KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

MÜFTÜ GÜVEN DAVET ETTİ

"KANDİL GECESİ BÜTÜN CAMİLER AÇIK OLACAK"

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJLARI

CUMHURİYETİMİZİN 97. YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN

ENGELLİ ARAÇLARININ BAKIM VE ONARIMI TALAS BELEDİYESİ’NDEN

BUGÜNE KADAR 153 ARACIN BAKIMI YAPILDI

OSB YÖNETİMİ’NDEN ÇOPUROĞLU’NA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

SANAYİNİN İHTİYAÇLARI/BEKLENTİLERİ VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ KONUŞULDU

KÜRESEL İŞ BİRLİĞİ GİRİŞİMİ GSI’DAN ULUSLARARASI PANEL

PANELDE, AGÜ’YÜ ELEKTRİK-ELEKTRONİK MEZUNU HATİCE ZEHRA DOĞRU TEMSİL ETTİ

REKTÖR KARAMUSTAFA’DAN BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’A TEŞEKKÜR ZİYARETİ

“KAYSERİ’Yİ GELİŞTİRMEYE VE GÜZELLEŞTİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

KOCASİNAN’IN HER BİR KÖŞESİNDE KESİNTİSİZ HİZMET

“HİZMET GİTMEYEN CADDE VE SOKAK KALMAYACAK”

KAMULAŞTIRMA ÇALIŞMALARI TAMAMLANAN YAPILAR YIKILDI

“AÇTIĞIMIZ BU ANA ARTERLER HAYATİ PROJELERİMİZDİR”

KAYSO EKİM AYI MECLİS TOPLANTISI VİDEOKONFERANSLA YAPILDI

BÜYÜKSİMİTCİ: SANAYİDE V TİPİ TOPARLANMA YAŞIYORUZ

BÜYÜKKILIÇ’IN YOĞUN ANKARA GÜNDEMİ

3 AYRI PROGRAM VE TOPLANTIYA KATILARAK KAYSERİ’Yİ TEMSİL ETTİ

TALAS BELEDİYESİ’NE ‘SIFIR ATIK FİKİR’ ÖDÜLÜ

ORGANİK ATIKLARDAN KOLAY ÇÖZÜNEBİLEN POŞET ÜRETİLECEK

MELİKGAZİ’YE ÖDÜL

SIFIR ATIK PROJESİ VE ÇALIŞMALAR TBB TARAFINDAN ÖDÜLLENDİRİLDİ

MEVLİD KANDİLİ MESAJLARI

GÜL BAHÇESİNE GİRENLER  GÜL OLMASA DA GÜL KOKARLAR,  KAİNATIN EN GÜZEL GÜLÜNÜN KOKUSU ÜZERİNİZDE OLSUN

ALİ DAĞI YOLLARINDA YAĞIŞ TEDBİRLERİ

YOL DÜZENLEME VE SU TAHLİYE KANALI ÇALIŞMASI YAPILDI

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, ORAN KALKINMA AJANSI TOPLANTISINA KATILDI

Büyükkılıç, alınan kararların bölgeye hayırlı olması temennisinde bulundu

KENTİN DOĞUSUNU VE BATISINI BİRLEŞTİREN ÜÇÜNCÜ ALTERNATİF YOL

BEKİR YILDIZ BULVARI’NIN DEVAMI NİTELİĞİNDE

Anahtar Kelimeler: BAKAN ÖZHASEKİ
Gürkan Ofis Mobilyaları

BAKAN ÖZHASEKİ

KAHRAMANMARAŞ´TA İL MÜDÜRLÜĞÜ BİNASINI HİZMETE AÇTI

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kahramanmaraş´ta Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü hizmet binası açılış törenine katıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, bir dizi açılış ve programa katılmak üzere geldiği Kahramanmaraş´ta yapımı tamamlanan Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Hizmet Binası Açılış Töreni´ne katıldı. Burada gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Bakan Özhaseki, Kahramanmaraş programı sırasında bölgenin çevre ve şehircilik sorunlarının ele alınacağını açıkladı. Son dönemde Kahramanmaraş´ta yapılan yatırımlara da açıklamalarında değinen Özhaseki ?Bize iletilen sorunlar var; çevre kirliliği, Aksu Nehri, Afşin Elbistan tarafındaki hava kirliliğiyle ilgili talepler istekler var. Bunun yanı sıra Kahramanmaraş´ımızın kentsel dönüşüm avantajlarından istifade etmesini sağlayacak adımları konuşacağız. Belediye Başkanlarımızı yıllardır tanıyorum. Hizmet etmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Kahramanmaraş´a borcumuzu ödeyecek şekilde hareket ettiğimizi de herkesin bilmesi lazım. Sadece İller Bankasından kredi ve hibe olarak kullandırdığımız toplam tutar 1 milyar lirayı buluyor. Bunun yanı sıra Avrupa Birliği fonlarından temin ettiğimiz hibeler, kentsel dönüşüm için rezerv alanlar da var. Binlerce metrekareyi Kahramanmaraş için esirgemeden tahsis ediyoruz.? diye konuştu.                                         

Türkiye´de ve son dönemde Afrin´de başarıyla sürdürülen terörle mücadele konusuna değinen Bakan Özhaseki, Türkiye´nin yürüttüğü terörle mücadeleyi hiçbir batılı devletin veremeyeceğini kaydederek ?DEAŞ diye bir proje örgütten bahsediliyor.  Sakalı uzatıp DEAŞ´çı, sakallarını kesip PYD´ci oluyorlar. O ülkeler bunları bahane edip buraya 10 bin kilometre öteden geliyor. Onlara niye geldiniz diye soruyoruz. Komşuluğunuz mu var?  Ortak bir kültürel bağınız mı var? Niye geldiniz o zaman buraya? DEAŞ gibi bir örgütün İslâmın hiçbir yerinde işi yok. Bir taraftan burada bulunmalarının bahanesi olarak bunu söylüyorlar. Çürümüş, kokuşmuş duygularını Müslümanlık aleyhinde gösteriyorlar. İnsanları Müslümanlıktan uzaklaştırmaya çalışıyorlar. ABD´nin başındaki zat DEAŞ´a odaklanalım diyor. Çocuk kandırır gibi senaryoya devam ediyorlar. Bir taraftan DEAŞ gibi vahşi bir yapıyı Müslüman gibi göstermeye çalışıyorlar. Orada haritalar çizerken Türkiye´yi dışarıda göstermeye çalışıyorlar. Hamdolsun biz orada gücümüzü gösterdik. Bir tek sivile de zarar vermeyerek dünyanın hayranlıkla izlediği bir operasyona imza attık. Yaptıkları tüm hazırlıklarını başlarına geçirdik. Nasıl oldu da Türk askeri gelip burayı fethetti diye bir şaşkınlık içindeler.? ifadelerini kullandı.

Açılış öncesinde Kahramanmaraş´ta ilk durağı olan Valiliği ziyaret eden Bakan Özhaseki, burada gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin sorusu üzerine Türkiye´nin sınır ötesinde gerçekleştirdiği operasyonlara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Özhaseki, Suriye bölgesinde bulunan bazı devletleri de eleştirerek  ?Orada kendi ülke güvenliğimizi teminat altına alabilmek için bir harekâta giriştik. Kendi güvenliğimizi teminat almakla birlikte orada yapılan birçok oyunu bozduğumuzu da biliyoruz. Suriye üzerinde yeni hesapların yapıldığı yerde eğer siz masada olmak istiyorsanız gücünüzü de göstermek zorundasınız. Haritaların çizilmesi bazen ülkeler için 100 yılı, 300 ya da 500 yılı bulabilir. Asrın başında Suriye, Irak ve Osmanlı´ya ait topraklarda bir harita çizildiğinde ne yazık ki bizim zayıf olduğumuz bir dönemdi. Masa üzerinde çok etkili değildik. Şimdi yeniden haritaların çizildiği dönemde 10 bin kilometreden bazı ülkeler gelip ?Ben burada istediğimi yaparım!´ diyorsa, AB´yi hiç ilgilendirmediği hâlde ülkeler gelip burada boy gösteriyorsa, Türkiye olarak bizim burada masada bulunmamız elzemdir ve kaçınılmazdır. O ülkelere soruyoruz ?Sizin burada ne işiniz var? Ortak bir kültürünüz mü var, ne alakanız var sizin buradaki ülkelerle?´ Böyle bir dönemde Türkiye olarak her türlü seçeneği değerlendiriyoruz. Vatandaşlarımızın can güvenliği her şeyden daha önemlidir. Ülkemizin sınırlarında olanlara da kayıtsız kalamayız. İleride kendi ülke menfaatlerimiz doğrultusunda ne gerekiyorsa onu da yapmaya hazırız.? değerlendirmelerinde bulundu.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ