KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

EVDE KAL TÜRKİYE ÇAĞRISI

AŞIK SEYRANİ ENBİYAOĞLU’DAN SAZILI – SÖZLÜ “EVDE KAL TÜRKİYE” ÇAĞRISI

KAYSERİ’DE CAMİ AVLUSUNU FARELER BASTI

HATIROĞLU CAMİ’Nİ FARELER BASTI

POLİS EKİPLERİNDEN YAŞLILARA KESİNTİSİZ HİZMET

Kayseri’de Akkışla İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 65 yaş ve üstü vatandaşlara ihtiyaçlarını karşılamak için kesintisiz olarak hizmet veriyor.

BELEDİYELERDEN KORONA VİRÜSE DAVETSİZ NİKAH TEDBİRİ

VİRÜSTEN DOLAYI DÜĞÜN SALONLARINDA İPTAL OLAN NİKAHLAR, BELEDİYELERDE MESAİYİ ARTTIRDI

TOMARZALI KADINLAR MASKE ÜRETMEYE BAŞLADI

Tomarza ilçesinde koronavirüs salgını sonrası artan maske ihtiyacını karşılamak amacıyla Tomarza Belediyesinin desteği ile Tomarzalı kadınlar gönüllü olarak maske üretimi yapmaya başladı.

HAYVANAT BAHÇESİ ISSIZ KALDI

KOVİD-19 HAYVANAT BAHÇESİ’Nİ DE VURDU

KAYSERİ AÇIK CEZAEVİ MAHKUMLARI MESLEK SAHİBİ YAPIYOR

OCAK AYINDAKİ KURSLARA 100 HÜKÜMLÜ KATILDI

EVDE KALAN YAŞLILARA YEMEK DESTEĞİ

DEVELİ BELEDİYESİ EKİPLERİ ÇALIŞMALARINI DEVAM ETTİRİYOR

65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARA ESNAF DESTEĞİ

Koronavirüs nedeniyle sokağa çıkmaları yasaklanan 65 yaş ve üstü esnaflara Develi ilçesinde Esnaf Sanatkarlar Odası destek veriyor.

YAŞLILARDAN "EVDE KAL" ÇAĞRISINA DESTEK

66 yaşındaki Zekeriya Hekimhan:"Evden çıkmazsan geçebilecek bir hastalık. İhtiyaçlarımızı zabıtalar getiriyor"

DEVELİ’DE CAMİLERDEN KORONAVİRÜS İÇİN DUALAR OKUNDU

CAMİLERDE EDİLEN DUALARA DEVELİ HALKI DA KATILDI

JANDARMA 65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARA YARDIM GÖTÜRDÜ

Kayseri İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan çalışmalarla, 65 yaş üstü vatandaşların ihtiyaçları evlerine teslim edildi.

EVDEN ÇIKAMAYAN EMEKLİNİN MAAŞINI ZABITA EKİPLERİ GÖTÜRDÜ

Altun;" Salgın hastalık riskine karşı alınan önlemler kapsamında tüm ekiplerimiz görev başında.”

DEVELİ'DE SEBZE VE MEYVE PAZARI DEVAM EDECEK

SATICILARIN ELDİVEN VE MASKE TAKMASI ZORUNLULUĞUYLA AÇIK OLACAK

KAYSERİ'DE SAĞLIK ÇALIŞANLARINA

7'DEN 70'E 'ALKIŞLI' DESTEK

KORONA VÜRÜS NEDENİ İLE ÖLENLER TABUTLA GÖMÜLEBİLİR

İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven: “Suyun geriden tutularak gerekli yıkama işlemlerinin yapılması uygun olacaktır”

DEVELİ'DE 14 BİN VELİ MADDE BAĞIMLILIĞI KONUSUNDA BİLİNÇLENDİRİLECEK

DEVELİ KAYMAKAMI MURAT DURU: “DEVELİMİZİN GENÇLERİNİ MADDE BAĞIMLILIĞI BATAKLIĞINDAN KORUYACAĞIZ”

Develi Kaymakamlığınca organize edilen ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti Eğitimci Formotörü Hasan Kılınç'ın sunumuyla Develi'de "Madde mi Mana mı yoksa Bağımlılık mı" adı altında seminerler düzenlenmeye devam ediyor.

Pembe Cesarettin Kocatürk Ortaokulunda yapılan Seminere Develi Kaymakamı Murat Duru, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, Develi Adliyesi Cumhuriyet Başsavcısı Kadir Yetiş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Toprak, İlçe Jandarma Komutanı Özcan Zengin, İlçe Emniyet Müdürü Salif Öztürk, İlçe Sağlık Müdürü Fatma Anteplioğlu ve veliler katıldı.

Develi Kaymakamı Murat Duru "Dünyanın ve ülkemizin en önemli gençlik sorunlarından bir tanesi de madde bağımlılığıdır. Başta T.C İçişleri Bakanlığımız olmak üzere ilgili bütün Bakanlıklarımız devletimiz topyekün etkin bir şekilde madde bağımlılığı ve uyuşturucu baronlarıyla mücadele etmektedir. İşte bu noktadan hareketle ruhen, bedenen ve zihinsel olarak sağlıklı gençlik yetiştirebilmemiz için Kaymakamlığımızca hazırlanan ''madde mi mana mı yoksa bağımlılık mı'' projemiz kapsamında öğrencilerimizi ve gençlerimizi başta uyuşturucu olmak üzere her türlü madde bağımlılığından korumak için ilçemizde öğrenim gören 14 bin öğrencimizin velilerini bilgilendirme ve bilinçlendirme seminerimize bugün Pembe Cesaretin Kocatürk Ortaokulu velileri ile başladık" dedi.

Kaymakam Duru, "Okulumuz velilerine konunun uzmanı Türkiye Yeşilay Cemiyeti Eğitimci Formotörü Hasan Kılınç ve Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Yavuz Türkmen tarafından video ve görseller eşliğinde madde bağımlılığından korunma ve önleyici etkili stratejiler konusunda seminer vererek proje uygulamaya konmuştur. Develimizin gençlerini ve yavrularını her türlü madde bağımlığı bataklığından koruyacak ve çok faydalı olacağına inandığımız bu projemizi toplam 29 tane ilk, orta ve lise okullarımızın bütün öğrenci velilerine uzman kardeşlerim tarafından sırasıyla benim de bizzat katılacağım seminer programı ile uygulamaya devam edeceğiz inşallah" diye konuştu.

Madde Bağımlılığı hakkında bilgi veren Türkiye Yeşilay Cemiyeti Eğitimci Formotörü Hasan Kılınç "Madde bağımlılığı vücudu bir yada birden fazla işlevini olumsuz yönde etkileyen bir hastalık, Madde kullanılmaya ilk başlanıldığında direk beyine hasar verir. Maddenin birçok çeşidi var bunlar bireyin ekonomik durumuna göre seçiliyor çünkü bazı maddeler çok kısa sürede çok derin etki bırakıyor o yüzden pahalı olduğu için elde edilemiyor, ekonomik gelir düzeyi düştükçe tiner ve baliye kadar düşüş oluyor ama bu maddelerin hepsinin etkisi aşağı yukarı aynı. Çocuğumuzun Madde Bağımlısı olduğunu öğrendiğimizde ona kızmak yada vurmak değildir çözüm, ona anlayışla yaklaşıp ona sevgi göstererek beraber bu madde bağımlılığını yenebilirsiniz" ifadelerini kullandı.

Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ