KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

İYİ PARTİ İL BAŞKANI BOZKURT:

TEMMUZ AYINDA KONGRELERİMİZİ TAMAMLAMAK İSTİYORUZ

AK PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLİ HÜLYA ATÇI NERGİS MEDYA GURUBUMUZA NEZAKET ZİYARETİNDE  BULUNDU

NERGİS: “HERKES KARŞISINDAKİNİN KUTSALINA SAYGI DUYMAK ZORUNDA”

AK PARTİ İL BAŞKANI ŞABANÇOPUROĞLU:

KORONA VİRÜS SÜRECİNDE SOSYAL MESAFEMİZİ KORUYARAK SAHADAKİ ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ

ÖZER VE ARIK VETERİNER HEKİMLER ODASINI ZİYARET ETTİ

“SAĞLIKTA ŞİDDET VETERİNER HEKİMLERİ DE KAPSAMALI”

CHP MİLLETVEKİLİ ARIK VE İL BAŞKANI ÖZER

KIRMIZI ET ÜRETİCİLERİ BİRLİĞİNİ ZİYARET ETTİ

AK PARTİ İL BAŞKANI ÇOPUROĞLU:

KAYSERİ’YE 175 MİLYON LİRA YARDIM YAPILDI

GÜN, TÜRKİYE’YE SAHİP ÇIKMA ZAMANIDIR

Çopuroğlu. "#MilliHesaplarBurada'' başlıklı etikete Kayseri'den büyük destek geldiğini bildirdi

ÜLKÜ OCAKLARI İL BAŞKANI GÖREVİNDEN ALINDI

ÜLKÜ OCAKLARI İL BAŞKANI SERDAR TURAN, GÖREVİNE SON VERİLDİĞİNİ DUYURDU

KAYSERİ’YE HAVALİMANI VE TRAMVAY MÜJDESİ

AK PARTİ KAYSERİ İL BAŞKANI ŞABAN ÇOPUROĞLU: “KAYSERİ BUNU HAK EDİYOR”

TOK: BİZLERİN BAŞ TACI ANNELERİMİZDİR

TOK, ANNELER GÜNÜ NEDENİYLE BİR MESAJ YAYINLADI

ÇOPUROĞLUNDAN HAFTALIK DEĞERLENDİRME

Çopuroğlu; ‘’Vatandaşlarımızı Mağdur Etmemeye Özen gösteriyoruz’’

3 MAYIS DÜNYA BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ GÜNÜ KUTLU OLSUN

AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü dolayısı ile bir mesaj yayımladı.

İYİ PARTİ İL BAŞKANI VE MECLİS ÜYELERİNDEN AÇIKLAMA

KENTSEL DÖNÜŞÜM VE RİSKLİ ALAN BİTİŞİK İKİZLERDİR

MELİKGAZİ’DE MEZARLIKLAR

BAKIM VE ONARIMDAN GEÇİYOR

TALAS'TAN EVDE KALANLARA

ÖZEL RAMAZAN ETKİNLİĞİ

KOCASİNAN KENDİ ÜRETTİĞİ MASKELERLE

TOPLUM SAĞLIĞINA KATKI SAĞLIYOR

BELEDİYELER, DEVLET İÇİNDE DEVLET DEĞİL

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, "Belediyeler, devlet içinde devlet değil” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, Kayseri'de katıldığı bir televizyon programında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun istifasını değerlendiren Özhaseki, “Süleyman Soylu Bakanımız; gayretli, çalışkan bir arkadaşımız, işine kendini veren, işine aşık bir arkadaşımız. Aynı kabinede beraber de çalıştık. Cumhurbaşkanımızın görevlendirmesiyle Doğu’nun ihya sürecinde beraberdik, beraber çalıştık. Hafta sonu malumunuz sokağa çıkma yasağındaki iki saatlik bir süreçten dolayı sosyal medyadan üstüne çok gittiler ve insan şahsiyetini karalama amaçlı kampanya yaptılar. Katlanılabilir gibi bir şey değildi. İnsanız nihayetinde, hata yapabiliriz. Onun da herhalde duygusal bir anına geldi ‘Benden bu kadar’ dedi. Ama Sayın Cumhurbaşkanımız da çok doğru bir kararla ‘Mücadelenin içindeyiz. Şimdi değişecek zaman değil, yola devam’ dedi. Cumhurbaşkanımızın, hem liderliği ile hem feraseti hem de dirayetiyle ülkemiz için bir şans olduğuna inananlardanım. Rabbim ömrüne ömür versin” ifadelerine yer verdi.

"AK belediyelerimiz her zaman olduğu gibi bugün de vatandaşımızın yanında"

Yeni tip korona virüs salgınıyla mücadele sürecinde belediye başkanlarına 5'inci genelgeyi gönderdiklerini belirten Özhaseki, “Bu süreçte belediye başkanı arkadaşlarımıza 5’inci genelgeyi gönderdik. Belediyelere kiracılarınızdan kira almayın dedik. Su faturasını ödemezse de kesinti yok dedik. Tıbbi atık kutusu konulmasının talimatını verdik. Halka açık ortamlar, toplu taşıma araçları, hizmet binaları, çalışma ortamları sıklıkla steril hale getirilecek dedik. Emlak vergisi yok dendi. Belediyelerimiz, Vefa Sosyal Destek Grupları ile birlikte halka hizmet noktasında çalışmalarını titizlikle sürüyor. Yaşlı ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımız dışarı çıkmasın diye alışveriş ihtiyaçları belediyelerimizce karşılanıyor. Ayrıca birçok belediyemiz ihtiyaç sahibi ailelere gıda, kişisel bakım, kolonya, çamaşır suyu, sabun ve maske gibi ihtiyaçlarının ücretsiz dağıtımını yapıyor. AK Belediyelerimiz her zaman olduğu gibi bugün de vatandaşımızın yanında. Bu süreçte belediyelerden de, İller Bankası kesintisi durduruldu. Bütün belediyeler biraz olsun rahatladı bu süreçte” ifadelerini kullandı.

"BELEDİYELER, DEVLET İÇİNDE DEVLET DEĞİL"

Belediyelerin belli noktalarda kendilerinin hareket ettiğini ama aynı zamanda denetlendiklerini de belirten Özhaseki, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Belediyeler fakir fukarasına yardım edebilirler. Belediye kanununda şartlı ve şartsız bağış diye iki madde de var. Şartlı bağış, bir insan belediyeye gelir, 'şu yolu yapın. Size şu kadar yer vereyim' der. Belediye Meclisi de uygun bir karar verir. Bu şartlıdır, bunu belediye kabul eder. Şartsız bağışta da vatandaş gönlünden geçen bir şeyi, parayı belediyeye bağışlar, yardım eder ancak siz kafanıza göre 'ben bağış kampanyası yapıyorum, buraya parayı gönderin sonrasına da karışmayın' diyemezsiniz. Böyle bir şey yok ki yasalarda. Belediyeler, devlet içinde devlet değil. Belediyeler, belli noktalarda kendi hareket eder ama denetlenirler. Siz yasaları, para toplamak ile ilgili kanunları yok sayarak hareket edemezsiniz. Eğer iyi niyetliyseniz, o şehrin valisi ile komisyon kurun onlar da uygun görürse öyle yaparsınız. Doğrusu bu konudaki tartışmaları çok abes görüyorum. Koskoca adamlar 'nereden çıktı kardeşim, biz kafamıza göre bağış alırız' diyor. Kanunları bildiğini sananlara açıkçası çok şaşırıyorum."

Haber Kaynak : İHA