BAŞKAN HİÇYILMAZ,
“YERLİ OTOMOBİL FABRİKASININ KAYSERİ´DE KURULMASINI İSTİYORUZ”
Tarih: 10.11.2017 16:36:59/ 730okunma / 0yorum

Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, 5 babayiğit tarafından yapımı üstlenilen yerli otomobilin, Kayseri´de gerçekleştirilecek bir yatırımla üretilmesini istediklerini belirtti.

Başkan Hiçyılmaz, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan´ın himayesinde yürütülen yerli otomobil üretimi çalışmaları meyvesini vermeye başlamıştır. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu´nun büyük gayretleri ile Türkiye´nin Otomobili Projesi Ortak Girişim Grubu İşbirliği Protokolü imzalanmıştır” dedi.

İmzalanan protokol sonrasında çalışmaların hızlandığını ve kamuoyuna yansımaları olduğunu ifade eden Hiçyılmaz, “Kayseri, savunma sanayisinde köklü bir geçmişe sahiptir. Şehrimizde, 1930´lu yıllarda kurulan fabrikada uçak üretilmiştir. Kayseri´deki Ana Tamir Fabrikası´nın yanı sıra, OSB´lerde faaliyet gösteren birçok firma, geçmişten bugüne aktarılan bilgi birikimi ile yoğrulmuştur ve halen de Türkiye´ye örnek çalışmalar yapmaktadır. Bu durum, yerli otomobil üretimine destek sağlayacak altyapı ve kalifiye işgücünün Kayseri´de mevcut olduğunun göstergesidir” diye konuştu.

Kayseri´nin, ulaşım noktasında sıkıntısı bulunmadığını vurgulayan Başkan Hiçyılmaz, “Kayseri limanlara olan otoyol ve demiryolu bağlantıları ile önemli bir konumdadır. Kayseri, coğrafi konumundan dolayı, yatırım güvenliği bakımından da şanslıdır” ifadelerini kullandı.

Sanayisi, ticareti ve alt yapısı ile gelişmiş bir şehir olan Kayseri´nin böylesine önemli bir yatırıma ev sahipliği yapabileceğini belirten Hiçyılmaz, “Kayseri Ticaret Odası olarak, yerli otomobil fabrikasının Kayseri´de kurulmasını istiyoruz.Yerli otomobilin şehrimizde üretilmesi için elimizden gelen her türlü imkanı sağlayamaya hazırız” şeklinde konuştu.
Kaynak: KURUM BÜLTENİ

Anahtar Kelimeler: BAŞKAN HİÇYILMAZ
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
13 Aralık 2018 Perşembe
Bugün
Sağanak
3 °C
-3 °C
Cuma
Bulutlu
6 °C
0 °C
Cumartesi
Bulutlu
7 °C
-1 °C
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74