KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

CHP’Lİ ARIK’TAN, KAMU YATIRIM TEPKİSİ

AÇIKLAMASINDA ‘KANDIRILDI’ SÖZÜ İLE ELEŞTİRDİ

AK PARTİ'DE ÇOPUROĞLU'NDAN YENİ YÖNETİM İLE İLK FOTOĞRAF

AK Parti 7. Olağan Kongresi'nde güven tazeleyen Başkan Şaban Çopuroğlu, yeni yönetim ile birlikte ilk toplantıyı yaptı

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KAYSERİ’DE

“KAYSERİ 2023 VİZYONUMUZUN BAYRAKTARLIĞINI YAPACAK”

AK PARTİ KAYSERİ 7. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI

AK PARTİ KAYSERİ’DE ÇOPUROĞLU İLE YOLA DEVAM EDİYOR

MİLLİ SAVUNMA BAKANI HULUSİ AKAR

"S-400 SİSTEM VE KONTROLLER NATO’DAN UZAKLAŞMAK ANLAMINA GELMİYOR"

AK PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLİ DR. İSMAİL EMRAH KARAYEL

NEŞTER PROGRAMINDA CEYHUN ÜSTEN’İN SORULARINI YANITLADI

CHP KAYSERİ’DEN OYUNCAK TRENLİ PROTESTO

ARIK: HIZLI TREN GELECEK DENDİ, AMA GELMEDİ

KAYSERİ, CUMHURBAŞKANI’NI AĞIRLAMAYA HAZIR

AK Parti Kayseri İl Teşkilatı’nın 7. Olağan Kongresi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın iştiraki ile 24 Ekim Cumartesi günü gerçekleştirecek.

MHP İL BAŞKANI TOK AKŞENER’E TEPKİ GÖSTERDİ

“İPLİLERİN TOPLANMA YERİ KANDİL DAĞI OLMALIYDI”

AKŞENER İNCESU’DAN SESLENDİ

“AKLA KARA BİRBİRİNDEN AYRILACAK”

İYİ PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLİ DURSUN ATAŞ’TAN DİKKAT ÇEKEN TEPKİ

“DOLANDIRICILIK YAPIYORLAR”

KAYSERİ CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'I KADİR HAS STADYUMU'NDA AĞIRLAYACAK

ÇOPUROĞLU: CUMHURBAŞKANIMIZIN KAYSERİ'YE GÖSTERDİĞİ İLGİ VE ALAKA İÇİN KENDİSİNE TEŞEKKÜR EDİYORUZ

ARIK KAYSERİ’NİN KABUSUNU MECLİSE TAŞIDI

“39 GÜNDE 7 KİŞİ CANINA KIYDI”

CHP İL YÖNETİMİNDEN KAYSERİ OSB’YE ZİYARET

NİTELİKLİ ELEMAN İHTİYACI VE MESLEKİ EĞİTİM GİBİ MUHTELİF KONULAR ELE ALINDI

İYİ PARTİ İL BAŞKANI ATAMAN, AKŞENER ZİYARETİ HAKKINDA BİLGİLER VERDİ

“HER FIRSATTA MİLLETİMİZİN AYAĞINA GİDİYORUZ”

KAYSERİ OSB YÖNETİMİ’NDEN MHP İL BAŞKANI SERKAN TOK’A

HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

Gürkan Ofis Mobilyaları

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI MEHMET ÖZHASEKİ,

?EY BARZANİ! O KADAR MI AKILSIZSIN... "

?EY BARZANİ! O KADAR MI AKILSIZSIN..." 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki katıldığı Uluslararası Mimar Sinan Proje Olimpiyatları´nda yaptığı konuşmada, Kürdistan Bölgesel Yönetim Başkanı Mesud Barzani´ye, "Ey Barzani! hesabın ne olduğunu bilmiyor musun, o kadar mı akılsızsın..." şeklinde seslendi. 

Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği tarafından düzenlenen ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi´nin ev sahipliğini yaptığı Uluslararası Mimar Sinan Proje Olimpiyatları başladı. Programda konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, hala Mimar Sinan´ı aşan bir üslubu geliştirememenin acısını yaşadıklarını belirterek, ?Sinan sadece yaşadığı o andaki ortamın değil bir kültür coğrafyasının birikimidir. Bu coğrafyada insanlar binlerce yıldır yaşıyor, sadece Müslüman Türkler yaşamadı ki. Sinan, yaşadığımız bu coğrafyada geçtiğimiz binlerce yıl, asırlarca yaşayan bir kültür birikiminin neticesi sonucu ortaya çıkmış bir şahsiyettir. Sinan o kendi döneminin en büyük mimarıydı. Hala içimizde onu aşan bir üslubu geliştirememenin acısı var. Adeta o bir dehaydı, ufuk bir şahsiyetti, hepimize örnekti. Ortaya koyduğu cami mimarisi tarzını hala aşamadık? dedi.

?Mimar Sinan´ın yapılarındaki deprem hassasiyetini yakalayamadık" 

Mimar Sinan´ın, eserlerini yaparken depremi göz önünde bulundurduğunu vurgulayan Bakan Özhaseki, ?Biz deprem ülkesiyiz, topraklarımızın yüzde 66´sı deprem bölgesinde. İnsanlarımızın yüzde 71´i deprem bölgesinde yaşıyor. Son yüzyıl içerisinde 6 ve üzerinde tam 56 tane deprem olmuş bu ülkede. Can kaybımız 82 bin 500, mal kaybımız yüz milyar dolar civarında. Peki 1960´lı, 1990´lı yılların yapılan yerlere baktığımız zaman hiç ibret almış mıyız? Hayır. O dönemde Mimar Sinan deprem ülkesinde olduğunu ve zeminin sıvılaşmış olduğunu biliyor ve zemindeki sıvıyı boşaltmak için kuyular açıyor. Bugün bile bunlardan ders almak gerektiğini düşünüyorum. Emin olun bu başarının altında yatan en önemli gerçek, işi sevmektir? şeklinde konuştu.

?Ey Barzani, bu coğrafyanın çocuğu değil misin..." 

Kuzey Irak´taki tartışmalı referandumla ilgili olarak Kürdistan Bölgesel Yönetim Başkanı Mesud Barzani´ye, "Ey Barzani! hesabın ne olduğunu bilmiyor musun, o kadar mı akılsızsın..." şeklinde seslenen Bakan Özhaseki, sözlerini şöyle sürdürdü: 

?Ey Barzani, sen bu coğrafyanın çocuğu değil misin, Müslüman değil misin? Babanın Nakşiliğiyle övünmüyor musun? Şimdi öyle bir bomba koyuyorsun ki o coğrafya tamamıyla yanacak. Eğer bu iddiada devam edersen coğrafyada yeni çatışmalar, kavgalar, kan, gözyaşı arka arkasına gelecek. Yazık değil mi? Buna niye vesile oluyorsun! Dünyadan ibret almıyor musun, etrafına bakmıyor musun, seni bu parçalayan adamların niyetlerini görmüyor musun... İçinde o İsrail bayraklarıyla gezen adileri hiç görmüyor, hesabın ne olduğunu bilmiyor musun, o kadar mı akılsızsın sen!.. Bunların hepsi bizim için üzüntü kaynağı. Bundan 3 sene kadar önce Türkiye´de bir hesap yaptılar. Bu hesap şuydu; doğuda bölücü bir grup var, bunlar vahşi, eli kanlı, bunların da siyasi uzantıları var. Bu siyasi uzantılarını bir parti halinde meclise sokmak, AK Parti´yi iktidardan düşürmek, koalisyonlara mahkum etmek. Ulusalcı geçinen bir gazetenin başlığında PKK´lılarla yapılan röportajlar vardı. Röportajda bunları çiçek gibi gösteriyorlar, bunlar otlara basmazlarmış. Ve onların siyasi liderlerine de televizyonlarda saz çaldırarak türkü söyletiyorlar. Ana muhalefetin genel başkan yardımcıları o partiye oy vermekten övünerek bahsediyorlar. O partiye yüzde 10´u aşırttılar, o günleri hatırlayın. AK Parti iktidardan oldu, muhalefet koalisyon görüşmelerine mahkum kaldı, bir zafiyet doğacak. O dönemde şiddeti artırdılar. Bir gece yarısı iki tane polis kardeşimizin ensesine kurşun sıkarak şehit ettiler. Bir binbaşımıza eşiyle, çocuğuyla sokakta giderken kahpece arkalarından sıkarak şehit ettiler, çukurlar kazdılar, öz yönetim ilan ettiler. Bugünkü Barzani´nin yaptığından farklı mıydı bu? Bunlar size göre hiçbir şeyin işareti değil mi? Türkiye´den bir parça, Suriye´den bir parça, Irak´tan bir parça alarak bunları bir araya getirince zaten İran´dan da bir parça hazır gibi gözüküyor. Kendilerine göre bir devletçik kurma, orada da İsrail bayrağı neticesine gelecek durum buydu. Allah´a hamd olsun iradeli davrandık, o katiller sürüsünü eştikleri çukurlara gömdük, bitti. Şehirler, köyler, dağlar temizlendi ve oralarda şimdi inşa faaliyetleri başladı. Yapmış oldukları kötülüklere karşı Türkiye olarak büyük mücadele verdik. Sınırlarımızın güvenliğini sağlamak amacıyla dışarıda harekete geçtik. Yine bir tehdit oluşturuyorsa yine her an girmeye hazırız ülke olarak.?

Hükumet olarak geleceğe doğru neler yapılacağını bildiklerini ve adımların buna göre atıldığını dile getiren Bakan Özhaseki, ?Yurt dışında yaşananları da yakından izliyoruz, bir kötülük olmaması adına elimizden geleni yapıyoruz. Bütün bunlardan rahatsız olan AB var. Ekonomik boğma hareketine girmeye çalışıyor. Şükür, onu da atlatıyoruz. İlk çeyrekte 5 küsur, ikinci çeyrekte 5 küsur, üçüncü çeyrekte 7 küsur olarak olarak büyüyeceğiz. Şükürler olsun Allah´a işlerimiz iyiye gidiyor. Üzerimize düşeni yapıyoruz. Hükumet olarak bütün olaylara vakıfız, hakimiz hem de geleceğe doğru ne yapacağımızı bilerek adımlar atıyoruz. Zor dönemleri aşacağımıza inanıyorum, etrafımızdaki gönül coğrafyamızdaki gözyaşlarının da dineceğine inanıyorum? ifadelerini kullandı.

Programa Bakan Özhaseki´nin yanı sıra Vali Süleyman Kamçı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, ilçe belediye başkanları, kurum kuruluş müdürleri, davetliler katıldı.


Haber Kaynak : İHA