ARIK BOYDAK HOLDİNG´İ BAŞBAKAN´A SORDU
“KAYYIM HEYETİNDE YER ALANLAR NE KADAR ÜCRET ALIYOR”
Tarih: 14.2.2018 17:42:18/ 938okunma / 0yorum

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri Milletvekili Çetin Arık, el konulan Boydak Holding´in durumunu bu kez Başbakan Binali Yıldırım´a sordu. Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı´na Başbakan Binali Yıldırım´ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi veren Arık, “Kayseri sanayisinin en büyük kuruluşunun zarara uğratılması Kayseri ve Türkiye ekonomisi açısından büyük sıkıntılara neden olacaktır” değerlendirmesinde bulundu…

Geçtiğimiz günlerde TBMM´de yerinden söz alarak Kayseri´nin en büyük sanayi kuruluşu Boydak Holding ile ilgili iddiaları gündeme taşıyan CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, bu kez de konuyla ilgili olarak Başbakan Binali Yıldırım´ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı´na soru önergesi verdi. Arık, soru önergesinde şu görüşleri dile getirdi:    “Kayseri´nin en büyük sanayi kuruluşu olan BOYDAK HOLDİNG, 15 Temmuz Darbe Girişiminin ardından FETÖ´ye destek sağladığı gerekçesi ile el konularak TMSF´ye devredildi. El konulma sürecinin ardından binlerce kişiyi istihdam eden, Türkiye´de binlerce bayii bulunan bu kuruluşun yönetimini üstlenen kayyım heyeti ile ilgili kurumu keyfiyetle yönettikleri ve zarara uğrattıkları konusunda ciddi iddialar gündeme geldi. Kayseri sanayisinin en büyük kuruluşunun zarara uğratılması Kayseri ve Türkiye ekonomisi açısından büyük sıkıntılara neden olacaktır.

Bu bağlamda;  1 -) Türkiye´nin sayılı sanayi kuruluşlarından biri olan Boydak Holding´i yönetmesi için atanan kayyım heyeti hangi kriterlere göre belirlenmiştir?

2 -) Kayyın heyetinde yer alanlara ne kadar ücret ödenmektedir?

3 -) El konulma sürecinin ardından Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO olarak görev üstlenen Ertunç LAÇİNER´in BOYDAK HOLDİNG´i milyonlarca lira zarara uğrattıktan sonra istifa ettiği iddia edilmektedir. Ertunç LAÇİNER ile ilgili iddialarla araştırılmış, her hangi bir soruşturma başlatılmış mıdır?

4 -) Boydak Holding sağladığı istihdam ve ürettiği katma değer ile sadece Kayseri´nin değil, Türkiye´ye mal olmuş bir kuruluştur. Devletin kontrolünde bulunan böylesi önemli bir kuruluşun kasasından çıkan her kuruşun hesabı ciddiyetle incelenmelidir. Boydak Holding ve bağlı kuruluşlarından TÜRGEV´in üniversitesi olan İbn Haldun Üniversitesi´ne milyonlarca lira para aktarıldığı doğru mudur? Doğru ise ne kadar para aktarılmıştır?

5 -) İddiaların doğru olduğu varsayımdan hareketle, BOYDAK HOLDİNG´i zarara uğratanlarla ilgili her hangi bir yasal yollara başvurmayı düşünüyor musunuz?”
Kaynak: KURUM BÜLTENİ

Anahtar Kelimeler: ARIK BOYDAK HOLDİNG BAŞBAKAN SORDU
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
16 Aralık 2018 Pazar
Bugün
Bulutlu
10 °C
1 °C
Pazartesi
Bulutlu
10 °C
1 °C
Salı
Fırtına
8 °C
1 °C
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL