KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

KAYSERİ MODEL FABRİKA’NIN MAKİNE TESLİM ALMA PROSEDÜRÜ TAMAMLANDI

FABRİKA, KTO, KAYSO VE AGÜ ORTAKLIĞINDA KURULDU

TÜRK TOHUMLARI 80 ÜLKENİN TARIM ARAZİLERİNDE FİLİZLENİYOR

TSÜAB YÖNETİM KURULU BAŞKANI AHMET YILMAZ: BUGÜN DÜNYADA 11'İNCİ SIRADA YER ALAN BİR TOHUM SEKTÖRÜMÜZ VAR

TÜİK KAYSERİ BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ AÇIKLADI

ENFLASYON %1,16 ARTTI

TARIMDA ÜÇLÜ İŞBİRLİĞİ

İLÇE TARIMININ BUGÜNÜ VE GELECEĞİ ELE ALINDI

KTO MAYIS VE HAZİRAN AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

PROF. DR. ÇELİK: PANDEMİ İÇİN ÖN GÖRÜLEN SÜRE 2022

KAYSERİ OSB'YE TSE COVID – 19 GÜVENLİ ÜRETİM/HİZMET BELGESİ

ULAŞ’TAN NURSAÇAN’A BELGE

KAYSERİGAZ, DOĞALGAZ TÜKETİM RAKAMLARINI AÇIKLADI

KOVİD-19, KONUTTA DOĞALGAZ TÜKETİMİNİ ARTIRDI

KAYSO’DA MECLİS TOPLANDI

TEDBİRİ ELDEN BIRAKMADAN ÜRETMEYE DEVAM EDECEĞİZ

TARIM ARAZİLERİNDE HUMMALI ÇALIŞMA SÜRÜYOR

HASAT ZAMANI BAŞLIYOR

BAKAN VARANK, DENER MAKİNA'YI ZİYARET ETTİ

BAKAN VARANK, 5 KITADA 86 ÜLKEYE İHRACAT YAPAN DENER MAKİNA'YI ZİYARET ETTİ

ASKON YENİ ÜYE ZİYARETLERİNE BAŞLADI

“ÜRÜN ÇEŞİTLİLİĞİNİ ARTIRMALIYIZ”

KOOPERATİFÇİLİK OTOBÜSÜ KTO’DA

KENTE ÖZEL İŞ FİKİRLERİ İÇİN İSTİŞARELER YAPILDI

İŞ BULAMAYAN GENÇ KADIN SERA KURUP KENDİ İŞİNİN PATRONU OLDU

GENÇ ÇİFTÇİ PROJESİ İLE HİBE KAZANIP DEVLETTEN DESTEK ALDI

KAYSO MECLİS BAŞKANI GÜNDEME DAİR AÇIKLAMALARDA BULUNDU

ÖZKAYA: "YATIRIMCIYA GEREKEN DEĞER VERİLMİYOR"

KAYSO COVİD-19 GÜVENLİ ÜRETİM/HİZMET BELGESİ ALDI

ÖNLEM VE TEDBİRLER BELGELENDİ

BİRKO YÖNETİM KURULU BAŞKANI TÜRKEŞ:

“KALİTE VE MARKA DEĞERİMNİZDEN ASLA TAVİZ VERMEYİZ”

BAŞKAN GÜLSOY REEL SEKTÖRÜN SORUN VE TALEPLERİNİ BAKAN VARANK’A AKTARDI

YAKINACAK DEĞİLİZ, YEKİNECEĞİZ

Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın katılımıyla yapılan video konferans toplantısında reel sektörün sorun ve taleplerini aktararak ‘Kayserili olarak yakınacak değiliz, yekineceğiz’ Ancak, pandemiden kaynaklanan mağduriyetlerin giderilmesi ve sanayicimizin Ankara’dan beklentilerine sıcak bakılması gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın katılımıyla Kayseri ekonomisi ve sanayi sektörünün durumu masaya yatırıldı. Video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen toplantıda, kurumların yatırımları, projeleri ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının destekleriyle ilgili konular görüşüldü.

Bakan Varank, toplantıda kendisine iletilen konularla ilgili görüşlerini dile getirdi, yatırımlar ve projeler noktasında yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.

Toplantıda konuşan KTO BaşkanıGülsoy, Hükümet tarafından iş dünyası için bugüne kadar yapılan çalışmalardan dolayı Bakan Mustafa Varank’a teşekkür etti. Başkan Gülsoy,  şehrin ekonomisi ve sanayi sektörünün genel durumu hakkındaki kısa değerlendirmesinin ardından, özellikle pandemi sürecinde yaşanan sıkıntıları ve sektörel anlamda karşılaşılan zorlukları dile getirdi.

‘Kayserili olarak yakınacak değiliz, yekineceğiz’ diyen Başkan Gülsoy, bu süreçte yatırım ortamının iyileştirilmesi için yapılacak çalışmaların büyük önem taşıdığını vurguladı.

Başkan Gülsoy, Bakan Varank’a Kovid-19’un işyerleri için meslek hastalığı olarak kabul edilmemesi gerektiğine işaret ederek, “TBMM’nin açılmasından bir torba yasaya bu endişemizi giderecek bir madde eklenmesi ve bunun kanun haline getirilmesini arzu ediyoruz” dedi.

Başkan Gülsoy, yeni süreçte başta KOBİ’lerimiz olmak üzere pandemiden etkilenen sanayicimize AR-GE, inavasyon, tasarım, e- ticaret, verimliliği artırma,yeni pazarlara ulaşma gibi alanlarda teşvik edilmesini beklediklerini ifade etti.

Kayseri girişinde kurulması planlanan Lojistik Köy’ün ihalesinin yapılmadığına vurgu yapan Başkan Gülsoy,  “Mutlaka şehrin girişindeki Boğazköprü-OSB demiryolu bağlantısı ile Kayseri Mersin demiryolu taşımacılığının iyileştirilmesi gerekiyor.” dedi.

Yatırım Havzası konusunda da taleplerde bulunan Başkan Gülsoy, Kamu teşvikli bazı yatırımlar başta olmak üzere, özel sektöründe  artık Marmara Bölgesine değil, İç Anadolu Havzası dediğimiz Kayseri ve çevresindeki 20 kadar ili kapsayan alanda yatırıma yönlendirilmesinin teşvik edilmesi gerekiyor.” diye konuştu.

Başkan Gülsoy, KOSGEB, TUBİTAK ve Kalkınma Ajansları’nın da pandemisonrasında   yeni hedefler  gösterecek projelere maddi manevi katkı vermesini beklediklerini ifade etti.

Toplantıda pandemi sürecinin sanayi kuruluşları üzerindeki etki ve sonuçları tüm yönleriyle ele alınarak değerlendirildi, yeni normalleşme sürecinde yapılması gerekenler istişare edildi.

Gülsoy, şehrimize olan ilgisinden dolayı Bakan Varank ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ederek, tedbirleri elden bırakmadan bilinçli bir normalleşme ile daha güzel günler göreceğimizi ve ekonomimizin de daha iyiye gideceğini temenni ettiğini söyledi. 


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ