KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

ÖZHASEKİ'DEN AKŞENER'E TEPKİ

AK KURMAYLAR ANTALYA’DA TOPLANDI

ADIM ADIM 2023 KAYSERİ’DE

MEMLEKET PARTİSİ GENEL BAŞKANI İNCE KAYSERİ’DE

ÖZHASEKİ: “KILIÇDAROĞLU'NA HAKKIMI HELAL ETMİYORUM”

BAKAN AKAR: “TÜRKİYE DE BU COĞRAFYANIN KADERİDİR"

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ BÜNYAN’DA

ÖZHASEKİ: “TERÖRLE MÜCADELEMİZ KARARLILIKLA SÜRECEK”

TAMER’DEN 'ASGARİ ÜCRET' YORUMU

AK PARTİLİ ŞEN: “SÜREKLİ TAARRUZ HALİNDE OLMALIYIZ”

ÖZHASEKİ’DEN KILIÇDAROĞLU’NA ÇAĞRI

BAŞKAN PALANCIOĞLU: “AK PARTİ 2023 YILI HEDEFLERİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ”

Başkan Çopuroğlu: “Dünyada fazla örneği olmayan bir partiyiz”

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ İKTİDARA GELİŞİN 19. YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLADI

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ UHSAŞ HEYETİ’Nİ AĞIRLADI

İNCETOPRAK’TAN ÇOPUROĞLU’NA ZİYARET

Gürkan Ofis Mobilyaları

BÜYÜKKILIÇ İNGİLİZ MÜSTEŞARI AĞIRLADI

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, İngiltere Büyükelçiliği Siyasi İşler Müşteşarı Mel Lawrence’i makamında ağırlayıp, sohbet ederek şehrimiz hakkında bilgiler verdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç; İngiltere Büyükelçiliği Siyasi İşler Müşteşarı Mel Lawrence’i Başkanlık giriş kapısında çiçeklerle karşıladı. Büyükkılıç, İngiliz Müşteşar Mel Lawrence’i Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Giriş Salonu’nda ziyarete açılan kadın kursiyerlerin hazırladığı el emeği, göz nuru eserlerin yer aldığı sergiyi gezdirdi. Başkan Büyükkılıç, 25 el sanatı branşı ile hazırlanmış 185 adet eserin bulunduğu sergi hakkında bilgiler verirken, Lawrence de ilgiyle izlediği sergiye hayran kaldı.                                         

Sergi gezisinin ardından Başkanlık Makamı’nda gerçekleşen ziyarette Başkan Büyükkılıç, Kayseri’nin 6 bin yıllık geçmişi ve değişik medeniyetlere ev sahipliği yaptığını, taş üzerine çivi yazısı ile ilk defa ticari yasaların yazıldığı, tabletlerin çıktığı Kültepe Kaniş Karum gibi kazı merkezinin yer aldığını anlatarak, kentin açık hava müzesi olduğunu vurguladı. Büyükkılıç, ayrıca Erciyes Üniversitesi’nde Türkovac isimli aşı çalışmasının yapıldığını ve çalışmaları süren aşının insanlığa faydalı olmasını temenni etti.

İngiltere Büyükelçiliği Siyasi İşler Müşteşarı Mel Lawrence ise Kayseri’yi ilk defa üniversite yıllarında duyduğunu belirterek şöyle konuştu  “Daha sonra Dışişleri Bakanlığı’na katıldım, 15 yıldır Dışişleri Bakanlığı’nda çalışıyorum. 3 yıl önce de Türkiye’de siyasi müsteşar olarak çalışmaya başladım. Türkiye, İngiltere ilişkileri bizim için çok önemli. Dost iki ülkeyiz, gerek ticaret, gerekse diğer alanlarda iyi ilişkilerimiz var. Kayseri’nin Türkiye için çok önemli bir şehir olduğunu biliyorum. Sahaya çıkıp, sizin gibi değerli insanlarla tanışıp, şehirler hakkında onlardan bilgi almanın değerini çok daha iyi anladım”

Zenginlikler Şehri Kayseri’nin tanıtım videosunu izlendiği ziyaret sonunda Başkan Büyükkılıç, kök boyadan yapılmış el dokuması halı ile Erciyes Dağı kitabı hediye ederken, daha önce arkeolog olan Lawrence de Birleşik Krallıktaki bütün kalelerin ve yıkıntıların yer aldığı kitabı hediye etti.