Merkezimizin ilimize, ilçemize tüm vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyor emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından merkezin yapımında emeği geçen Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk ve Yahyalı Taşıyıcılar Kooperatif Başkanı Selahattin Saatçi´ye plaket takdim edilirken emeği geçen personele de teşekkür belgesi verildi.

Konuşmaların ardından Palyatif Merkezi dualar eşliğinde kesilen kurdele ile açıldı.
Kaynak: KURUM BÜLTENİ

Anahtar Kelimeler: YAHYALI PALYATİF
KAYSERİ´DE 400 MÜLTECİ KADINA DOĞUM EĞİTİMİ VERİLİYOR
KAYSERİ´DE 400 MÜLTECİ KADINA DOĞUM EĞİTİMİ VERİLİYOR
Kayseri Sağlık Müdürlüğü ile Türk Kızılay´ı tarafından ortaklaşa düzenlenen ´Yeni Bir Hayat Mümkün´ projesi kapsamında 400 mülteci kadına doğum öncesi ve sonrasında yapması gerekenler konusunda uygulamalı eğitim veriliyor.
EVDE SAĞLIK HİZMETİ MEMNUN EDİYOR
EVDE SAĞLIK HİZMETİ MEMNUN EDİYOR
Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü´nün geçtiğimiz yıl hayata geçirdiği proje kapsamında Evde Sağlık Hizmeti alan aileler için tahsis ettiği motorlu hasta karyolaları, yatağa bağımlı hastası olan ailelerden tam not aldı.
GETAT KONGRESİ´NE 18 ÜLKENİN SAĞLIK BAKANLIĞI YETKİLİLERİ KATILACAK
GETAT KONGRESİ´NE 18 ÜLKENİN SAĞLIK BAKANLIĞI YETKİLİLERİ KATILACAK
Kongreye Kayseri´den konuşmacı olarak katılacak olan Doç. Dr. Halil Tekiner, "Bilimsel araştırmalarda tarihsel zenginliğimizden yararlanmalıyız"
NNYÜ´DE 2.HOTBACK DEVİR-TESLİM TÖRENİ DÜZENLENDİ
NNYÜ´DE 2.HOTBACK DEVİR-TESLİM TÖRENİ DÜZENLENDİ
Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü tarafından2. Geleneksel HotPackDevir -Teslim Töreni düzenlendi.
KAYSE RALLİ´DE DERECEYE GİRENLERE KUPALARI VERİLDİ
KAYSE RALLİ´DE DERECEYE GİRENLERE KUPALARI VERİLDİ
Vali Yardımcısı Nail Anlar: “Kayseri olarak 112 ekipleri konusunda son derece güçlü bir ekip haline geldik“
112´DE GÜÇLÜYÜZ
112´DE GÜÇLÜYÜZ
Sağlık hizmetlerinin sunumunda en zor alanlardan biri olan 112 Acil Sağlık Hizmetleri, Sağlık Bakanlığı´nın Türkiye genelinde oluşturduğu iller arası entegrasyon sayesinde büyük bir uyumla çalışıyor. Kayseri 112 Acil Sağlık Hizmetleri de bu entegrasyona uyum ve vakaya ulaşım süresi ile de dikkat çeken iller arasında.
ERCİYES ÜNİVERSİTESİ ÇOCUK HASTANESİ´NDEN YEŞİL ÇEVREYE KATKI
ERCİYES ÜNİVERSİTESİ ÇOCUK HASTANESİ´NDEN YEŞİL ÇEVREYE KATKI
Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı tarafından, yeşil çevre, yeşil kampus projesi kapsamında ağaç dikimi etkinliği yapıldı.
KAYSERİ´DE 112 RALLİSİ YAPILDI
KAYSERİ´DE 112 RALLİSİ YAPILDI
Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Erciyes Dağı´nda gerçekleştirilen ralliye katılan ekipler, 3 farklı parkurda kıyasıya mücadele etti.
SEVGİ, ÇOCUKLARIN BÜYÜMESİNDE ÖNEMLİ ROL OYNUYOR
SEVGİ, ÇOCUKLARIN BÜYÜMESİNDE ÖNEMLİ ROL OYNUYOR
Acıbadem Kayseri Hastanesi Çocuk Sağlığı Ve Hastalıkları Doktora Öğretim Üyesi Emel Ünsür: “Çocuklarımızın sağlıklı büyümelerinde ilgi ve sevgi göstermek çok önemli”
KAYSERİ ŞEHİR HASTANESİ´NE
KAYSERİ ŞEHİR HASTANESİ´NE
1 GÜNDE 21 BİN HASTA GİRİŞİ OLDU
‘DÜNYA SAĞLIK HAFTASI´ EĞİTİM PROGRAMI İLE KUTLADI…
‘DÜNYA SAĞLIK HAFTASI´ EĞİTİM PROGRAMI İLE KUTLADI…
İl Sağlık Müdürlüğü, 2019 yılı teması ‘Evrensel Sağlık Güvencesi´ olarak belirlenen ‘Dünya Sağlık Haftası´nı Sağlık Hizmetleri Başkanlığına bağlı Sağlığın Geliştirilmesi Birimi tarafından koordine edilen eğitim programı ile kutladı…
BENLİ: “MÜKEMMEL DEĞİLİZ AMA İYİYİZ, ÇOK DAHA İYİ OLACAĞIZ”
BENLİ: “MÜKEMMEL DEĞİLİZ AMA İYİYİZ, ÇOK DAHA İYİ OLACAĞIZ”
"Şehir Hastanesi´nde Polikliniklerde yüzde 86, Yatan Hasta Kısmında Yüzde 94 Memnuniyet Oranı Var"
ERÜ´DE KAPALI YÖNTEMLE BAŞARILI KALP KAPAK OPERASYONU
ERÜ´DE KAPALI YÖNTEMLE BAŞARILI KALP KAPAK OPERASYONU
Kayseri´de kalp kapakçığı darlığına bağlı olarak nefes darlığı şikâyeti yaşayan ve açık kalp ameliyatı olması da risk taşıyan 60 yaşındaki hastanın, Transcatheter Aortic Valve Implantation (TAVI) adlı kapalı yöntem ile kalp kapakçığı değiştirildi.
BENLİ´DEN ERÜ HASTANELERİ BAŞHEKİMİ GÜNEY´E TEBRİK
BENLİ´DEN ERÜ HASTANELERİ BAŞHEKİMİ GÜNEY´E TEBRİK
İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli; Almanya, İsviçre, İngiltere ve İspanya gibi ülkeleri geride bırakarak Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından verilen "El Hijyeni Mükemmeliyet Ödülü" yarışmasında birinci olan Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Ahmet Güney´i makamında ziyaret ederek elde ettikleri başarıyı tebrik etti.
YILLARDIR BEBEK HASRETİ ÇEKEN ANNE
YILLARDIR BEBEK HASRETİ ÇEKEN ANNE
BEBEĞİNE KAYSERİ ŞEHİR HASTANESİNDE KAVUŞTU
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
20 Nisan 2019 Cumartesi
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL