EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

“BÜYÜKŞEHİR KIŞA GÜNEŞ OLDU”

Spor A.Ş., “Kışıma Güneş Ol” kampanyası ile binlerce çocuğu soğuk kış günlerinde ısıtacak bir faaliyete imza attı.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ BEREKET SERGİSİ’NDE

Başkan Büyükkılıç, KAYMEK tarafından açılan “ Bereket” temelı sergiyi gezdi.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ AK KADINLARIN KERMESİNDE

Büyükkılıç, Hunat Kültür Merkezi’nde açılan “AK Kadınlar Yerli Üretir, Milli Tüketir Ekonomiye Destek Kermesi”ni ziyaret etti.

CHP MİLLETVEKİLİ ARIK 2020 BÜTÇESİNDE TÜBİTAK’I KONUŞTU

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, “TÜBİTAK çağın gerekleri ve dünyanın gidişatı göz önüne alındığında, esasında ülkemizin göz bebeği olması gereken bir kurum.”

MELİKGAZİ BELEDİYESİ İHALE İLE HİZMET ARACI KİRALADI

Başkan Palancıoğlu, hizmetlerin daha etkin, verimli ve seri sunulabilmesi için ihale ile 17 tane araç kiralandığını söyledi.

“GENÇLİK MERKEZİ İLE HAYALLER GERÇEK OLUYOR”

Başkan Çolakbayrakdar, “Bilim ve teknolojiye ayrı bir önem veriyoruz.”

MAZLUMLARIN SESİ VE ÇIĞLIĞI OLACAĞIZ

AGD KAYSERİ ŞUBE BAŞKANI COŞKUN: “MÜSLÜMANLAR  ÖZGÜR OLUNCAYA KADAR MAZLUMLARIN SESİ OLACAĞIZ”

ADD’DEN 100. YIL KUTLAMASI

ADD ÜYELERİ ATATÜRK’ÜN KAYSERİ’YE GELİŞİNİN 100.YILINI KUTLADI

ULU ÇINARLAR YALNIZ DEĞİL

BÜYÜKKILIÇ, MUSTAFA KUMLU ULU ÇINARLAR YAŞLI YAŞAM VE DAYANIŞMA MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ

MELİKGAZİ BELEDİYE BAŞKANI DR. MUSTAFA PALANCIOĞLU:

"ERCİYES ÜNİVERSİTESİ VE ŞEHRİMİZ ADINA MUTLU OLUYOR VE GURUR DUYUYORUZ”

"İSTER OTUR, İSTER KİRAYA VER"

84 DAİRENİN SATIŞI 18 ARALIK 2019 ÇARŞAMBA GÜNÜ YAPILACAK

HAZİNE VE MALİYE BAKANI ALBAYRAK KAYSERİ’DE

“KAMU BANKALARI FAZİLERİ TEK HANELİ RAKAMLARA ÇEKECEK”

BAKAN ALBAYRAK BÜYÜKŞEHİR’DE

Bir dizi temaslar için ilimize gelen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Başkan Büyükkılıç’ı ziyaret etti

BAKAN ALBAYRAK, PASTIRMA DOĞRAYIP İKRAM ETTİ

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Kayseri programı kapsamında Bürüngüz Camii’nde Cuma namazı kılıp, namaz sonrası esnaf Kazancılar Çarşısı esnafını ziyaret etti.

PALANCIOĞLU YENİ ESNAFA İŞ YERİNDE RUHSAT VERDİ

“AHİLİK RUHU İLE ÇALIŞACAKLAR”

HEDEF, DAHA YEŞİL BİR MELİKGAZİ

PALANCIOĞLU: “DAHA YEŞİL MELİKGAZİ İÇİN AĞAÇLANDIRMADIK ALAN BIRAKMAYACAĞIZ”

YAHYALILILAR 15 TEMMUZ´DA MEYDANI DOLDURDULAR

BAŞKAN ÖZTÜRK: ?BUNUN GİBİ İHANET AZ GÖRÜLÜR?

Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, FETÖ terör örgütünün 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirmeye çalıştığı hain darbe girişiminin üçüncü sene-i devriyesinde ilçe meydanında düzenlenen programa katıldı.

?15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü? münasebetiyle ilçe meydanında düzenlenen programa eşi Züleyha Öztürk ile birlikte gelen Başkan Esat Öztürk, burada yaptığı konuşmada 15 Temmuz?un anlam ve önemine vurgu yaparak, Türk milletinin vatanı için can vermeye her zaman hazır olduğunu söyledi.

İstiklal Marşımız ve Kuran-ı Kerim´in okunması ile başlayan programda İlçe Müftüsü Dursun Sarı´nın yaptırdığı duanın ardından meydanı dolduran vatandaşlara hitap eden Başkan Esat Öztürk, ?Türk milletinin yeniden diriliş tarihi olan 15 Temmuz´un anlam ve ruhuna uygun etkinlik yapmak üzere bu meydandayız. Şehitlerimize hatimler, Yasinler, Fatihalar göndermek, gazilerimize vefa sunmak, 15 Temmuz ruhunu diri tutmak, Demokrasi ve Milli Birlik günümüzde bir olmak, iri olmak, diri olmak için buradayız.? dedi.

Konuşmasında bu vatanın çok hain ve ihanet gördüğünü ama bunun gibi alçak ihaneti az gördüğünü belirten Başkan Esat Öztürk ? Korkaklar zafer anıtı dikemez diyerek 15 Temmuzda bizleri meydan ve hava limanlarına davet eden başkomutanımız Gazi Tayyip Erdoğan´a ilçemizin en güzel meydanından selam ve saygılarımızı sunarken, ?bu kontrollü bir darbedir? iftirasına inanmayarak direnen 40 yıllık planı 20 saatte bitiren yüce Türk Milletine dualar ediyoruz. Göklerde dalgalanan bayrağımızın al kırmızısını daha al, hilalini daha nazlı yapan ve o gece şehadet şerbetini içen 251 şehidimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Kahraman gazilerimize şükranlarımızı arz ediyoruz. Cenabı Allah bizlere bir daha 15 Temmuzlar yaşatmasın. 15 Temmuzda darbeyi susturan ses ezan, darbeyi durduran irade başkomutan Erdoğan´dı. 15 Temmuz sâla okuyanların bela okuyanlara galip geldiği gündü. Birlik ve beraberliğimize istiklal ve istikbalimize karşı girişilen bu hain saldırıya hep birlikte o gün dur dedik. İmanımızdan ve vatan aşkımızdan aldığımız o muazzam ruhla, hain emelleri hep beraber boşa çıkardık. Yüce Rabbimiz şöyle buyuruyor; ?Onlara yeryüzünde fesat çıkarmayın denildiğinde, biz ancak ıslah edicileriz derler. Şunu iyi bilin ki onlar bozguncuların ta kendileridir, lakin anlamazlar.? Sureti haktan görünen ama batıla hizmet eden FETÖ terör örgütü imanımızı, ahlaki hassasiyetlerimizi, peygamber sevgimizi, zekat ve sadakalarımızı kurbanlarımızı hasılı tüm dini değer ve kavramlarımızı istismar etti. Kendi menfaati uğruna milletimizin varlığına birlik ve beraberliğine ülkemizin geleceğine kast etti. Birliğimize ve dirliğimize o gece kurşun sıktılar. Oysaki Müslüman elinden ve dilinden diğer Müslümanların güvende oldukları kimselerdi. Feraset, basiret ve sekinetimizle büyük bir felaketi milletçe önledik. Ezan olduk dinmedik, bayrak olduk inmedik, şehitler olduk ölmedik. O gece şanlı Türk ordusunun üniformasını giyerek kirleten hainleri, vergilerimizle alınmış tankları ve tüfekleri milletimize doğrultan kanı bozukları, kendi menfaati uğruna milletimizin varlığına birliğine ve ülkemizin geleceğine kasteden FETÖ terör örgütünü hep beraber anasından doğduğuna pişman ettik. Dehşette dur diyerek destanlar yazdık. İnşallah bu aziz millet bir daha 15 Temmuzlar yaşamamak için aklını, vicdanını ve iradesini sorgulamaksızın bir başkasına teslim etmeyecektir. Allah´a yemin olsun vatan hainlerine karşı susmayacağız, yılmayacağız, durmayacağız.? diye konuştu.

Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, konuşmaların ardından Yahyalı Kaymakamı Yunus Emre Altıner ile birlikte 15 Temmuz Programını izledi. Vatandaşlarla görüşen ve onlarla birlikte hatıra fotoğrafı çektiren Başkan Öztürk, gece yarısına kadar Cumhuriyet Meydanı´nda kaldı.

Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ