KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

BU HAFTA NÖBETÇİ VEKİL İSMAİL TAMER OLDU

AK PARTİLİ BELEDİYELER ÖĞRENCİLER İÇİN HAREKETE GEÇTİ

MHP Genel Başkan Yardımcısı Özdemir'den Açıklama

MHP VE OSB’DEN İSTİŞARE TOPLANTISI

AK PARTİ GEN. BŞK. YRD. ÖZHASEKİ BALIKESİR'DE

BAŞKAN ÇOPUROĞLU: "TÜM DEMOKRASİ ŞEHİTLERİMİZİ RAHMETLE ANIYORUZ"

ÖZHASEKİ HAFTA SONU MESAİSİNİ MEMLEKETİNDE DEĞERLENDİRDİ

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ YILDIZ GÜNDEMİNİ DEĞERLENDİRDİ

ÖZHASEKİ: "BİZİM SİYASETİMİZİN TEMELİ HİZMET SİYASETİDİR”

CHP 98 YAŞINI KUTLADI

KIRSAL MAHALLELER İÇİN DSİ'YE ZİYARET

Özhaseki: "Beş benzemezi bir araya getirip nasıl bir medeniyet inşa edeceksiniz, bir felaket doğar Allah korusun"

KARAYEL’DEN BASIN TOPLANTISI

ÖZDEMİR'DEN İNCETOPRAK'A TEBRİK

AK PARTİ'DEN İNCETOPRAK'A ZİYARET

İNCETOPRAK’TAN BASIN TOPLANTISI

Gürkan Ofis Mobilyaları

ATAŞ 17 GÜNLÜK KAPANMA KARARINI DEĞERLENDİRDİ

“VATANDAŞLARIMIZ ‘NE YER, NE İÇER?’ DİYE DÜŞÜNMEK GEREK”

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, 17 günlük kapanma kararının ardından iktidara “Vatandaş ne olacak?” diye sorup, “Ekonomik kriz ve pandemi ile mücadele ederken eve kapatılan vatandaşlarımız ‘Ne yer, ne içer?’ diye düşünmek gerekiyor” değerlendirmesinde bulundu.

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 17 günlük tam kapanma konusunu Meclis gündemine taşıyarak, “Vatandaşın hali ne olacak?” diye sordu.  Ataş, Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle Meclis Başkanlığına sunduğu soru önergesinde vatandaşın yaşadığı ekonomik sıkıntılara dikkat çekip, bundan önceki uygulamaları da hatırlatarak, “AK Parti  iktidarı vatandaşına karşılıksız destek vermek yerine, vatandaşları kredi kullanmaya yönlendirmiş ve faiz sarmalının kucağına itmiştir” iddiasında bulundu.

Vekil Ataş sözlerinin devamında  “Genelgeye göre yasak süresince temel gıda, ilaç ve temizlik ürünlerinin satıldığı yerler ile üretim, imalat, tedarik ve lojistik zincirleri dışındaki tüm iş yerleri kapalı olacak. Birçok vatandaşımız, işine gidemediği ve işyerlerini açamadığı için gelir kaybına uğrayacaktır. Yapılan açıklamalarda 17 gün boyunca işe gidemeyecek ve gelir kaybına uğrayacak vatandaşlarımıza herhangi bir destek planlamasının yapılmadığı görülmektedir. Ekonomik kriz ve pandemi ile mücadele ederken eve kapatılan vatandaşlarımız ‘Ne yer, ne içer?’ diye düşünmek gerekmektedir. Evde kalınan süre arttıkça giderler de artacak, zaten geçim sıkıntısı ile boğuşan vatandaş, daha da zorluk çekecektir. İktidar daha önceki kısıtlamalarda vatandaşına karşılıksız, doğrudan destek vermek yerine, vatandaşları kredi kullanmaya yönlendirmiş ve faiz sarmalının kucağına itmiştir. Bu süreçte iktidar kredi değil, vatandaşına sosyal devlet olma gerekliliğini yerine getirerek karşılıksız destek vermelidir” ifadelerini kullandı.