KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   


MUSTAFA GÜRBÜZ


KAYSERİSPOR BU HAFTA SEVİNDİREBİLİR

OFANSİF - Mustafa GÜRBÜZ


Hafta sonunda oynanacak olan Gençlerbirliği maçı için hazırlıklarını sürdüren Kayserispor’da futbolcuların keyiflerinin yerinde olması güzel bir durum. Özellikle ligin alt tarafında kalmış olsa da kurtuluşu için son çareleri olduğunu bilen bir takımın Gençlerbirliği karşısındaki oyunu, diğer haftalar için de bir mesaj niteliğinde olacaktır. Takım oyunu veya kişisel beceri konusunda fazla bir yorum yapmayacağım. Sadece bu hafta biraz daha toparlanmış bir kadro ile sahada olacağımızı düşünüyorum.

Teknik heyetin elinde olmayan isimlerin bu hafta sahada kendilerini göstermeleri ve eksikliklerinin ne denli önemli olduğunu bir kez daha diğer arkadaşlarına da hissettirmeleri gerekiyor. Umarım bu maçta da bizi eksik bırakacak cinsten kartlar görülmez. Fenerbahçe maçında defansın önemli ismi Sapunaru gördüğü kart yüzünden bu hafta olmayacak. Tek sevindirici gelişme ise bileklerine çok güvendiğim ve ferdi olarak saha içinde bir şeyler yapmaya çalışan Pedro’nun yeniden sahada olacak olmasıdır. Dediğim gibi bu futbolcu da verilen arada kendisini toparlayıp maça çıkarsa, inanın Gençlerbirliği maçından sevindirici bir sonuçla ayrılabiliriz.

Bu hafta yapılan idmanlarda her ne kadar teknik heyetin eleştirilere cevabı gelmese de yönetimin bu konuda dikkatleri çektiğini de biliyorum. Umarım kalan maçlarda bir sıkıntı yaşanmaz da Kayserispor son zamanların yaşandığı bu ligde kalıcı olduğunu bir kez daha herkese gösterir.