BÜYÜKKILIÇ, "MEZUN OLANLAR
KAYSERİ´NİN ASLI TURİZM ELÇİLERİDİR"
Tarih: 28.6.2018 17:13:57/ 646okunma / 0yorum

Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Erciyes, Nuh Naci Yazgan ve Abdullah Gül Üniversitelerinden mezun olan öğrencilerin eğitim hayatını tamamlayan, meslek hayatına başlayacaklarını hatırlatarak “Kayseri de yer alan üniversitelerden mezun olan tüm öğrenciler aynı zamanda Kayseri´nin aslı turizm elçileridir” dedi.

Kayseri ilimize gelerek, ilimizin mevcut olan üniversitelerin de okuyup başarı ile mezun olan öğrencilerin Kayseri ilimizin doğal güzelliklerini, tarihini ve turistlik ile ören yerleri hakkında bilgi sahibi olduklarını ve bu neden ile memleketlerinde Kayseri ilimizden övgü ile söz edeceklerini ifade eden Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç; konu ile ilgi olarak şu açıklamalarda bulundu:

“Son günlerde üniversitelerimizin fakültelerinden mezun olan öğrencilerimizin mezuniyet törenlerine iştirak ediyor ve onlar ile gurur duyuyoruz. Çünkü onlar geleceğimiz ve aydınlık Türkiye´nin birer neferi olarak iş hayatına katılacaklardır. Türkiye´miz 2023 yılı hedeflerine gençlerimizin sayesinde ulaşacaktır. Fakültelerinden mezun olan her öğrenci Kayserimizin kültür ve sosyal yaşamını öğreniyor, yiyecek kültürümüzün ürünlerini tadıyor, tarihi ve doğa güzellikler ile dolu alanlarımızı geziyor, Erciyes Dağı ve Kış Sporları merkezinde kışın spor yapıyor, Sanayi tesislerimiz hakkında bilgileniyor dolayısı ile Kayserimizi her yönü ile tanıyor. Bundan böyle gerek kendi memleketlerinde gerek ise, iş hayatına Anadolu´nun her köşesinde başladığında Kayserimizden övgü ile söz edeceklerdir. Şehrimizdeki tahsil süresindeki edindikleri izlenimleri anlatarak gönüllü turizm elçilerimiz olacaklardır. Kendilerini mezuniyetlerinden dolayı kutluyorum”
Kaynak: KURUM BÜLTENİ

Anahtar Kelimeler: BÜYÜKKILIÇ MEZUN OLANLAR
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
17 Şubat 2019 Pazar
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL