KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

"CENNET"TEN BİR KÖŞE

CENNET YİĞİT’İN ANISI YAŞATILIYOR

İTFAİYE DAİRE BAŞKANINDAN ‘YANGIN’ UYARISI

AÇIK ATEŞ YAKILMASINA DİKKAT EDİLMESİ GEREKİYOR

ŞANTİYEDE DOĞUM YAPAN KEDİ VE YAVRULARINA İŞÇİLER SAHİP ÇIKTI

ANNE VE 3 YAVRU KEDİ VETERİNER KONTROLÜNDEN GEÇTİ

ANADOLU HARİKALAR DİYARI HAYVANAT BAHÇESİNİ PANDEMİDEN SONRA 10 BİN KİŞİ ZİYARET ETTİ

HAYVANAT BAHÇESİ SORUMLUSU BACAK: ÖZELLİKLE HAFTA SONLARI YOĞUNLUK YAŞIYORUZ

EVİNİN SALONUNDA TARİHİ YAŞATIYOR

Osman Sarıçiçek: "Kayseri Müzesini gezdim. Müzede tarihi eserleri gördüm. Daha sonra devletten kaçak olmayan ne varsa toplamaya karar verdim. Bu eserleri biriktirdim, zamanla bugüne kadar geldim"

50 YILDIR TAŞLARA ŞEKİL VERİYOR

GEÇİMİNİ TAŞTAN ÇIKARTIYOR

ÜLKE GENELİNDE EVLENME SAYISI AZALDI

KAYSERİ’DE EVLENME ORANI ARTTI

ÖĞRETMENLER PANDEMİ SÜRECİNDE GÖNÜLLERİ FETHETTİ

9 BİN ÇUVAL UN MADDİ DURUMU İYİ OLMAYAN AİLELERİN AYAĞINA KADAR GÖTÜRÜLDÜ

GÖZÜ GİBİ BAKTIĞI BOĞANIN ÜSTÜNDE MATADOR GİBİ POZ VERDİ

1 TON 900 KİLO AĞIRLIĞINDAKİ ‘İMPARATOR’ 50 BİN TL’DEN SATIŞTA

BAŞKAN AKAY, DR. SADIK AHMET’İN EŞİNİ AĞIRLADI

AKAY: SADIK AHMET, TÜM TÜRK HALKLARINA GÜÇ VERMİŞTİR

DAĞITIM TÖRENLERİNİN SONU YEŞİLHİSAR İLÇESİNDE OLDU

9 BİN ÇUVAL UN 16 İLÇEDE İHTİYAÇ SAHİPLERİNE DAĞITILDI

BÜNYAN MÜFTÜLÜĞÜ KURBAN BAĞIŞI İÇİN STANT AÇTI

KURBAN BEDELLERİ 825 İLE 975 ARASINDA DEĞİŞİYOR

EĞİTİMCİLER UN DAĞITIMINI İNCESU İLÇESİ’NDE SÜRDÜRDÜ

İHTİYAÇ SAHİPLERİNE 250 ÇUVAL UN DAĞITILDI

SARRAFLARDAN 'SAHTE ALTIN' UYARISI

“GÜVENDİĞİNİZ KUYUMCULARI TERCİH EDİN”

TOGO’LU MÜHENDİS MÜSLÜMAN OLDU

SELAMİ İSMİNİ ALDI

MİLLİ EĞİTİM CAMİASININ ACI GÜNÜ

ŞEKER KOMASINA GİREN MUSTAFA VAROL HAYATINI KAYBETTİ

YENİ FİYATLARLA KISA MESAFEDE YOLCUNUN, UZUN MESAFEDE OTOBÜSÇÜNÜN CEBİ YORULACAK

Terminal İşletmecisi Sedat Mirza Binboğa: “Açıklanan fiyatlarla yolcular seyahat etmezler”

Kayseri Şehir Terminali’nde işletmecilik yapan Sedat Mirza Binboğa, seyahatlerde açıklanan yeni fiyat tarifesi ile ilgili yaptığı açıklamasında fiyatların yüksek olduğunu söyleyerek, “Kısa mesafede yolcu, uzun mesafede otobüsçünün cebi yorulacak” dedi.

Terminallerin kapalı kaldığı sürede korsan taşımacıların vatandaşları yüksek fiyatlara taşıyarak mağdur ettiklerini söyleyen terminal işletmecisi Sedat Mirza Binboğa, “Seyahat kısıtlaması Mart’ın 17’sinde geldi ve daha sonra 1 ayın üzerinde kapalı kaldı otogarlarımız ama vatandaşlarımızdan her 100 kişiden 1 kişiye ve ya her bin kişiden 3-5 kişiye ancak izin verilebiliyor, o da çok acil işi olan kişilere veriliyor. Devletimiz çok güzel tedbirler aldı ama burada otobüsçü sektörü ve yolcu mağdur oldu. Özel arabası olan var, olmayan var. Daha önce de bunu söylemiştik, korsan dediğimiz firmalar var. Yolcuların mağduriyetinde otogarların kapanması dolayısı ile dolmuşlar ve taksiler fahiş fiyatlarla, 5-6 katı fiyatlarla yolcu götürdüler. Vatandaş burada hayli mağdur oldu” dedi.

Binboğa, yeni açıklanan fiyat tarifesinin kısa mesafede yolcuya fazla geleceğini ve uzun mesafede de otobüsçüye az geleceğini söyleyerek, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Tavan ve taban fiyat tarifesi uygun görülmüş ama tabiri caizse yolcu açısından çok kötü bir fiyat tarifesi. Niye derseniz de Kayseri’den Niğde’ye giden bir kişiden biz 30-40 lira alırken utanıyorduk. Buradan Kırşehir’e vatandaş 25 TL’ye zor gidiyor. Bu fiyatı öğrenciler dahi zor veriyor ama en taban fiyat 100 TL olarak belirlenmiş. 100 TL’yi hiçbir yolcu vermez. Yüzde 30’da uyguna götüreceğiz o da 70 TL ve vatandaş bunu da vermez. Gerekirse taksiyle giderim diyecekler bize ama uzun yola gidecek vatandaş için de otobüsçü mağdur olmuş. Mesela Ankara’ya 150 TL verilmiş ve 150 TL bize çok büyük fiyatlar. Mesela 0-100 kilometre arasında devletimiz en fazla 50 TL fiyat verseydi, 200 kilometreye kadar 70 TL, 300 kilometreye kadar 100 TL gibi bir fiyat verseydi bize yeter fiyatlardı. İstanbul 765 kilometre ve 200 lira verilmiş. Bunda da yüzde 50 kapasite ile gittiğimiz zaman aracın kurtulması mümkün değil. Araç kendi masrafını kurtaramaz. Mesela kısa yolda 100 kilometre olan mesafe 50 TL, Ankara da 100 TL olsaydı, İstanbul bize yeni köprüyle beraber neredeyse 800 kilometre ama oranın da en fazla 250 TL olması lazımdı. İstanbul’dan Van’a giden birini 400 TL’ye götürmesi gerekiyor. Yüzde 50 kapasiteyle arabanın gitmesi mümkün değil. Bir an evvel bunların düzelmesi lazım. Kısa mesafede yolcu çok yorulacak, uzun mesafede otobüsçü yorulacak.”


Haber Kaynak : İHA