KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

ZABITA EKİPLERİ 4 GÜN BOYUNCA DENETİM YAPTI

BÜYÜKŞEHİR’DEN 7/24 BAYRAM MESAİSİ

BAŞKAN YALÇIN İLÇENİN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRİYOR

TALAS’A ESTETİK DOKUNUŞ

MELİKGAZİ'DE TEMİZLİK ÇALIŞMALARI

ÖZVERİYLE SAĞLIK İÇİN ÇALIŞTIK

MELİKGAZİ'NİN ARAÇ FİLOSU GÜÇLENİYOR

BAŞKAN PALANCIOĞLU: TOPLAM 22 ARACIMIZ HİZMETTE

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR PERSONEL İLE BAYRAMLAŞTI

BİZİM YAPTIKLARIMIZI, HAYAL BİLE EDEMİYORLAR

KOCASİNAN’DA EKİPLER 24 SAAT ESASINA GÖRE ÇALIŞTI

ÇOLAKBAYRAKDAR: TEMİZLİK ÖNEMLİ

BÜYÜKŞEHİR’DEN İDDİALARA CEVAP

KAMUOYUNU YANILTAN YALAN HABERLERE YASAL SÜREÇ BAŞLATTI

BAŞKAN ALTUN PERSONELİYLE BAYRAMLAŞTI

BİZ KOCA BİR AİLEYİZ

BAŞKAN ÖZTÜRK, MESAİYE BAYRAMLAŞARAK BAŞLADI

TURİZMDE DAHA İLERİ GİDECEĞİZ

PANDEMİNİN DE KOMUTA MERKEZİ VAR

VALİ YARDIMCISI ANLAR’DAN İNCELEME

EBİÇ, DOĞALGAZ İLE BULUŞACAK

48 CADDE VE 525 HANEYİ DOĞALGAZLANACAK

MELİKGAZİ ADIM ADIM GÜZELLEŞİYOR

HUNAT’TA 3 KATLI METRUK BİNA YIKILDI

ÇOLAKBAYRAKDAR, PANDEMİ, SÜRECİNİ DEĞERLENDİRDİ

VATANDAŞLARIMIZIN SAĞLIĞINA YOĞUNLAŞTIK

CUMHURBAŞKANI’NDAN BÜYÜKKILIÇ’A ÖVGÜ

MEMDUH BEY’E TEŞEKKÜR EDİYORUM

BÜYÜKKILIÇ BAYRAMDA YAŞLILARI UNUTMADI

ALINAN TEDBİRLER SAYESİNDE TEK BİR VAKANIN BİLE GÖRÜLMEDİ

KAZANCILAR ÇARŞISININ YENİ YÜZÜ

KAYSERİ’YE YENİ BİR SOLUK GETİRECEK

Anahtar Kelimeler: YAZARLARI HAYRAN BIRAKAN FUAR

YAZARLARI HAYRAN BIRAKAN FUAR

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ´NİN DÜZENLEDİĞİ 2. KAYSERİ KİTAP FUARI ÖNEMLİ YAZARLARI AĞIRLAMAYA DEVAM EDİYOR

Büyükşehir Belediyesi´nin Kayseri Dünya Ticaret Merkezi´nde düzenlediği Kitap Fuarı, üçüncü gününde de önemli yazarları ağırladı. Fuara katılan tüm yazarlar organizasyondan çok etkilendiklerini ifade ederek hayranlıklarını dile getirdiler.

Büyükşehir Belediyesi, Kayseri Kitap Fuarı´nın üçüncü gününe Erem Şentürk, Hakan Mengüç, Mazhar Alanson, Mete Yarar, Nurullah Genç, Veyis Ateş ve Yusuf Kaplan gibi önemli isimler katıldı. Fuarda konferanslara katılan ve imza etkinlikleriyle okuyucularla buluşan yazarlar Kitap Fuarı ile ilgili takdirlerini ifade eden sözler sarf ettiler.

?BURASI BİR DÜNYA?

Erem Şentürk: ?İkincisi olmasına rağmen 70´incisi gibi bir Kitap Fuarı içindeyiz. Çok ciddi bir talep var. Türkiye´nin her yerinden gelmiş yayınevleri Kayserililer ve Kayseri dışından sırf fuar için gelen insanlarla buluşuyorlar. Organizasyon çok iyi. Yayınevlerinin dizilim sırasında bile konuya göre yapılmış güzel bir planlama var. Burada size bir dünya teklif ediliyor. Bu teklife cevapsız kalmamak lazım.?

?ŞAMPİYONLAR LİGİ GİBİ BİR FUAR?

Hakan Mengüç: ?Çok güzel ve samimi bir ilgi vardı. Kayseri Büyükşehir Belediyesi´ne katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Formu görünce Şampiyonlar Ligi gibi Türkiye´nin en iyi yazarlarının geldiği görülüyor. İnşallah devamında da bu kadar güzel olur.?

?BU KADAR BÜYÜK İLGİ BEKLEMİYORDUM?

Mazhar Alanson: ?Bu kadar büyük bir kitap fuarı ve bu kadar ilgi beklemiyordum. Çok şaşırdım. Kayseri´ye uzun zaman önce geldim. Çok değişmiş. Belediye güzel işler yapmış burada. Çok şıklaşmış her yer. Kibar insanlar tarafından iyi karşılandım. Kayserilileri çok sevdim.?

?İNSANLARI GÜLÜMSETEN ŞEHİR?

Mete Yarar: ?Geçen yıl, ilk sene olduğu için hata olur diye düşündüm; ama hiç hata yapmadınız. Bu sene üzerine koyarak gidiliyor. Havalimanında karşılama, afişlerin hazırlanması, konferans salonları ve Kayserililerin ilgisi müthiş. Bazı yerlere gidersiniz anlamsız bir şekilde gülümsersiniz. Bu şehre geldiğimizde de sebebini bilmiyorum; ama bu şehir beni gülümsetiyor. Herhalde insanların ve şehrin enerjisinden kaynaklanıyor.?

?ORGANİZASYON ÇOK GÜZEL?

Nurullah Genç: ?Organizasyon çok güzel. Şu niye yapılmamış diyebileceğim hiçbir şey görmedim. Büyükşehir Belediye Başkanımızı ve emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Belediyeler sadece altyapı hizmetleri veren kurumlar olmaktan çıkmalılar. Kayseri Büyükşehir Belediyesi bunun güzel bir örneğini sunuyor.?

?ÜLKEM ADINA GURUR DUYDUM?

Veyis Ateş: ?Her şey saat gibi düzenli bir şekilde işliyor. Gelen misafirlerin en güzel şekilde ağırlanması ve bizlerin onore edilmesi Büyükşehir Belediyesi´nin profesyonelliğini ortaya koyuyor. İlk iki gün katılım sayısını öğrendiğimde ülkem adına çok gururlandığımı söylemek isterim. İkincisi bu kadar iyiyse bundan sonrakilerin nasıl olacağını düşünmek güç. Başta Sayın Başkan olmak üzere emeği geçenlere ve organizasyonda görev alanlara teşekkür ediyorum.?

?KAYSERİ KİTAP FUARI MODEL OLDU?

Yusuf Kaplan: ?Kayseri´deki kitap fuarının diğerlerine model olduğunu gördüm. Örnek oldu. Kültürün canlanmasında çok önemli işlevler görüyor. Yerel yönetimler bence asıl işlevlerini burada yerine getiriyorlar. Çünkü bu tür faaliyetler günübirlik değil kalıcı faaliyetler.?


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ