KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


SAMİ DAYANGAÇ


BEKİR YILDIZ BULVARI

GÖZLEM - Sami DAYANGAÇ


Kayserimize gerek müteahhitlik, belediye başkanlığı ve hepsinden önemlisi abilik yapan, tevazu ve bilgeliği ile her kesim tarafından büyük saygı gören Bekir Abi, Bekir Yıldız Bey’in ismi Kocasinan bölgesinde önemli bir artere verildi. Kadirşinaslık açısından doğru ve yerinde bir davranıştı. Hulusi Akar'ın ismi Melikgazi bölgesinde önemli bir artere verilince, ‘parti değiştirirse ismi değişecek mi?’ sorusunu akla getirse de Bekir Yıldız ismi her kesimce kabul gördü.

Bekir Yıldız Bulvarı çok amaçlı kullanılan bir ana yol. Bu yol hem Şehir Hastanesi’ne, yeni açılan iş yerlerine, Kumsmall ve Kuzey Çevre Yolu’na çıkan, sanayi, terminale ulaşım sağlayan bir ana yol. Bu yol yapılınca ilk iş olarak aydınlatma ve yay kaldırımı yapıldı, kilometrelerce. Aydınlatma direkleri birbirine yakın olması nedeniyle gece gidip altında kitap okuyacak kadar aydınlanma sağladı ki bizce fazla. Devam edelim, bu kadar uzak bir alana geniş yaya kaldırımı yapıldı, büyük masraf, masraf olmasının nedeni yol üzerinde hala ahırların vs bulunması.

Bu kadar geniş bir yaya kaldırımı bize göre gereksiz, yapılması gereken ise mutlak surette ağaçlandırma. Elbette bunu adı var kendi yok Orman Bölge Müdürlüğü yapmayacak. Belediyemiz gidiş ve geliş yolunu mesela top akasya ile ağaçlandırmalı, Bekir Yıldız adına da, kullananlar adına da güzellik katmalıdır. Düşünün bu yolun sağlı sollu ağaçlandığında, 5-10 yıl sonra ağaçlar arasından, yemyeşil yoldan gidilip gelindiğine.

Güzellik denince aklımıza gelen bir başka bölgeyi yazalım istedik. Argıncık tarafından gelirken yol üzerinde bulunan fayansçılar son derece çirkin bir görüntü oluşturuyorlar. Mimarsinan Organize bölgesinde yer yapıldı, epey bir esnaf isteyerek, belediyenin zorlaması vs ile gidip yerleşti. Ya gitmeyenler...

Hem yolu daraltması ve hem de görüntü açısından mutlaka bu esnaflar, bu dükkanlar taşınmalıdır. Taşıyanlar ile taşımayanların haksız rekabete de yol açtığı kanaatindeyiz.

Argıncık Mahallesi ve bu fayansçıların bulunduğu alan şehrimiz hakkında olumlu izlenim bırakmaz. İçi mükemmel, dışı kelek karpuza benzer. Oysa girişler de şehrimiz gibi mükemmel olmalıdır.

Gece gündüz şehir için, aldıkları sorumluluk için, kendilerine güvenen vatandaşlar için çalışan, çabalayan belediye başkanlarımız bu minik uyarımızı dikkate alacaklarını umuyoruz.

Gürkan Ofis Mobilyaları