KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

METEOROLOJİ’DEN ‘ZİRAİ DON’ UYARISI

Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü Pazar ve Pazartesi günleri sabah saatlerinde hava sıcaklıklarının düşebileceğini belirterek, oluşması muhtemel risklere karşı tedbirli ve dikkatli olunması konusunda vatandaşları uyardı.

BAYRAMI EVDE GEÇİRECEK ÇOCUKLARA AİLELERİYLE "AKTİVİTE" ÖNERİSİ

ÇELİK: ÇOCUKLARIMIZI EĞLENDİRECEK BAŞKA YOLLAR BULMAMIZ GEREKİYOR

KAYSERİ'DE ŞİDDETLİ RÜZGAR UYARISI

HAFTA SONU HAVA SICAKLIKLARI 10 DERECEYE KADAR DÜŞECEK

SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASINA UYMAYANLARA CEZA

Kayseri'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında sokağa çıkma kısıtlamasına uymayanlara polis ekiplerince ceza kesildi.

KISITLAMANIN 3. GÜNÜNDE VATANDAŞLAR

MARKETLERDEN ALIŞ VERİŞ YAPTI

METEOROLOJİ, YAŞLI VE ÇOCUKLARI SICAK HAVAYA KARŞI UYARDI

SICAK HAVA DALGASININ ETKİLİ OLACAĞI BEKLENİYOR

DOĞADA 'KORONA VİRÜS' SESSİZLİĞİ

HOMURLU ŞELALESİ, KORONA VİRÜS NEDENİYLE VATANDAŞLAR EVDE KALINCA SESSİZLİĞE BÜRÜNDÜ

YENİ FİYATLARLA KISA MESAFEDE YOLCUNUN, UZUN MESAFEDE OTOBÜSÇÜNÜN CEBİ YORULACAK

Terminal İşletmecisi Sedat Mirza Binboğa: “Açıklanan fiyatlarla yolcular seyahat etmezler”

KESOB BAŞKANI AHMET ÖVÜÇ

BEYİN KANAMASI ŞÜPHESİ İLE TADAVİYE ALINDI

KAYSERİ'DE İFTAR 4 DAKİKA GEÇ AÇILDI

Kayseri'de 19:49'da okunması gereken akşam ezanı 19:53'te okundu.

KAYSERİ'DE BARAJ GÖLLERİNE 44 BİN SAZAN YAVRUSU BIRAKILDI

SU KAYNAKLARININ BALIKLANDIRILMASI PROJESİ

EVDE KALAN ÖĞRENCİLERE 3 YIL ÖNCE EKİLEN TOHUMUN FİDELERİ HEDİYE EDİLDİ

Kayseri'de bir okul öğrencilerinin ektiği tohumlar, 3 yıl sonra fidan olarak yine aynı okulun öğrencilerine koronavirüs nedeniyle uzun bir aradan sonra ilk defa çıktıkları gün hediye verildi

LÖSEV ÇOCUKLARI SAĞLIKLI BESLENME İÇİN KOLLARI SIVADI

LÖSANTE SAĞLIKLI VE DOĞAL BESİN İÇİN İLK ADIMI ATTI

MTTB VE YESEVİ YARDIM HAREKETİ’NDEN KAN BAĞIŞI

İFTARDAN SONRA KAN BAĞIŞLADILAR

SULTAN SAZLIĞI İÇİN ‘KESİN KORUNACAK ALAN’ TALİMATI

Sultan Sazlığı Sit Alanı’nın da bulunduğu Giresun, Sivas, ve Van'daki bazı alanlar, ‘Kesin korunacak hassas alan’ olarak tescil ve ilan edildi

İAŞE DAĞITIMINDA SOSYAL MESAFE DİNLEMEDİLER

SOSYAL MESAFE VE MASKE KURALLARINA UYMAYAN VATANDAŞLARI POLİS DAĞITTI

YENİ FİYATLARLA KISA MESAFEDE YOLCUNUN, UZUN MESAFEDE OTOBÜSÇÜNÜN CEBİ YORULACAK

Terminal İşletmecisi Sedat Mirza Binboğa: “Açıklanan fiyatlarla yolcular seyahat etmezler”

Kayseri Şehir Terminali’nde işletmecilik yapan Sedat Mirza Binboğa, seyahatlerde açıklanan yeni fiyat tarifesi ile ilgili yaptığı açıklamasında fiyatların yüksek olduğunu söyleyerek, “Kısa mesafede yolcu, uzun mesafede otobüsçünün cebi yorulacak” dedi.

Terminallerin kapalı kaldığı sürede korsan taşımacıların vatandaşları yüksek fiyatlara taşıyarak mağdur ettiklerini söyleyen terminal işletmecisi Sedat Mirza Binboğa, “Seyahat kısıtlaması Mart’ın 17’sinde geldi ve daha sonra 1 ayın üzerinde kapalı kaldı otogarlarımız ama vatandaşlarımızdan her 100 kişiden 1 kişiye ve ya her bin kişiden 3-5 kişiye ancak izin verilebiliyor, o da çok acil işi olan kişilere veriliyor. Devletimiz çok güzel tedbirler aldı ama burada otobüsçü sektörü ve yolcu mağdur oldu. Özel arabası olan var, olmayan var. Daha önce de bunu söylemiştik, korsan dediğimiz firmalar var. Yolcuların mağduriyetinde otogarların kapanması dolayısı ile dolmuşlar ve taksiler fahiş fiyatlarla, 5-6 katı fiyatlarla yolcu götürdüler. Vatandaş burada hayli mağdur oldu” dedi.

Binboğa, yeni açıklanan fiyat tarifesinin kısa mesafede yolcuya fazla geleceğini ve uzun mesafede de otobüsçüye az geleceğini söyleyerek, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Tavan ve taban fiyat tarifesi uygun görülmüş ama tabiri caizse yolcu açısından çok kötü bir fiyat tarifesi. Niye derseniz de Kayseri’den Niğde’ye giden bir kişiden biz 30-40 lira alırken utanıyorduk. Buradan Kırşehir’e vatandaş 25 TL’ye zor gidiyor. Bu fiyatı öğrenciler dahi zor veriyor ama en taban fiyat 100 TL olarak belirlenmiş. 100 TL’yi hiçbir yolcu vermez. Yüzde 30’da uyguna götüreceğiz o da 70 TL ve vatandaş bunu da vermez. Gerekirse taksiyle giderim diyecekler bize ama uzun yola gidecek vatandaş için de otobüsçü mağdur olmuş. Mesela Ankara’ya 150 TL verilmiş ve 150 TL bize çok büyük fiyatlar. Mesela 0-100 kilometre arasında devletimiz en fazla 50 TL fiyat verseydi, 200 kilometreye kadar 70 TL, 300 kilometreye kadar 100 TL gibi bir fiyat verseydi bize yeter fiyatlardı. İstanbul 765 kilometre ve 200 lira verilmiş. Bunda da yüzde 50 kapasite ile gittiğimiz zaman aracın kurtulması mümkün değil. Araç kendi masrafını kurtaramaz. Mesela kısa yolda 100 kilometre olan mesafe 50 TL, Ankara da 100 TL olsaydı, İstanbul bize yeni köprüyle beraber neredeyse 800 kilometre ama oranın da en fazla 250 TL olması lazımdı. İstanbul’dan Van’a giden birini 400 TL’ye götürmesi gerekiyor. Yüzde 50 kapasiteyle arabanın gitmesi mümkün değil. Bir an evvel bunların düzelmesi lazım. Kısa mesafede yolcu çok yorulacak, uzun mesafede otobüsçü yorulacak.”

Haber Kaynak : İHA