KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

BÜYÜKKILIÇ'TAN İSTİŞARE TOPLANTISINDA  “ÖĞRENCİ” DUYARLILIĞI

4. KAYSERİ KİTAP FUARI İLERİ BİR TARİHE ERTELENDİ

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ KARPUZATAN’DA ESNAFLA BULUŞTU

DOĞALGAZ PATLAMASINDA HAYATINI KAYBEDEN 2 YAŞINDAKİ FARUK FURKAN TOPRAĞA VERİLDİ  

KIŞIN VAZGEÇİLMEZİ TURŞULUKLAR PAZAR TEZGAHLARINDA YERİNİ ALDI

ARABALI SİNEMA ETKİNLİĞİNİN SON FİLMİ  "BAŞLANGIÇ"  OLDU

KOCASİNAN BELEDİYESİ  405 TON KIYAFET ATIĞINI GERİ DÖNÜŞÜME KAZANDIRDI

4. KAYSERİ KİTAP FUARI ERTELENDİ

VEKİL YILDIZ VE BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’DAN ‘HAYIRLI OLSUN’ ZİYARETLERİ

KASKİ YAĞMUR SULARINI KANALİZASYONDAN AYIRIYOR

YATIRIM VE TİCARET ŞEHRİ KAYSERİ'DEN BİR BAŞARI DAHA

UKOME’DEN ŞEHİR İÇİ ULAŞIMA ZAM

Prof. Dr. KARAMUSTAFA KAYTV CANLI YAYININA KATILDI

"KAYSERİ'DE AÇIKTA OLAN ÖĞRENCİ YOK"

MELİKGAZİ BELEDİYESİ’NDEN BİR ANAOKULU DAHA

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN 'MİSURATA' ÇIKARMASI

Gürkan Ofis Mobilyaları

YAHYALI’DA Kİ ORMAN YANGINI HENÜZ KONTROL ALTINA ALINAMADI

Yahyalı ilçesi Kapuzbaşı ve Ulupınar mahalleleri arasında bulunan ormanlık alanda önceki gün öğle saatlerinde çıkan yangın tüm çabalara rağmen henüz kontrol altına alınamadı.

Kapuzbaşı ve Ulupınar mahalleleri arasında bulunan ormanlık alanda önceki gün öğle saatlerinde çıkan ve şiddetli rüzgarında etkisiyle hızla yayılan ve henüz kontrol altına alınamayan yangını söndürme çalışmaları gece boyunca devam etti.

Yangının ilk saatlerinde bölgeye giderek çalışmaları yakından takip eden gecede bölgeden ayrılmayan Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk yaptığı değerlendirmede şiddetli rüzgarın çalışmaları olumsuz etkilediğine dikkat çekerek şunları kaydetti. “Öncelikle Yahyalı’mıza,Kayseri’mize ve ülkemize geçmiş olsun diyorum. Yangın,yaklaşık 80 hektarlık  bir alanda büyük çoğunluğu da örtü yangını şeklinde devam ediyor. Bölge coğrafi açıdan oldukça sarp bir yapıya sahip. Yangını söndürmek için her türlü müdahaleyi yapıyoruz. Bölgede yaşayan insanlarımıza geçmiş olsun diyorum. Yangınla mücadelemiz zor şartlarda devam ediyor. Şiddetli rüzğarda yangını kontrol altına almamızı zorlaştırıyor. Temennimiz en kısa zamanda yangının kontrol altına alınmasıdır. Yangının çıkış nedeni kolluk kuvvetleri tarafından araştırılmaya devam ediyor. Ben desteklerinden dolayı Kayseri Valisi’ne, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı’na,  Jandarma Bölge Komutanı’na, Milli Parklar Bölge Müdürü’ne, ve Orman İşletme şeflerine yürekten teşekkür ediyorum.”

Yangın yapılan çalışmalara rağmen henüz kontrol altına alınamazken ekiplerin ve destek veren bölge halkının söndürme çalışmalarına aralıksız devam ettiği öğrenildi.