KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

VEKİL ERSOY’DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

VEKİL ERSOY’DAN ‘CHP-HDP İTTİFAKI’ İMASI

VEKİL ERSOY YABANCI HEYETLERİN İLİMİZDE AĞIRLANMASINI TALEP ETTİ

“ONLARIN DAVOS’U VARSA BİZİM DE ERCİYESİMİZ VAR”

ŞİDDET BİZİM TURUNCU ÇİZGİMİZDİR

AK PARTİ İL KADIN KOLLARI BAŞKANI EMİNE TİMUÇİN KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE GÜNÜ’ VESİLESİ İLE BASIN TOPLANTISI YAPTI

CHP KADIN KOLLARI İL BAŞKANI TOSUNER:

“YAŞAMIN HER KÖŞESİNİ SEVGİ İLE DONATACAĞIZ”

BAŞKAN TOK, DOĞUMUNUN 103. YILINDA ALPARSLAN TÜRKEŞ’İ ANDI

Başkan Tok: “Rahmetli başbuğumuz Alparslan Türkeş tarihte örneklerine pek rastlanmayan müstesna şahsiyetlerden biridir…”

İYİ PARTİ İL BAŞKANI ATAMAN İSTİFALARI DEĞERLENDİRDİ

“İSTİFALAR NEFİS KAYGISINDAN”

İYİ PARTİ KAYSERİ İL TEŞKİLATI’NDA İSTİFA DEPREMİ

5 İSİM İSTİFA ETTİ

İYİ PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLİ DURSUN ATAŞ’TAN O BELEDİYELERE TEPKİ

ÇALIŞANLARINI İZİNE GÖNDERMEK YERİNE BELEDİYELERİN İSRAFI VE KEYFÎ HARCAMALARINI KISIN

İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ ATAŞ’TAN “ACI REÇETE” TEPKİSİ

Ataş, “Hükümet acı reçeteyi her zamanki gibi yandaşın değil, vatandaşın önüne koyuyor”

AK PARTİ KAYSERİ YÜRÜTME KURULU BELLİ OLDU

İl Başkanı Şaban Çopuroğlu başkanlığındaki yürütme kurulu üyeleri şu şekilde;

VEKİL ARIK YHT İÇİN ULAŞTIRMA BAKANI’NA SESLENDİ

“KAYSERİ ARTIK KANDIRILMAK İSTEMİYOR!”

VEKİL ARIK SAĞLIK ÇALIŞANLARININ TALEPLERİNİ DİLE GETİRDİ

“COVİD 19 MESLEK HASTALIĞI SAYILSIN”

SAADET KAYSERİ’DE KONGRE ZAMANI

22 KASIM PAZAR GÜNÜ 13:30’DA

ARIK DEVELİ DEVLET HASTANESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

CHP MİLLETVEKİLİ ARIK: “DEVELİ BUNU HAK ETMİYOR”

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ’NDEN PANDEMİ ŞEHİTLERİ İÇİN 406 FİDAN

TOK: PANDEMİ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN DE FİDANLARI TOPRAKLA BULUŞTURUYORUZ”

ÖZHASEKİ GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ

“TÜRKİYE'DEKİ MUHALEFET BİDEN'DEN ÜMİTLENDİ”

Anahtar Kelimeler: ÇOLAKBAYRAKDAR
Gürkan Ofis Mobilyaları

ÇOLAKBAYRAKDAR´DAN

ERKİLET´E MÜJDE

Kocasinan Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Ahmet Çolakbayrakdar, Erkilet Bölgesinde kentsel dönüşüm planlaması yaptıklarını, bölgeye emniyet hizmet binası ve Kocasinan Akademi çatısı altında büyük bir tesis kazandıracaklarını ve yeşil alan miktarını artıracaklarını söyleyerek müjde üstüne müjde verdi.

Başkan Çolakbayrakdar, Erkilet Osmangazi Mahallesi´nde bölge sakinleriyle bir araya geldi. Vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Başkan Çolakbayrakdar, onlarla keyifli sohbetlere imza attı. Gece-gündüz demeden vatandaşların taleplerini dinleyerek ve onların isteklerine yönelik projeler ürettiklerini vurgulayan Başkan Çolakbayrakdar, yeni ve farklı hizmetlere imza attıklarını belirterek, ?Özelikle Çözüm Merkezi projemizle hem Kayseri hem de Türkiye´ye model olduk. Ayrıca kentsel dönüşüm projelerimiz olmazsa olmazımızdır. Hızlı bir şekilde dönüşüm projeleri hazırlayarak, kentsel dönüşümü hayata geçirdik. Kocasinan bölgesinde yaklaşık bir buçuk milyon metrekare alan üzerinde kentsel dönüşüm çalışması gerçekleştiriyoruz ve bu dönüşüm tamamen belediyemizin kendi imkanlarıyla yürütüyoruz. Bir ilçe belediyesi ölçeğinde Türkiye´de benzeri olmayan büyüklükte kentsel dönüşüm projeleri yürütüyoruz. İnşallah bu dönüşümle birlikte Kocasinanımızın ve Kayserimizin çehresi değişecek. Bir kez daha dile getiriyorum ki; Yeni Kayseri Kocasinan´da kurulacak Kocasinan Kayseri´nin yeni yüzü olacak. Bu vizyonla projeler ürettik ve bu projelerin takipçisiyiz. Bundan sonrada yeni dönüşüm projeleri ekleyerek devam ediyoruz. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı işbirliğiyle Argıncık, Sancaktepe, Boztepe, Oruç Reis, Yeşil ve Hilal Mahallerinde kentsel dönüşüm yaparak, bu bölgelerin dönüşümünü gerçekleştireceğiz.? ifadelerini kullandı.

Sosyal belediyecilik alanında en iyi hizmetler verebilecek projeler ürettiklerine dikkat çeken Başkan Çolakbayrakdar, şunları kaydetti; ?Kocasinan Akademi çatısı altında eğitimden sanata, kültürden spora her alanda 7´den 70´e herkese hizmetler ulaştırmak için tesisler yapıyoruz. Bu kapsamda Erkilet bölgesi için Dere Mahallesi´nde yüzme havuzu, spor salonu ve eğitim birimlerinin olduğu büyük bir sosyal tesisi inşa ediyoruz. Bu bölgede vatandaşlarımızın ihtiyacını karşılayacak güzel bir sosyal merkez olacak. Göreve geldiğimden bu yana yaklaşık bir milyon metrekare çevre düzenlemesi, bir milyon 120 bin ton asfalt serimi ve 500 kilometre üzerinde yol yenileme yaptık. 4 yıl içerisinde büyük bir mesafe kat ettik. Önümüzdeki dönemde Allah nasip ederse ihtiyaç duyulan alt yapı çalışmalarını tamamlayacağız. Bir diğer olmazsa olmazımız ise, yeşil alan ve parklar yapmaktır. 4 yıl boyunca 800 bin metrekare üzerinde yeşil alan ilçemize kazandırdık. Kocasinanımıza yeni parklar ve yeşil alanları kattık. Rutin belediyecilik faaliyetlerinin yanı sıra diğer kurumlarla işbirliğiyle kamunun ihtiyacı olan binalar yapıyoruz. Bu bölgeye ise emniyet hizmet binası inşaatını tamamladık, önümüzdeki günlerde hizmete açacağız. Bu ve buna benzer projelerle Kocasinan´ın ihtiyacı olan çalışmaları bir bir hayata geçiriyoruz?.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ