KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

SEYİR EVLERİ KONAKLAMA’YA ÇANTANIZI ALIN GELİN!

SEYİR EVLERİ KONAKLAMA YÖN. KUR. BŞK. DURAN: “SEYİR EVLERİ, HER ANINIZDA SİZLERİ BEKLİYOR”

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, AK PARTİ GENİŞLETİLMİŞ İL BAŞKANLARI TOPLANTISINA KATILDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Şubat ayı sonunda il kongrelerimizin hepsini bitirmeyi planlıyoruz”

CABBAR BAŞKAN’DAN KİMSESİZ KADINA EV TAŞIMA DESTEĞİ

HEMŞERİLERİMİZİN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

BÜYÜKKILIÇ, AK PARTİ KAYSERİ KADIN KOLLARI’NIN YENİ YÖNETİMİNİ KABUL ETTİ

“CUMHURBAŞKANIMIZIN GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ DEDİĞİ BU OLSA GEREK”

BAŞKAN-HAYIRSEVERLER EL ELE, HİZMET ŞAHANE

HAYIRSEVERLER İŞBİRLİĞİYLE KOCASİNAN’A 3 YENİ OKUL

HACILAR’DA ZABITA EKİPLERİ FIRIN VE BAKKALLARDA DENETİM YAPTI

ÖZDOĞAN: HALKIMIZIN SAĞLIĞI HER ŞEYDEN ÖNEMLİ

YALÇIN: “ÇALIŞMALARIMIZA KATKI KOYANLARA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

İHTİYAÇ SAHİPLERİNİ BİZE BİLDİRİN!

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN ‘MEZARLIK VE DEFİN’ AÇIKLAMASI

“KAMUOYUNUN ZİHNİNİ BULANDIRMAK DOĞRU VE ANLAMLI DEĞİL”

BAŞKAN PALANCIOĞLU, MHP YÖNETİM KURULUNA 2020 YILINDA YAPILAN HİZMETLERİ ANLATTI

“MELİKGAZİ BELEDİYESİ OLARAK PANDEMİYİ FIRSATA ÇEVİRDİK”

KOCASİNAN’DA ELEKTRONİK ATIKLAR EKONOMİYE KAZANDIRILIYOR

2020 YILINDA TOPLAM 2 BİN 536 KG ELEKTRONİK ATIK VE 910 KG ATIK PİL TOPLANDI

BAŞKAN YALÇIN BAKÜ KATLİAMI ŞEHİTLERİNİ ANDI

“SOYDAŞLARIMIZIN YANINDAYIZ”

BÜYÜKŞEHİR-TOMARZA EL ELE

“TEK TAŞLA DUVAR OLMAZ”

BÜYÜKŞEHİR’İN KARLA MÜCADELE EKİPLERİ, 35 MAHALLE YOLUNU DAHA ULAŞIMA AÇTI

7 NOKTADA GECE GÜNDÜZ KARLA MÜCADELE

DANİŞMENTGAZİ MAHALLESİ’NDE BİR İHTİYAÇ DAHA GİDERİLDİ

PALANCIOĞLU, F. İMAMOĞLU DİYANET EĞİTİM VE KÜLTÜR MERKEZİ'NDE İNCELEMELERDE BULUNDU

KOCASİNAN’IN KENTSEL DÖNÜŞÜMÜNDE VATANDAŞ MUTLU VE HUZURLU

SEYRANİ ’DE DÖNÜŞÜM SÜRÜYOR

15 GÜNDE 12 YENİ İŞ YERİ AÇILDI

2020’DE 463 YENİ İŞ YERİ AÇILDI

Gürkan Ofis Mobilyaları

CUMHURBAŞKANIMIZ BEREKETİYLE GELDİ

Başkan Büyükkılıç, bir basın toplantısıyla Cumhurbaşkanımızın Kayseri ziyaretini ve Büyükşehir Belediyesi yatırımlarını değerlendirdi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan´ın 19 Ekim´de gerçekleştirdiği Kayseri programıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Kayseri´nin bereketli bir gün yaşadığını ifade eden Başkan Büyükkılıç, Cumhurbaşkanımızın da çok memnun bir şekilde ayrıldığını söyledi. Başkan Büyükkılıç, Cumhurbaşkanımızın açıklamalarında da yer alan bazı yatırımlarla ilgili de ayrıntılı bilgiler verdi ve bu yatırımları Ankara bazında sürekli takip ederek kamu kaynaklarından Kayseri´nin azami derecede istifadesi için gayret gösterdiklerini kaydetti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, düzenlediği basın toplantısında 19 Ekim Cumartesi gününün toplu açılış töreniyle açılan yatırımların yanı sıra Cumhurbaşkanımızın dünyaya mesajlarını Kayseri´den vermesi açısından da önemli olduğunu dile getirdi. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Bakanların, önceki dönem bakanların, milletvekillerinin ve üst düzey bürokratların da Kayseri´ye geldiğini ifade eden Başkan Büyükkılıç, Kayseri´nin bereketli bir gün yaşadığını söyledi.

?1 MİLYAR 800 MİLYON TL´LİK AÇILIŞ?

Cumhurbaşkanımızın katılımıyla 1 Milyar 800 milyon TL´lik yatırımların hizmete açıldığını hatırlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükkılıç, kamu, yerel yönetim ve özel sektör tarafından gerçekleştirilen yatırımların üçte birinin yerel yönetimlerce yapıldığını söyledi. Toplu açılış töreniyle hizmete giren yatırımlardan Kayseri Kalesi Kültür Merkezi, Derevenk Viyadüğü, Boğazköprü Projesi, Tomarza´ya doğal gazın ulaştırılması gibi bazı yatırımlara değinen Başkan Memduh Büyükkılıç, doğal gazın henüz ulaşmadığı 6 ilçeye de önümüzdeki dönemde gaz verilmesi için çalışmaların sürdüğünü belirtti. Cumhurbaşkanımızla birlikte şehrimize gelen Bakanlar ve üst düzey bürokratlarla önemli görüşmeler yaptıklarını da ifade eden Başkan Büyükkılıç, Erciyes´e Hacılar´dan çıkış yolu için Ulaştırma ve Altyapı Bakanı ile görüştüğünü ve projenin yapılması yönünde gerekli talimatın verildiğini, ayrıca Belsin-Şehir Hastanesi raylı sistem hattının ihale süreciyle ilgili de çalışmalar hız verildiğini söyledi.

KEYKUBAT MİLLET BAHÇESİ İÇİN ÖNEMLİ KAYNAK

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, konuşmasında Hava İkmal Millet Bahçesi gibi Keykubat Millet Bahçesi´nin de kamu tarafından yapılmasına yönelik önemli bir açıklama yaptı. Hava İkmal Millet Bahçesi başta olmak üzere bazı kentsel dönüşüm projeleriyle ilgili TOKİ Başkanı ile görüşeceğini dile getiren Başkan Büyükkılıç, ?Hava İkmal Millet Bahçesi´nin ihalesinin yapılması yönünde prensip kararı aldık. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın yapacağı projelere Keykubat Millet Bahçesi´ni de ekledik. İlk etapta 100 milyon TL´lik bir yatırım olacak. Melikgazi bölgemize Hava İkmal Millet Bahçesi´ni Kocasinan Bölgesine de Keykubat Millet Bahçesi´ni kazandırmış olacağız? dedi. Başkan Büyükkılıç, TOKİ Başkanı ile Camii Kebir etrafındaki dönüşüm projesi ile Seyyid Burhaneddin Hz. Türbesi ve çevresindeki projeyi de görüşeceklerini ifade etti.

?CUMHURBAŞKANIMIZ MEMNUN AYRILDI?

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan´ı Kayseri´ye yakışan bir şekilde karşıladıklarını dile getiren Başkan Büyükkılıç, Cumhurbaşkanımızın çok memnun bir şekilde Kayseri´den ayrıldığını söyledi. Kamu kaynaklarından Kayseri´yi azami derecede istifade ettirmek için çalıştıklarını vurgulayan Başkan Büyükkılıç, ?Sayın Cumhurbaşkanımız ile olan samimiyetimiz, Bakanlarımız ve bürokratlarımız ile olan samimi diyaloğumuzla kamu kaynaklarından azami istifade etmek için çalışıyoruz. Bugüne kadar bize hep yakınlık gösterildi. İşlerimizi sürekli takip ettiğimiz için Ankara´daki bürokratlar bizim işimizi bizden iyi takip eder duruma geldiler. Bu gayretimizde bize destek olan Sayın Cumhurbaşkanımızın şahsında tüm bakanlarımıza ve bürokratlarımıza teşekkür ediyorum? diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükkılıç, her derdin ilacının birlik beraberlik olduğunu vurgulayarak, ayrı yönlere değil aynı yöne bakmamız gerektiğini kaydetti.

KİTAP FUARI´NA REKOR KATILIM

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, basın toplantısında 11-20 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilen 3. Kayseri Kitap Fuarı´nı da değerlendirdi. Kitap Fuarı´nı 798 bin 244 kişinin ziyaret ettiğini vurgulayan Başkan Büyükkılıç, bu rakamların Kayseri Kitap Fuarı´nın ülkemizin en önemli fuarlarından birisi olduğunu gösterdiğini belirtti ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükkılıç, basın toplantısında ayrıca tüm muhtarların Muhtarlar Günü´nü tebrik etti ve Türk Edebiyatının önemli isimlerinden Nuri Pakdil´in vefatından duyduğu üzüntüyü de dile getirdi.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ