KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

ÖZER, UĞUR MUMCU'NUN SUİKASTİNİN YIL DÖNÜMÜNDE YAZILI BİR AÇIKLAMA YAPTI

“DEVLETİN NAMUS BORCU 28 YILDIR ÖDENEMEDİ”

İYİ PARTİ İL BAŞKANI ATAMAN’DAN ÖZHAKEKİ’YE KINAMA

“ÖZHASEKİ’Yİ KINIYOR VE ÖZÜR DİLEMEYE DAVET EDİYORUM”

ÖZHASEKİ, EDİRNE KEŞAN’DA

"CHP BİR TARAFINI İYİ PARTİ'YE YASLIYOR, BİR TARAFINI HDP'YE YASLIYOR"

CHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ARIK’TAN 40 BİN LİRALIK MEZARLIK TEPKİSİ

“FAKİRİN YAŞAMA DA ÖLMEYE DE HAKKI YOK”

İYİ PARTİ İL BAŞKANI ATAMAN DOĞALGAZ KONUSUNA DİKKAT ÇEKTİ

“SARIZ VE PINARBAŞI’NIN DOĞALGAZ İLE TANIŞMASI ALLAH’A KALDI”

CHP’Lİ VEKİL ARIK UCUZ ELMA KUYRUĞUNDAKİ VATANDAŞLARLA KONUŞTU

“BU KUYRUK YOKLUK KUYRUĞU”

CHP YÖNETİMİ PAZAR YERLERİNİ GEZEREK VATANDAŞIN DERTLERİNİ DİNLEDİ

“PAZAR ESNAFININ TEZGÂHLARI ÜRÜN DOLU VATANDAŞIN PAZAR ARABASI, TORBALARI BOŞ”

İYİ PARTİ’YE 162 KİŞİLİK TOPLU KATILIM

İYİ PARTİ’DE ÜYE KAYDI ORGANİZASYONU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ARIK KAYSERİ’DE YAŞANAN İNTİHAR OLAYLARINA DİKKAT ÇEKTİ

“EKONOMİK KRİZ İNSANLARI ÖLÜME SÜRÜKLÜYOR”

MHP İL BAŞKANI SERKAN TOK 'GELECEĞİMİZ TEHLİKE ALTINDA OLMASIN'

MHP İl teşkilatınca susuzluk ve kuraklık üzerine çekilen video sosyal medyada ilgi gördü

“NEVŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ARI TELAFİ ETTİ, HELALLİK İSTEDİ”

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı'nın Kapadokya ve Erciyes açıklamasını hakkında, arkadaşımızın bir hatası oldu

AK PARTİ İL BAŞKANI ÇOPUROĞLU KURMAYLARI İLE İSTİŞARE YAPTI

İSTİŞARE VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRDİ

ASKON’DAN SAADET PARTİSİ’NE ZİYARET

SP İL BAŞKANI COŞKUN ASKON ŞUBE YÖNETİMİNİ AĞIRLADI

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ İSMAİL TAMER HACILAR BELEDİYESİ’NDE

TAMER: HACILARIN ÇEHRESİ DEĞİŞTİ

CHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ARIK’TAN NEVŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI’NA TEPKİ

“KONUŞANA DEĞİL KONUŞTURANA BAK”

KAYSERİ MİLLETVEKİLİ İSMAİL KARAYEL YAHYALI BELEDİYESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

İLÇEYİ GEZEN KARAYEL, ESNAFLARI ZİYARET ETTİ

Gürkan Ofis Mobilyaları

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ KARAYEL KAPALI MARAŞ KARARINI DEĞERLENDİRDİ

"AP'NİN KAPALI MARAŞ KARARINI REDDEDİYORUZ"

Türkiye-Avrupa Birliği Karma Parlamento Komisyonu Eş Başkanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel, Avrupa Parlamentosu'nun, Kapalı Maraş kararını reddettiklerini belirterek, "Kapalı Maraş, KKTC toprağıdır ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin bu bölgede otoritesi veya yetkisi yoktur." İfadesini kullandı.

Türkiye-Avrupa Birliği Karma Parlamento Komisyonu Eş Başkanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, AP'nin, Kapalı Maraş kararıyla Kıbrıs Türk halkını yok saydığını ve Türkiye'yi haksız şekilde suçlamaya devam ettiğine dikkat çekti.

Türkiye-AB ilişkilerinin bir süredir çeşitli konularda sınamalarla karşı karşıya olduğunu dile getiren Karayel, "Bu sınamalardan biri de Kapalı Maraş bölgesidir. Bu kapsamda Kapalı Maraş, KKTC toprağıdır ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin bu bölgede otoritesi veya yetkisi yoktur. Kapalı Maraş konusunda alınan kararlar ve atılan adımlar yalnızca KKTC'ye aittir. Bu durum Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin siyasi emelleri doğrultusunda kullanılacak bir malzeme değildir." diye konuştu.

AB'nin, Kıbrıs Türklerine verdiği sözleri tutmayarak Kıbrıs Türk halkı aleyhine yanlı ve adaletten yoksun davranış ve politikalar sergilediğini belirten Karayel, AP'yi, Kıbrıs'a ilişkin her konuda, özellikle iki taraf arasında anlaşmaya dayalı bir çözüme yönelik yapılabilecek olası müzakerelerde tarafsız ve yapıcı bir rol oynamaya davet etti."

“AP, Ada'da ve bölgede güven ve istikrarın tesis edilmesini istiyorsa bir an önce üyesi olan Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'ni, KKTC'yi yok sayan tek taraflı faaliyetlerden vazgeçirmeli." diyen Karayel, Türkiye'nin hem Akdeniz'deki haklarını hem de Kıbrıs Türklerinin haklarını hiç kimsenin etkisine girmeden, hiçbir tehdide boyun eğmeden tüm gücüyle korumaya devam edeceğini vurguladı. Akdeniz'de yapılan her hamlenin, atılan her adımın Türkiye'nin güvenliğine, hak ve menfaatlerine doğrudan etkisi bulunduğuna işaret eden Karayel, bu nedenle AP'nin aldığı kararın, Türkiye-AB ilişkilerini de ilgilendirdiğine değindi. Avrupa ile gündemin yalnızca Akdeniz ve Kıbrıs'la sınırlı kalmayıp özellikle son zamanlarda artan yabancı düşmanlığı ve İslamofobi ile de devam ettiğini anlatan Karayel, Avrupa'da yabancı ve Müslüman karşıtlığının, iş yerlerinde, eğitimde ve adalet sisteminde açık şekilde ortaya koyulduğuna dikkati çekti.

Karayel, yabancı düşmanlığı ve İslamofobi'nin yalnızca Avrupa'da bulunan yabancı ve Müslümanlar için değil, aynı zamanda Avrupa ülkelerinin güvenliği ve istikrarı için de tehdit oluşturduğunu vurgulayarak, "Bazı Avrupa Birliği ülkelerinin insan haklarına ve Avrupa'nın birlikte yaşama modeline uymayarak dili, dini, ırkı, kökeni farklı olan kesimlere karşı saygılı ve adil olma sistemini toptan reddeden anlayışla davranmasından endişeliyiz." dedi.

Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Eş Başkanı olarak AP'nin hem Kapalı Maraş konusunda hem Akdeniz'le ilgili gelişmelerde hem de Avrupa'da yaşanan yabancı düşmanlığı ve İslamofobi ile ilgili kararlarını yakından takip ettiklerini bildiren Karayel, AP'nin, hakkaniyet çerçevesinde, çözüm odaklı kararlarını beklediklerini ifade etti.

Karayel, AP'nin, Kapalı Maraş'a ilişkin aldığı kararı reddettiklerini belirtti.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ