KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

VEKİL ERSOY YABANCI HEYETLERİN İLİMİZDE AĞIRLANMASINI TALEP ETTİ

“ONLARIN DAVOS’U VARSA BİZİM DE ERCİYESİMİZ VAR”

ŞİDDET BİZİM TURUNCU ÇİZGİMİZDİR

AK PARTİ İL KADIN KOLLARI BAŞKANI EMİNE TİMUÇİN KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE GÜNÜ’ VESİLESİ İLE BASIN TOPLANTISI YAPTI

CHP KADIN KOLLARI İL BAŞKANI TOSUNER:

“YAŞAMIN HER KÖŞESİNİ SEVGİ İLE DONATACAĞIZ”

BAŞKAN TOK, DOĞUMUNUN 103. YILINDA ALPARSLAN TÜRKEŞ’İ ANDI

Başkan Tok: “Rahmetli başbuğumuz Alparslan Türkeş tarihte örneklerine pek rastlanmayan müstesna şahsiyetlerden biridir…”

İYİ PARTİ İL BAŞKANI ATAMAN İSTİFALARI DEĞERLENDİRDİ

“İSTİFALAR NEFİS KAYGISINDAN”

İYİ PARTİ KAYSERİ İL TEŞKİLATI’NDA İSTİFA DEPREMİ

5 İSİM İSTİFA ETTİ

İYİ PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLİ DURSUN ATAŞ’TAN O BELEDİYELERE TEPKİ

ÇALIŞANLARINI İZİNE GÖNDERMEK YERİNE BELEDİYELERİN İSRAFI VE KEYFÎ HARCAMALARINI KISIN

İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ ATAŞ’TAN “ACI REÇETE” TEPKİSİ

Ataş, “Hükümet acı reçeteyi her zamanki gibi yandaşın değil, vatandaşın önüne koyuyor”

AK PARTİ KAYSERİ YÜRÜTME KURULU BELLİ OLDU

İl Başkanı Şaban Çopuroğlu başkanlığındaki yürütme kurulu üyeleri şu şekilde;

VEKİL ARIK YHT İÇİN ULAŞTIRMA BAKANI’NA SESLENDİ

“KAYSERİ ARTIK KANDIRILMAK İSTEMİYOR!”

VEKİL ARIK SAĞLIK ÇALIŞANLARININ TALEPLERİNİ DİLE GETİRDİ

“COVİD 19 MESLEK HASTALIĞI SAYILSIN”

SAADET KAYSERİ’DE KONGRE ZAMANI

22 KASIM PAZAR GÜNÜ 13:30’DA

ARIK DEVELİ DEVLET HASTANESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

CHP MİLLETVEKİLİ ARIK: “DEVELİ BUNU HAK ETMİYOR”

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ’NDEN PANDEMİ ŞEHİTLERİ İÇİN 406 FİDAN

TOK: PANDEMİ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN DE FİDANLARI TOPRAKLA BULUŞTURUYORUZ”

ÖZHASEKİ GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ

“TÜRKİYE'DEKİ MUHALEFET BİDEN'DEN ÜMİTLENDİ”

CHP MİLLETVEKİLİ ÇETİN ARIK

“KORAMAZ’A SAHİP ÇIKMAK ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİNE SAHİP ÇIKMAKTIR”

Gürkan Ofis Mobilyaları

CHP’Lİ ARIK İŞKUR KAYSERİ İL MÜDÜRLÜĞÜ’NDEKİ COVİD 19 İDDİALARINI DEĞERLENDİRDİ

“İŞKUR İL MÜDÜRLÜĞÜ KARANTİNA ALTINA ALINMALI”

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, İşkur İl Müdürlüğü’nde bir servis şoförünün Covid 19 testinin pozitif çıkmasının ardından yaşanan gelişmelerin ibret verici olduğunu söyledi. Servis şoförünün testinin pozitif çıkmasının ardından yaklaşık 150 kişinin çalıştığı, her gün yüzlerce insanın girip çıktığı İşkur İl Müdürlüğü’nde sadece servis aracını kullanan 20 kişinin teste tabi tutulmasının bir zafiyet olduğunu belirten Arık, “Peki bu 20 kişinin temas ettiği diğer kişiler ne olacak? İşkur İl Müdürlüğü’nde gelen vatandaşlar en olacak? Yapılaması gereken tüm personelin teste tabi tutulması, tüm personelin vakit kaybedilmeden izole edilmesiydi” dedi ve İşkur İl Müdürlüğü’nün karantina altına alınması gerektiğine dikkat çekti. 

Kayseri İşkur İl Müdürlüğü’nde 4 personelin Covid 19 test sonuçlarının pozitif çıkmasının ardından İşkur il Müdürlüğü’nün 40 personeli ile karantinaya alındığı iddiasının ardından İşkur İl Müdür Vekili Ayşe Ak yazılı bir açıklama yaparak karantina iddialarını yalanladı. Gelişmeleri değerlendiren CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, dünyayı sarsan virüsle mücadele konusunda Kayseri’de yaşanan olayın ibret verici bir olay olduğunu söyledi. İşkur İl Müdür Vekili Ayşe Ak’ın yazılı açıklamasını büyük bir üzüntü ile takip ettiğini belirten Arık, “İl Müdür Vekilimiz yaptığı açıklamada servis şoförünün testlerinin pozitif çıkmasının ardından 20 personele test yapıldığını ve 4 kişinin testlerinin pozitif çıktığını belirtiyor. Edindiğimiz bilgi bu 4 kişinin hastaneye kaldırıldığı yönünde. Peki, İşkur İl Müdürlüğümüzde sadece 20 kişi mi çalışıyor? Elbette hayır… Peki bu 20 kişinin temas ettiği diğer kişiler ne olacak? İşkur İl Müdürlüğü’nde gelen vatandaşlar en olacak? Yapılaması gereken tüm personelin teste tabi tutulması, tüm personelin vakit kaybedilmeden izole edilmesiydi. Hiç kimse testi negatif çıkan 16 kişinin Covid 19’u taşımadığını da söyleyemezsiniz. Çünkü testi negatif çıkan yurttaşlarımızda sonradan sonuç pozitif çıkabiliyor. Maalesef bundan önce de Umreden gelen bir kişi karantina altına alınırken aynı uçaktaki 249 kişi evlerine gönderilmişti. Bu olayın ardından bu kez de sadece 20 kişiye test yapılmış. Hiç vakit kaybetmeden binlerce kişinin uğrak yeri olan İşkur il binası karantina altına alınmalıdır.  Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca her açıklamasında test sonucu pozitif çıkanların temas çevrelerinin incelendiğini açıklarken Kayseri İşkur İl Müdürlüğü’nde maalesef sadece servisi kullanan 20 kişiye test yapıldığını öğreniyoruz. Bu kişiler hep serviste mi kaldı? Bu kişiler İşkur İl Müdürlüğü’nde kimlerle temas etti? Maalesef bunlara bakılmamış. Yeterince test mi yok? Bunun için mi kalan kişilere test yapılmadı? Buradan tekrar ediyorum salgının kontrolü için test sayısını artırmak gerekiyor. Böyle bir durumda test yapmayıp da ne zaman test yapacaklar. ” diye konuştu.

KOCASİNAN’DAKİ UYGULAMA DOĞRU

Yayılımın engellenmesi için herkesin üzerine düşen sorumluluğu eksiksiz yerine getirmesi gerektiğini belirten Arık, “Ancak Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği binasında, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü’nde ortaya çıkan görüntüler, virüsle mücadele konusunu yeterince ciddiye almadığımızı gösteriyor. İnsanlar iç içe, ne sosyal mesafe var, ne maske var? Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği binasında insanlar kredi için yan yana kuyrukta bekliyor. Geçtiğimiz günlerde Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüklerindeki çalışanların karşı karşıya olduğu tehlikeye dikkat çekmeye çalışmıştım. Maalesef hem çalışanlar hem de kuyrukta bekleyen vatandaşlar büyük bir tehlike altında. Bu yanlışların yanı sıra Kayserimizde doğru uygulamaların da olduğunu görüyoruz. Örneğin Kocasinan ilçemizde Sancaktepe Mahallesi’ndeki 9 katlı bir bina karantinaya alındı. Edindiğimiz bilgiye göre bina görevlisinin Covid 19 test sonucu pozitif çıkmış. Burada bina görevlisinin tüm bina sakinlerine virüs bulaştırma olasılığı göz önünde bulundurularak binanın karantinaya alınmasıydı ki bu yapılmış. Ama İşkur İl Müdürlüğü’nde insanlar hiçbir test yapılmadan evlerine gönderilmiş. Bu insanlar otobüse bindiler, markete gittiler? Virüsü taşımadığını kim biliyor, hiç kimse… Virüsü başkalarına bulaştırmadığını kim biliyor, hiç kimse… Bunun için kalan personele ve temas ettikleri insanlara bir an önce test yapılmalı” diye konuştu.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ