KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

4. KİTAP FUARI'NDA HEDEF 800 BİNİN ÜZERİNDE ZİYARETÇİ

KIZILAY'DAN BAŞKAN PALANCIOĞLU'NA ZİYARET

ULAŞIM A.Ş.'DEN 3 BİN FİDAN

KUMSMALL AVM YÖNETİMİNDEN TURKOVAC ÇAĞRISI

KAYSERİLİ GENÇLER, AB-TÜRKİYE İKLİM FORUMU’NDA BULUŞTU

EN KAPSAMLI 'ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ' HİZMETE BAŞLIYOR

3 ARALIK ENGELLİLER GÜNÜ MESAJLARI

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR 18 MESLEK ODASI TEMSİLCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

KAYSERİ 4. KİTAP FUARI KAPILARINI AÇIYOR

MELİKGAZİ’DE 10. OKULUN YAPIMI BAŞLIYOR

YOLCU OTOBÜSLERİNE 'KIŞ LASTİĞİ' DENETİMİ

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’DAN ‘GÖĞDERE YOLU’ MÜJDESİ

17. NOTER TACETTİN VELİ MAHALLESİ’NDE AÇILDI

YENİDOĞAN MAHALLESİNE YENİ AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ

MELİKGAZİ'DE İMARSIZ YAPILARA GEÇİT VERİLMİYOR

ÖZDOĞAN: “TÜM EKİBİMİZLE GÖREVİMİZİN BAŞINDAYIZ”

Gürkan Ofis Mobilyaları

4 MAHALLE MALATYA YOLU’NA BAĞLANACAK

Büyükşehir Belediyesi, Mustafa Şimşek Bulvarı’nı Nalçik Bulvarı’na bağlayacak olan 30 metre genişliğinde, yaklaşık 2,60 kilometre uzunluğundaki yolun yapım çalışmalarına başladı. 16 milyon TL’ye mal olacak yol tamamlandığında Kılıçaslan, Köşk, Alpaslan ve Yıldırım Beyazıt mahallelerinden Malatya yoluna doğrudan erişim sağlanabilecek.

Şehrin ulaşım ağını artırmak ve doğu-batı hattında daha konforlu bir ulaşım sunmak için çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi ekipleri, bu kapsamda Şehit Üsteğmen Mustafa Şimşek Bulvarı’nın devamı niteliğindeki yolun yapım çalışmalarına başladı.    Yol çalışmalarını akşam saatlerinde yerinde denetleyen Başkan Büyükkılıç, Fen İşleri Daire Başkanı Ali Hasdal’dan bilgi aldı. 

Başkan Büyükkılıç, şehrin önemli ana arterlerinden biri olan yolda çalışmaların yoğun şekilde devam ettiğini belirterek şunları kaydetti.  “Mustafa Şimşek Bulvarı’mızın Mustafa Kemal Paşa Bulvarı’ndan başlayıp, 3 bin 500 metrelik açılmış olan kısmından sonraki etabını, Nalçik Bulvarı diye nitelendirilen Malatya yolu güzergâhına çıkacak olan 2 bin 600 metrelik kısmıyla ilgili çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor”                    

6 bin 100 metrelik ana arterin hayata geçirileceğini ifade eden Büyükkılıç, sözlerini şöyle sürdürdü: “Mevcut konutların olması, mevcut bahçelerin olması, buradaki yapılan çalışmanın hem vakit alması hem de vatandaşlarımızı mağdur etmeden, onların gönlünü kazanarak bu yolun açılmasını çok önemsiyoruz. İnşallah alternatif bir yol olacak ve bölgemize canlılık kazandıracak, imar hareketliliğini sağlayacak, altyapısı ile standardının yüksekliği ile birlikte, daha önceki açılmış yolun eksiklikleri varsa onları da gidererek 6 bin 100 metrelik pırıl pırıl, Kayseri’mize yakışır bir ana arteri böylece hayata geçirmiş olacağız. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun diyoruz.”               

Kamulaştırma çalışmaları tamamlanan kısımlarda toprak işleri ve altyapı çalışmalarının yürütüldüğünü vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç  çalışmaların sonunda yol ve çevre düzenlemesinin yanı sıra aydınlatma ve altyapı hizmetleri ile birlikte kamulaştırma bedeli hariç, 16 milyon TL harcama yapılmasının ön görüldüğünü sözlerine ekledi.