KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

KORONAVİRÜSTEN ÖLENLERİN SAYISI 108'E, VAKA SAYISI 7402'YE YÜKSELDİ

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, bugün koronavirüsten 16 hastanın hayatını kaybettiğini, vefat eden sayısının 108'e vaka sayısının ise bin 704 kişi artarak 7 bin 402'ye yükseldiğini açıkladı.         

TALAS'TA VATANDAŞLARA HİJYEN ÇANTASI

10 BİN ADET HİJYEN ÇANTASI DAĞITILDI

39 BARO BAŞKANI’NDAN TBB’YE DESTEK ÇAĞRISI

TBB İLE BİRLİKTE OLUNACAĞI DUYURULDU

PANDEMİ KURULU TOPLANDI

VALİ GÜNAYDIN PANDEMİ KURULU’NA BAŞKANLIK YAPTI

BERNA GÖZBAŞI'DAN ANLAMLI BAĞIŞ

Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü’ne maske yapımında kullanılmak üzere kumaş desteğinde bulundu

MELİKGAZİ’DE KAYAPULU MEZARLIĞINI’NIN TESCİLİ

İMAR PLANLARINA İŞLENDİ

VALİLİK İZİN VERMEDEN ŞEHİRLERARASI SEYEHAT YASAK

ŞEHİRLERARASI SEYAHATLER VALİLİK İZNİNE BAĞLANDI

TOPLU ULAŞIMA SOSYAL MESAFE AYARI

RAYLI SİSTEM VE OTOBÜSLERDE ARALIKLI OTURMA DÜZENİNE GEÇİLDİ

KAYSERİ'DE YENİ KOVİD-19 TEDBİRLERİ UYGULANMAYA BAŞLANDI

Park, mesire alanı, ören yeri gibi noktalarına giriş belediye ekiplerince kapatıldı

THY KAYSERİ DAHİL 14 ŞEHRE UÇACAK

PAZAR 00.01'DEN İTİBAREN SADECE 14 BÜYÜKŞEHİRLERE SEFER YAPILACAK

UMRECİLERDEN DUA VE ALKIŞ

UMRECİLER ALKIŞ VE DUALARLA ŞÜKRANLARINI SUNDULAR

’SUMAK SALGININ ÇARESİR’ DİYEN İMAM BİR ŞARLATANDIR

İl Müftüsü Prof.Dr. Şahin Güven mesnetsiz bilgilere itibar edilmemesi tavsiye etti

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: KOVİD 19 İLE MÜCADELEMİZİ MİLLETİMİZLE BİRLİKTE KARARLILIKLA SÜRDÜRÜYORUZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hiçbir musibetin bizim gücümüzden büyük olmadığı inancıyla Kovid 19 ile mücadelemizi milletimizle birlikte kararlılıkla sürdürüyoruz." dedi.

SAĞLIK ÇALIŞANLARININ İŞİNDEN AYRILMASINA İZİN VERİLMEYECEK

Pandemi süreci kapsamında 3 ay boyunca, kamu ve özel sektöre ait tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında görevli sağlık personelinin ikinci bir duyuruya kadar görevlerinden, işlerinden ayrılmasına izin verilmemesi kararlaştırıldı

SAĞLIK BAKANI KOCA, KORONAVİRÜS BİLİM KURULU TOPLANTISI'NIN ARDINDAN AÇIKLAMADA BULUNDU

"Son 24 saatte 7 bin 533 test yapıldı, toplamda 47 bin 823 test yapılmış oldu. 2 bin 69 pozitif vaka tespit ettik. Toplam vaka sayımız 5 bin 698. Bugün kaybettiğimiz 17 kişiyle toplam can kaybımız 92'yi buldu"

BAKAN SOYLU: SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINA GEREK YOK DEMEM

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bu akşamdan itibaren yeni tedbir kararlarının uygulanacağını duyurdu.

BAKAN KASAPOĞLU ERÜ’DE ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

HER ALANDA GÜÇLÜ OLMAK İÇİN ÇALIŞMALIYIZ

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu Kayseri programının son etkinliğinde Erciyes Üniversitesi öğrencileri ile bir araya gelerek sohbet edip, soruları cevaplandırdı. Bakan Kasapoğlu üniversiteli genç yüreklere tavsiyelerde bulunarak “Maalesef günümüzde sizleri tuzağına düşürmek isteyen cazibe merkezi var. Onların tuzağına düşmeyeceğiz. Onlara inat her anımızı bir imkan olarak değerlendireceğiz. Her alanda güçlü olmak için çalışacağız. Sizler bu bilinci ve bu şuuru görüyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Kayseri’ye gelen Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu Kayseri programının son durağında Erciyes Üniversitesi’nde gençlerle buluştu. Sabancı Kültür Sitesi’nde gerçekleştirilen etkinlik öncesinde öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Bakan Kasapoğlu, bol bol fotoğraf çektirip anı ölümsüzleştirdi.

 “Milletimizin birlik ve beraberlik tablosu tüm dünyaya ders verir niteliktedir” sözleri ile konuşmasına başlayan Bakan Kasapoğlu, “Ülkemizin bulunduğu coğrafya, her zaman pek çok sorunla mücadele ettirmeyi gerektiren bir coğrafyadır. O yüzden Çin’de yaşadığımız süreç, hep birlikte yaşadıklarımız Bu zorlu süreci yine bir ve beraber olarak çok daha güçlü bir geleceğe yönelik atlatacağımızı gösteriyor. Bunun görüyoruz ve buna inanıyoruz. Milletimizin birlik ve beraberlik tablosu bu anlamda tüm dünyaya ders verir niteliktedir. Çünkü biz ecdadımızdan, dedelerimizden ve ninelerimizden böyle gördük. Kutsal emaneti devraldık. Bu kutsal emaneti sizlere devredeceğiz. Sizlerde sizden sonraki arkadaşlarımıza devredeceksiniz. Ama her zaman tek bir amacımız var; o da bu şanlı bayrağımızı hep payidar kılmaktır. Bu kutsal görevi bizlerin her alanda güçlü olmasını gerektiriyor. Bilimde, sanatta, kültürde ve sporda her alanda zirvede olacağız. Bizim iddiamız bu. Bu ecdadın torunları olarak bize de bu yakışır. O yüzden bir salisemizi israf etmeyeceğiz. Günümüzde maalesef bizi tuzağına düşürmek isteyen cazibe merkezi var. Onların tuzağına düşmeyeceğiz. Onlara inat her anımızı bir imkan olarak değerlendireceğiz. Her alanda güçlü olmak için çalışacağız. Ben buna inanıyorum. Sizler bu bilinci ve bu şuuru görüyorum” şeklinde konuştu.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, konuşmasının ardından öğrencilerin sorularını cevapladı.

Bir öğrencinin ‘ Hakem hataları futbolun önüne geçiyor’ demesi üzerine “Spor bütüncül bakmamız gereken bir olgudur. Sporcusuyla, yöneticisiyle, hakemiyle, taraftarıyla herkesi ilgilendiren bir konudur. Bu anlamda herkesin bu önemli olguya destek vermesi lazım. Bu anlamda ülkemizdeki spor hassasiyetinin bütüncül bir bakış açısıyla değerlendirildiğine ve gelecek adına çok daha ümitli olduğuma inandığımı belirtmek istiyorum.” karşılığını verdi.

Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ