BAŞKAN AKAY: "VARLIK FONUNUN
CUMHURBAŞKANINA BAĞLANMASI TARİHİ BİR KARARDIR"
Tarih: 13.9.2018 17:29:03/ 655okunma / 0yorum

Kayseri Şeker Fabrikası Olağanüstü Genel Kurulunda konuşan Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay; Varlık Fonunun Yönetim Kurulunda yapılan değişiklik ve Yönetim Kurulu Başkanının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmasının tarihi önemli bir gelişme olduğunu belirtti.

Bilindiği üzere; 12 Eylül günü Kayseri Şeker Fabrikası´nın yüzde 10´luk hissesi, Ziraat Bankası, BOTAŞ, TPAO, PTT, MP, TCDD, TJK, Borsa İstanbul, TÜRKSAT, Türk Telekom, Eti Maden, Çaykur, THY Halkbank, Denizcilik İşletmeleri ve İzmir Limanını bünyesinde bulunduran Varlık Fonunun yönetim değişikliği ile ilgili kararname Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yapılan bu değişiklikle Varlık Fonu Yönetim Kurulu Başkanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmuştur. Türkiye Varlık Fonu yeni yönetiminde Başkanvekili olarak Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Yönetim Kurulu Üyeleri olarak da Rifat Hisarcıklıoğlu, Selim Arda Ermut, Hüseyin Aydın, Erişah Arıcan, Fuat Tosyalı ve Zafer Sönmez´in görev yapacak olmaları ulusal ve uluslararası ekonomi ve finans çevrelerinin dikkatlerinin yeniden Varlık Fonu üzerine çekilmesine vesile oldu. 2016 yılında hisselerinin yüzde 10´luk kısmı Varlık Fonuna devredilen Kayseri Şeker Fabrikasının dün yapılan Olağanüstü Genel Kurulunda konuşan Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay da bu gelişme ile ilgili olarak; Varlık Fonunun yönetim kurulunda yapılan değişiklik ve Yönetim Kurulu Başkanının cumhurbaşkanı olmasının tarihi önemli bir gelişme olduğuna dikkat çekti. Başkan Akay; "Bilindiği üzere Kayseri Şeker´in hissesinin yüzde 10´u önceki senelerde Varlık Fonuna devredilmişti. Varlık Fonunda bugün itibarı ile tarihi bir değişiklik yapıldı. Varlık Fonu´nun Yönetim Kurulu Başkanı cumhurbaşkanımız oldu. Bu tarihi bir karardır diye düşünüyorum. Dolayısıyla Kayseri Şeker´in yüzde 10´luk hissedarımızın Başkanı da cumhurbaşkanımız oldu. Bir nevi ortağımız oldu. İşin doğrusu bu gelişme hem Varlık Fonu´nun geleceği açısından hem de varlık Fonuna tabi olan kuruluşların işleyişi ve geleceği açısından önemli bir değerlendirme olduğu kanaatindeyim" dedi.

Başkan Akay, yapılan Olağanüstü Genel Kurul neticesinde Kayseri Şeker´in sermayesi 600 Milyon TL´ye yükseltildiğini belirterek, "Kayseri Şeker 2018 yılında Turhal Şeker Fabrikasını bünyesine katması sonucunda 300 milyon olan sermayesinde artırıma gitme zarureti ortaya çıkmıştır. Yapılan Olağanüstü genel Kurulu sonucunda Kayseri Şeker´in sermayesi 600 milyon TL´ye yükseltilmiştir. Bundan sonra bilançomuzun daha güçlü bir şekilde kendisini ifade edeceğini düşünüyorum. Finans kuruluşları nezdinde bu gelişmenin olumlu bir şekilde değerlendireceği kanaatindeyim" ifadelerini kullandı. Kayseri Şeker Farikası 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonunda yapılan ve Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu üyeleri ve hissedarların hazır bulunduğu Olağanüstü Genel Kurula Türkiye Varlık Fonunu temsilen Cuma Yılmaz, Pankobirlik adına Eşref Dikmen katıldı. Olağanüstü Genel Kurulda, Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim ve Denetim Kurulu üyeleri ile Kayseri Şeker´e bağlı Panpa, Panpet, Pandoğa, Panenerji, Pankent, Lidaş yönetim kurulu üyeleri, Kayseri Şeker Fabrikası Genel Müdürü Osman Canıtez, genel müdürü yardımcıları, Kayseri Pancar Kooperatifi Müdürü Uğur Metiner, Şeker-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı İbrahim Dayı ve diğer yetkililer de hazır bulundu.
Kaynak: KURUM BÜLTENİ

Anahtar Kelimeler: BAŞKAN AKAY VARLIK FONUNUN
ÇİLEK FİDELERİNİN YARISINDAN FAZLASI KAYSERİ´DE FİLİZLENİYOR
ÇİLEK FİDELERİNİN YARISINDAN FAZLASI KAYSERİ´DE FİLİZLENİYOR
Şahin: "Türkiye´deki çilek fidelerinin yüzde 60´ı Kayseri´de üretiliyor"
KAYSERİ ŞEKER´DE TEKNİK EĞİTİME ÖNEM ARTTI
KAYSERİ ŞEKER´DE TEKNİK EĞİTİME ÖNEM ARTTI
Kayseri Şeker bünyesinde bulunan Kayseri, Boğazlıyan ve Turhal Şeker Fabrikalarında eğitimlerin kişi başına 12 saat/yıl a ulaşmasıyla birlikte Kayseri Şeker, eğitim konusunda da rekora imza atıyor.
KAYSERİ OSB HEYETİNDEN RUSYA FEDERASYONU´NA ZİYARET
KAYSERİ OSB HEYETİNDEN RUSYA FEDERASYONU´NA ZİYARET
Çeşitli temas ve incelemelerde bulunmak üzere Rusya Federasyonu´na giden Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan ve beraberindeki heyet; Devlet Duması Başkan Yardımcısı P.O.Tolstoy´u makamında ziyaret etti.
KAYÜ REKTÖRÜ KARAMUSTAFA´DAN KASTAMONU´DA TURİZM KONFERANS
KAYÜ REKTÖRÜ KARAMUSTAFA´DAN KASTAMONU´DA TURİZM KONFERANS
Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Kastamonu Valiliğinin 15-22 Nisan Turizm Haftası etkinliği çerçevesinde düzenlediği “Turizmde Genel Eğilimler, Ürün ve Markalaşma” konulu konferansa konuşmacı olarak katıldı.
KAYSERİ ŞEKER´DEN TURHAL BÖLGE ÇİFTÇİLERİNE DESTEK
KAYSERİ ŞEKER´DEN TURHAL BÖLGE ÇİFTÇİLERİNE DESTEK
Kayseri Şeker, Turhal bölgesi çiftçilerinden gelen yoğun talep üzerine bölgedeki pancar ekicisi çiftçilerin tarımsal faaliyet alanlarındaki ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla bölge ve şube müdürlükleri bünyesinde tarım marketleri oluşturmaya başladı.
LOKANTACILAR VE PASTACILAR ODASI BAŞKANI ALTAN AYDEMİR:
LOKANTACILAR VE PASTACILAR ODASI BAŞKANI ALTAN AYDEMİR:
“HAYIRA KARŞI DEĞİLİZ”
HER 10 YATAKTAN BİRİNDE TÜRK İMZASI VAR
HER 10 YATAKTAN BİRİNDE TÜRK İMZASI VAR
TMSF yönetimindeki Boydak Holding bünyesinde faaliyet gösteren Boyteks firması, 106 ülkeye ihraç ettiği farklı özelliklerdeki yatak kumaşlarıyla dünyada yatak pazarının yüzde 10´luk kısmına hitap ederek ülke ekonomisine katkı sağlıyor
KAYSO´DAN DIŞ TİCARET BİLGİLENDİRME SEMİNERİ
KAYSO´DAN DIŞ TİCARET BİLGİLENDİRME SEMİNERİ
Ticaret Bakanlığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) koordinasyonunda Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) ev sahipliğinde üyelerimize yönelik “Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri” düzenlendi.
YAPISAL DÖNÜŞÜM PAKETİ DEĞERLENDİRMELERİ
YAPISAL DÖNÜŞÜM PAKETİ DEĞERLENDİRMELERİ
“YENİ EKONOMİ PROGRAMI YAPISAL DÖNÜŞÜM ADIMLARI 2019"
KTO MESLEK KOMİTE BAŞKANLARI TOPLANDI
KTO MESLEK KOMİTE BAŞKANLARI TOPLANDI
Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, meslek komite başkanları ile bir araya geldi.
MİMARSİNAN OSB´DE İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ
MİMARSİNAN OSB´DE İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ
BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI
YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI
BİR KEZ DAHA KAYSERİLİLERİ BEKLİYOR…
BAŞKAN HÜSEYİN AKAY,
BAŞKAN HÜSEYİN AKAY,
"KAYSERİ ŞEKER SEKTÖRÜN, TURHAL ŞEKER ÖZELLEŞTİRMENİN YÜZ AKI"
BAŞKAN AKAY,
BAŞKAN AKAY,
ÜRETİMİ EN İYİ ŞEKİLDE GERÇEKLEŞTİRMEK NİYETİNDEYİZ
ERCİYES TEKNOPARK´TAN
ERCİYES TEKNOPARK´TAN
KOBİ´LER İÇİN BİLGİLENDİRME
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
20 Nisan 2019 Cumartesi
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL