KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

ÖZER, UĞUR MUMCU'NUN SUİKASTİNİN YIL DÖNÜMÜNDE YAZILI BİR AÇIKLAMA YAPTI

“DEVLETİN NAMUS BORCU 28 YILDIR ÖDENEMEDİ”

İYİ PARTİ İL BAŞKANI ATAMAN’DAN ÖZHAKEKİ’YE KINAMA

“ÖZHASEKİ’Yİ KINIYOR VE ÖZÜR DİLEMEYE DAVET EDİYORUM”

ÖZHASEKİ, EDİRNE KEŞAN’DA

"CHP BİR TARAFINI İYİ PARTİ'YE YASLIYOR, BİR TARAFINI HDP'YE YASLIYOR"

CHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ARIK’TAN 40 BİN LİRALIK MEZARLIK TEPKİSİ

“FAKİRİN YAŞAMA DA ÖLMEYE DE HAKKI YOK”

İYİ PARTİ İL BAŞKANI ATAMAN DOĞALGAZ KONUSUNA DİKKAT ÇEKTİ

“SARIZ VE PINARBAŞI’NIN DOĞALGAZ İLE TANIŞMASI ALLAH’A KALDI”

CHP’Lİ VEKİL ARIK UCUZ ELMA KUYRUĞUNDAKİ VATANDAŞLARLA KONUŞTU

“BU KUYRUK YOKLUK KUYRUĞU”

CHP YÖNETİMİ PAZAR YERLERİNİ GEZEREK VATANDAŞIN DERTLERİNİ DİNLEDİ

“PAZAR ESNAFININ TEZGÂHLARI ÜRÜN DOLU VATANDAŞIN PAZAR ARABASI, TORBALARI BOŞ”

İYİ PARTİ’YE 162 KİŞİLİK TOPLU KATILIM

İYİ PARTİ’DE ÜYE KAYDI ORGANİZASYONU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ARIK KAYSERİ’DE YAŞANAN İNTİHAR OLAYLARINA DİKKAT ÇEKTİ

“EKONOMİK KRİZ İNSANLARI ÖLÜME SÜRÜKLÜYOR”

MHP İL BAŞKANI SERKAN TOK 'GELECEĞİMİZ TEHLİKE ALTINDA OLMASIN'

MHP İl teşkilatınca susuzluk ve kuraklık üzerine çekilen video sosyal medyada ilgi gördü

“NEVŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ARI TELAFİ ETTİ, HELALLİK İSTEDİ”

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı'nın Kapadokya ve Erciyes açıklamasını hakkında, arkadaşımızın bir hatası oldu

AK PARTİ İL BAŞKANI ÇOPUROĞLU KURMAYLARI İLE İSTİŞARE YAPTI

İSTİŞARE VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRDİ

ASKON’DAN SAADET PARTİSİ’NE ZİYARET

SP İL BAŞKANI COŞKUN ASKON ŞUBE YÖNETİMİNİ AĞIRLADI

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ İSMAİL TAMER HACILAR BELEDİYESİ’NDE

TAMER: HACILARIN ÇEHRESİ DEĞİŞTİ

CHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ARIK’TAN NEVŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI’NA TEPKİ

“KONUŞANA DEĞİL KONUŞTURANA BAK”

KAYSERİ MİLLETVEKİLİ İSMAİL KARAYEL YAHYALI BELEDİYESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

İLÇEYİ GEZEN KARAYEL, ESNAFLARI ZİYARET ETTİ

Gürkan Ofis Mobilyaları

CHP MİLLETVEKİLİ ARIK’TAN BAKAN KARAİSMAİLOĞLU’NA HIZLI TREN TEPKİSİ

“SÖYLEYECEK YALANLARI DA KALMADI”

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun hızlı tren sorusunu görmezden geldiğini ifade etti. Plan Bütçe Komisyonu’nda Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu’na sorduğu sorulara yazılı yanıt verildiğini ifade eden Arık, “Sayın Bakan sorularımızın bir kısmını geçiştirirken, yüksek hızlı tren konusuna hiç değinmemiş. Görülen o ki AK Parti’nin hızlı tren konusunda söyleyecek yalanları da kalmadı” diye konuştu.

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, 19 Kasım 2020 tarihinde Plan Bütçe Komisyonu’nda Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın bütçesinin görüşülmeleri sırasında, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na Kayseri yatırımlarıyla ilgili bazı sorular sormuştu. Söz konusu sorularının bakan tarafından yazılı olarak yanıtlandığını belirten Arık, “Sayın Bakana Kayseri’ye 13 yıldır verilen sözleri ve kendisinin soru önergemize verdiği yanıtı hatırlatarak, ‘Proje bitti, para yok ve dış kaynak bulabilirsek yapacağız. demiştiniz. Sayın Bakan, dış kaynak bulabildiniz mi? Kayseri sizden somut bir cevap bekliyor. Kayseri yüksek hızlı trene ne zaman binecek?’ diye sordum. Bütçe görüşmeleri sırasında ayrıca Kayseri’de birer yılan hikayesine dönen banliyö hatlarını, Kayseri’ye otoyol yapılıp yapılmayacağını ve Felahiye’nin Gövdere yolunu sormuştum. Sayın Bakan sorularımıza yazılı olarak yanıt verdi. Sayın Bakan sorularımızın bir kısmını geçiştirirken, yüksek hızlı tren konusuna hiç değinmemiş. Görülen o ki AK Parti’nin hızlı tren konusunda söyleyecek yalanları da kalmadı. Zaten sorularımıza verdikleri yanıtlar da yanıt değil günü kurtarmak için yapılan geçiştirmeler. Ankara-Niğde arasında otoyol yapıldığını ama Kayseri’nin hiç akla gelmediğini, Kayseri-Ankara arasında ne zaman otoyol yapılacağını sordum. Aldığımız yanıt, ‘Kayseri ilimize ait mevcut devlet yolu otoyol bağlantıları ve bunlara alternatif otoyol bağlantıları değerlendirmesi devam etmektedir’ oldu. Aslında bunca cümlede ‘yok böyle bir çalışmamız’ diyorlar. Bir diğer sorumuz ise 2018 yılında projenin bittiği ve yatırım programına alındığı ve ihaleye çıkacağı söylenen Felahiye- Gövdere yolu idi. Bu sorumuza da, ‘Felahiye-Gövdere yeni güzergah, Kayseri Felahiye arasını 51 km’den 39 km’ye indirerek yolu 12 km kısaltacak ve seyahat süresini azaltacaktır. Yatırım programında yer alan yolda DSİ tarafından toplulaştırma çalışmaları tamamlanmış olup tapu tescil işlemleri devam etmektedir’ denildi. 2018’de yatırım programında olduğu söylenen, ihalesi yapılacak denen Gövdere yolu için bu kez de tapu tescil işlemlerinin devam ettiğini söylüyorlar. Peki, iki yıl önce Felahiye Belediye Başkanı’nın ihalesinin yapıldığını söylediği yol ne oldu? Görülen o ki hızlı tren konusunda yalanları bitti ama Gövdere konusunda birkaç yıl daha yetecek kadar yalanları var” diye konuştu.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ