BİN 800 FİDAN KAYSERİ ŞEHİR HASTANESİ YÜKSEK GÜVENLİKLİ ADLİ PSİKİYATRİ HASTANE KAMPÜSÜNDE TOPRAKLA BULUŞTU
Kamu-özel işbirliği modeli ile işletilen Kayseri Şehir Hastanesinde; 14 Nisan 2019 tarihinde YDA firması koordinasyonunda Kayseri Orman Bölge Müdürlüğü´nün katkılarıyla ağaçlandırma faaliyetleri kapsamında bin 800 fidan toprakla buluştu.
Tarih: 15.4.2019 16:53:39/ 423okunma / 0yorum

Kayseri Şehir Hastanesi Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi Kampüsü içerisinde gerçekleşen etkinliğe, Kayseri Milletvekili Dr. İsmail Tamer, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, Orman Bölge Müdürü Adnan Diltemiz, Kayseri Şehir Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. İlhami Çelik, YDA İşletme Direktörü Mehmet Kestiroğlu, İl Sağlık Müdürlüğü Hizmet Başkanları, Kayseri Şehir Hastanesi Yöneticileri, YDA yetkilileri ve çok sayıda sağlık çalışanı ve aileleri katıldı. Kayseri Milletvekili Dr. İsmail Tamer ağaçlandırma etkinliğinde yaptığı konuşmada, Şehir Hastanesi Kayseri´de tüm Orta Anadolu´da yaklaşık 4 milyon hinterlandı olan bir bölgede konuşlanmış ve sağlık alanındaki önemli eksikleri ortadan kaldıran bir hastane konumunda olduğunun altını çizerek; “Burada yatan hastaların ve hasta refakatçilerinin yeşil alan içerisinde tedavileri olabilmeleri adına bu ağaçları da yavaş yavaş dikmeye başladık. Bu etkinlikte başta Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Ali Ramazan Benli ve Hastane Başhekimiz Profesör Doktor İlhami Çelik´e huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. Tabii bu ağaçları buraya kazandıran Orman Bölge Müdürümüz Adnan Diltemiz´e de ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Adnan Bey Kayseri´de birlikte çalıştığımız zaman içerisinde gösterdiği etkin davranışlarla ağaçlandırmaya büyük katkı da sağladığını biliyoruz. Bu arada hastanemizi temelinden bu günlere getiren ve Kayseri´ye böyle bir eser kazandıran YDA şirketine özellikle Hüseyin Arslan Bey´e ve buradaki temsilcisi Mehmet Kestiroğlu olmak üzere tüm çalışanlarına aynı şekilde ISS firmasının yetkililerine kısaca emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Tabii en büyük teşekkür de doktor arkadaşlarım ve sağlık çalışanlarına. Onlar gece gündüz demeden hastalara hizmet ediyorlar. Fedakârca çalıştıklarını biliyorum, hepsinin ellerine sağlık. Birlik beraberliğin güzelliğini burada sergilemiş olduk. Bir ağaçta ben diktim. İnşallah ömür boyu onun gölgesinde insanlar faydalanır. Hayırlı uğurlu olmasını diyorum” dedi.

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Benli ise ´ağaç dikmek geleceği düşünmektir´ diyerek; “Peygamber Efendimiz hadisi şerifinde buyurduğu gibi ‘Kıyametin kopacağını bilseniz dahi elinizde bir fidan varsa o fidanı dikiniz´ buyuruyor. Gelecek nesillerimize güzel bir dünya bırakabilmek için bu fidanları toprakla buluşturmalı. Bugün de Kayseri Şehir Hastanemizin bahçesine yaklaşık 1800 civarı fidanı toprakla buluşturduk. Etkinliğimize destek veren başta Milletvekilimiz İsmail Tamer abimize ve Orman Müdürümüz Adnan Diltemiz´e teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı. Şehir Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Çelik de; “Hastanemiz açılışının üzerinden henüz bir yıl geçti.Birlikte daha çok işler yapacağız inşallah. Bugün bu Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanemizin bahçesine yüzlerce ağaç dikildi. Bu konuda büyük emeği geçen sayın Orman Bölge Müdürü Adnan Beye müteşekkiriz. Ağaçların temininde kendisi bize çok destek verdi. Ayrıca YDA şirketinin bu işte verdiği emek ve desteği de unutmamak lazım” dedi. Ağaç dikim etkinliğinin ardından fuaye alanına geçen katılımcılar burada ise Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi hakkında bilgilendirmelerde bulundular. Kayseri Milletvekili Dr. İsmail Tamer´in hastane hakkında yaptığı açıklamaların ardından İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Benli, Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesine hastaların dışarıdan gelemediğini belirterek; "Bu hastaneye hüküm giymiş psikozlu, şizofren hastaların yatışı yapılmakta. Burada bir bilgi eksikliği var. Psikiyatri polikliniklerinden direk yatış verme gibi bir durum olmuyor. Burada yatan hastalar tamamen Adalet Bakanlığı tarafından gönderilen şizofren hastalar. Bunu bu şekilde belirtirsek daha açıklayıcı olur. Vekilime bize verdiği desteklerden ve burada yapmış olduğu açıklamalardan dolayı müteşekkiriz. Biz burada halkımızın ihtiyaçlarını en kısa yoldan olumlu ve verimli şekilde gerçekleştirmek için uyumlu bir çalışma sergiliyoruz. Verimlilikte 100 puan alarak bu uyumu göstermiş olduk. Bu çalışmalarımız devam edecek. İnşallah daha da iyi olacağız” şeklinde konuştu.

Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesinden sorumlu Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr. Mustafa Reyhancan ise "YGAP, Sağlık Bakanlığı, Adalet Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığının ortaklaşa hazırladığı Türkiye´deki yeni bir proje. Türkiye´de henüz dört tane açıldı. İkincisi Kayserimizde açıldı. Hastanemiz 100 yataklı. Şu anda 50 yatağımız vekilimizin söylediği gibi aktif durumda ve YGAP yüzde 100 doluluk oranıyla çalışmakta. Yatan hastalar mahkemeler ve cumhuriyet savcılarımızın gönderdiği hastalar. Dışarıdan, poliklinikten gelinmiyor ama gelen her türlü mahkûm veya suça karışmış psikiyatri hastası yatırıyoruz” dedi.
Kaynak: KURUM BÜLTENİ

KAYSERİ ŞEHİR HASTANESİ´NDE KALAN ÇOCUKLARA
KAYSERİ ŞEHİR HASTANESİ´NDE KALAN ÇOCUKLARA
23 NİSAN KUTLAMASI
KAYSİAD´DA GENEL KURUL
KAYSİAD´DA GENEL KURUL
İBRAHİM YILMAZ GÜVEN TAZELEDİ
ÜSAİV GENEL KURULU YAPILDI
ÜSAİV GENEL KURULU YAPILDI
Üniversite Sanayi Araştırma İşbirliği Vakfı (ÜSAİV) olağan Genel Kurulu 19 Nisan 2019 tarihinde, Genel Kurul Üyelerinin katılımıyla Kayseri Sanayi Odası´nda yapıldı.
GÖNÜLLÜ KURULUŞLAR´DA YENİ DÖNEM
GÖNÜLLÜ KURULUŞLAR´DA YENİ DÖNEM
Dernek Başkanlığına seçilen Ahmet Taş” Gösterilen güvene layık olmak için ekip arkadaşlarımızla birlikte imkanlar ölçüsünde şehrimize hizmet etmeye devam edeceğiz”
KOZAKLI´NIN ÜNLÜ KAPLICALARINA KAYSERİ´DEN RAKİP ÇIKTI
KOZAKLI´NIN ÜNLÜ KAPLICALARINA KAYSERİ´DEN RAKİP ÇIKTI
KAYSERİ´DE YAPILAN SONDAJDA 85 DERECEDE SICAK SU KAYNAĞI BULUNDU
BOZKURT VE AKTÜRK AİLERİNİN MUTLU GÜNÜ
BOZKURT VE AKTÜRK AİLERİNİN MUTLU GÜNÜ
ŞÜKRAN VE BURAK MUTLU BİR ÖMÜR İÇİN “EVET” DEDİ…
BÜNYAN, 50 BİN MENEKŞE İLE RENKLENDİ
BÜNYAN, 50 BİN MENEKŞE İLE RENKLENDİ
Bünyan Belediyesi bu yıl 50 bin menekşe ve mevsimlik çiçeği toprakla buluşturarak ilçeyi doğal ve canlı renklere büründürüyor.
KAYSERİ ÜLKÜ OCAKLARI´NDAN ÇEVRE TEMİZLİĞİ
KAYSERİ ÜLKÜ OCAKLARI´NDAN ÇEVRE TEMİZLİĞİ
Kayseri Ülkü Ocakları Develi´de bulunan Sultan Sazlığı´nda çevre temizliği yaptı.
TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI KANDİL GECESİ SÜT DAĞITTI
TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI KANDİL GECESİ SÜT DAĞITTI
Tarım ve Orman Bakanlığı, tüm illerde Berat Kandili gecesinde yatsı namazı çıkışında vatandaşlara süt dağıttı.
KUR´AN KURSLARI ARASI
KUR´AN KURSLARI ARASI
“KUR´AN-I KERİM´İ GÜZEL OKUMA” YARIŞMASI YAPILDI
SARIZLI ÖĞRENCİLER´DEN EKMEK İSRAFINA ´HAYIR´
SARIZLI ÖĞRENCİLER´DEN EKMEK İSRAFINA ´HAYIR´
Kayseri´nin Sarız İlçesi Çok programlı Anadolu Lisesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi öğretmenleri ve öğrencileri gıda israfına dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak için ‘Ekmek israfına hayır´ kampanya başlattı.
ŞEHİT POLİS AHMET CİHAN KİLCİ İÇİN MEVLİD-İ ŞERİF OKUNDU
ŞEHİT POLİS AHMET CİHAN KİLCİ İÇİN MEVLİD-İ ŞERİF OKUNDU
Tunceli´nin Pülümür İlçesi´nde iki yıl önce meydana gelen helikopter kazasında şehit olan Polis Memuru Ahmet Cihan Kilci için Mevlid-i Şerif okundu.
ERÜ´DE ´KAMPÜSE İZİNİ BIRAK´ ETKİNLİĞİ KAPSAMINDA FİDAN DİKİLDİ
ERÜ´DE ´KAMPÜSE İZİNİ BIRAK´ ETKİNLİĞİ KAPSAMINDA FİDAN DİKİLDİ
Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Yabancı Diller Yüksekokulu ile TEMA Vakfı Kayseri Şubesi tarafından ortaklaşa düzenlenen ´Kampüse İzini Bırak´ etkinliği kapsamında fidan dikimi gerçekleştirildi.
DİN GÖREVLİLERİ “BRAİLL ALFABESİ İLE ELİF BA” KURSUNU BAŞARIYLA TAMAMLADI
DİN GÖREVLİLERİ “BRAİLL ALFABESİ İLE ELİF BA” KURSUNU BAŞARIYLA TAMAMLADI
İl Müftülüğü Engelliler Koordinatörlüğünde, 05 Mart 2019 – 16 Nisan 2019 tarihleri arasında, Melikgazi İlçe Müftülüğü´ne bağlı Tacettin Veli Hizmetiçi Eğitim Merkezi´nde erkek personelimize yönelik başlattığı 64 saatlik “Braill Alfabesi ile Elif Ba Kursu” başarıyla tamamlandı.
KAYSERİ´NİN SAKLI CENNETİ SOĞANLI´YA YOĞUN İLGİ
KAYSERİ´NİN SAKLI CENNETİ SOĞANLI´YA YOĞUN İLGİ
Kayseri´nin önemli tarihi yerlerinden olan ve ´saklı cennet´ olarak bilinen Soğanlı Örenyeri, yıl içinde yerli ve yabancı yaklaşık 550 bin turisti ağırlıyor.
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
26 Nisan 2019 Cuma
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL