KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

ZABITA EKİPLERİ 4 GÜN BOYUNCA DENETİM YAPTI

BÜYÜKŞEHİR’DEN 7/24 BAYRAM MESAİSİ

BAŞKAN YALÇIN İLÇENİN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRİYOR

TALAS’A ESTETİK DOKUNUŞ

MELİKGAZİ'DE TEMİZLİK ÇALIŞMALARI

ÖZVERİYLE SAĞLIK İÇİN ÇALIŞTIK

MELİKGAZİ'NİN ARAÇ FİLOSU GÜÇLENİYOR

BAŞKAN PALANCIOĞLU: TOPLAM 22 ARACIMIZ HİZMETTE

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR PERSONEL İLE BAYRAMLAŞTI

BİZİM YAPTIKLARIMIZI, HAYAL BİLE EDEMİYORLAR

KOCASİNAN’DA EKİPLER 24 SAAT ESASINA GÖRE ÇALIŞTI

ÇOLAKBAYRAKDAR: TEMİZLİK ÖNEMLİ

BÜYÜKŞEHİR’DEN İDDİALARA CEVAP

KAMUOYUNU YANILTAN YALAN HABERLERE YASAL SÜREÇ BAŞLATTI

BAŞKAN ALTUN PERSONELİYLE BAYRAMLAŞTI

BİZ KOCA BİR AİLEYİZ

BAŞKAN ÖZTÜRK, MESAİYE BAYRAMLAŞARAK BAŞLADI

TURİZMDE DAHA İLERİ GİDECEĞİZ

PANDEMİNİN DE KOMUTA MERKEZİ VAR

VALİ YARDIMCISI ANLAR’DAN İNCELEME

EBİÇ, DOĞALGAZ İLE BULUŞACAK

48 CADDE VE 525 HANEYİ DOĞALGAZLANACAK

MELİKGAZİ ADIM ADIM GÜZELLEŞİYOR

HUNAT’TA 3 KATLI METRUK BİNA YIKILDI

ÇOLAKBAYRAKDAR, PANDEMİ, SÜRECİNİ DEĞERLENDİRDİ

VATANDAŞLARIMIZIN SAĞLIĞINA YOĞUNLAŞTIK

CUMHURBAŞKANI’NDAN BÜYÜKKILIÇ’A ÖVGÜ

MEMDUH BEY’E TEŞEKKÜR EDİYORUM

BÜYÜKKILIÇ BAYRAMDA YAŞLILARI UNUTMADI

ALINAN TEDBİRLER SAYESİNDE TEK BİR VAKANIN BİLE GÖRÜLMEDİ

KAZANCILAR ÇARŞISININ YENİ YÜZÜ

KAYSERİ’YE YENİ BİR SOLUK GETİRECEK

CUMHURBAŞKANIMIZ BEREKETİYLE GELDİ

Başkan Büyükkılıç, bir basın toplantısıyla Cumhurbaşkanımızın Kayseri ziyaretini ve Büyükşehir Belediyesi yatırımlarını değerlendirdi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan´ın 19 Ekim´de gerçekleştirdiği Kayseri programıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Kayseri´nin bereketli bir gün yaşadığını ifade eden Başkan Büyükkılıç, Cumhurbaşkanımızın da çok memnun bir şekilde ayrıldığını söyledi. Başkan Büyükkılıç, Cumhurbaşkanımızın açıklamalarında da yer alan bazı yatırımlarla ilgili de ayrıntılı bilgiler verdi ve bu yatırımları Ankara bazında sürekli takip ederek kamu kaynaklarından Kayseri´nin azami derecede istifadesi için gayret gösterdiklerini kaydetti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, düzenlediği basın toplantısında 19 Ekim Cumartesi gününün toplu açılış töreniyle açılan yatırımların yanı sıra Cumhurbaşkanımızın dünyaya mesajlarını Kayseri´den vermesi açısından da önemli olduğunu dile getirdi. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Bakanların, önceki dönem bakanların, milletvekillerinin ve üst düzey bürokratların da Kayseri´ye geldiğini ifade eden Başkan Büyükkılıç, Kayseri´nin bereketli bir gün yaşadığını söyledi.

?1 MİLYAR 800 MİLYON TL´LİK AÇILIŞ?

Cumhurbaşkanımızın katılımıyla 1 Milyar 800 milyon TL´lik yatırımların hizmete açıldığını hatırlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükkılıç, kamu, yerel yönetim ve özel sektör tarafından gerçekleştirilen yatırımların üçte birinin yerel yönetimlerce yapıldığını söyledi. Toplu açılış töreniyle hizmete giren yatırımlardan Kayseri Kalesi Kültür Merkezi, Derevenk Viyadüğü, Boğazköprü Projesi, Tomarza´ya doğal gazın ulaştırılması gibi bazı yatırımlara değinen Başkan Memduh Büyükkılıç, doğal gazın henüz ulaşmadığı 6 ilçeye de önümüzdeki dönemde gaz verilmesi için çalışmaların sürdüğünü belirtti. Cumhurbaşkanımızla birlikte şehrimize gelen Bakanlar ve üst düzey bürokratlarla önemli görüşmeler yaptıklarını da ifade eden Başkan Büyükkılıç, Erciyes´e Hacılar´dan çıkış yolu için Ulaştırma ve Altyapı Bakanı ile görüştüğünü ve projenin yapılması yönünde gerekli talimatın verildiğini, ayrıca Belsin-Şehir Hastanesi raylı sistem hattının ihale süreciyle ilgili de çalışmalar hız verildiğini söyledi.

KEYKUBAT MİLLET BAHÇESİ İÇİN ÖNEMLİ KAYNAK

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, konuşmasında Hava İkmal Millet Bahçesi gibi Keykubat Millet Bahçesi´nin de kamu tarafından yapılmasına yönelik önemli bir açıklama yaptı. Hava İkmal Millet Bahçesi başta olmak üzere bazı kentsel dönüşüm projeleriyle ilgili TOKİ Başkanı ile görüşeceğini dile getiren Başkan Büyükkılıç, ?Hava İkmal Millet Bahçesi´nin ihalesinin yapılması yönünde prensip kararı aldık. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın yapacağı projelere Keykubat Millet Bahçesi´ni de ekledik. İlk etapta 100 milyon TL´lik bir yatırım olacak. Melikgazi bölgemize Hava İkmal Millet Bahçesi´ni Kocasinan Bölgesine de Keykubat Millet Bahçesi´ni kazandırmış olacağız? dedi. Başkan Büyükkılıç, TOKİ Başkanı ile Camii Kebir etrafındaki dönüşüm projesi ile Seyyid Burhaneddin Hz. Türbesi ve çevresindeki projeyi de görüşeceklerini ifade etti.

?CUMHURBAŞKANIMIZ MEMNUN AYRILDI?

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan´ı Kayseri´ye yakışan bir şekilde karşıladıklarını dile getiren Başkan Büyükkılıç, Cumhurbaşkanımızın çok memnun bir şekilde Kayseri´den ayrıldığını söyledi. Kamu kaynaklarından Kayseri´yi azami derecede istifade ettirmek için çalıştıklarını vurgulayan Başkan Büyükkılıç, ?Sayın Cumhurbaşkanımız ile olan samimiyetimiz, Bakanlarımız ve bürokratlarımız ile olan samimi diyaloğumuzla kamu kaynaklarından azami istifade etmek için çalışıyoruz. Bugüne kadar bize hep yakınlık gösterildi. İşlerimizi sürekli takip ettiğimiz için Ankara´daki bürokratlar bizim işimizi bizden iyi takip eder duruma geldiler. Bu gayretimizde bize destek olan Sayın Cumhurbaşkanımızın şahsında tüm bakanlarımıza ve bürokratlarımıza teşekkür ediyorum? diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükkılıç, her derdin ilacının birlik beraberlik olduğunu vurgulayarak, ayrı yönlere değil aynı yöne bakmamız gerektiğini kaydetti.

KİTAP FUARI´NA REKOR KATILIM

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, basın toplantısında 11-20 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilen 3. Kayseri Kitap Fuarı´nı da değerlendirdi. Kitap Fuarı´nı 798 bin 244 kişinin ziyaret ettiğini vurgulayan Başkan Büyükkılıç, bu rakamların Kayseri Kitap Fuarı´nın ülkemizin en önemli fuarlarından birisi olduğunu gösterdiğini belirtti ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükkılıç, basın toplantısında ayrıca tüm muhtarların Muhtarlar Günü´nü tebrik etti ve Türk Edebiyatının önemli isimlerinden Nuri Pakdil´in vefatından duyduğu üzüntüyü de dile getirdi.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ