ENERJİDE ACELE
KAMULAŞTIRMA KARARLARI
Tarih: 26.6.2018 18:28:41/ 809okunma / 0yorum

Türkiye´nin çeşitli illerinde gerçekleştirilecek enerji iletim ve nakil hatları, doğalgaz dağıtım sistemi ve enerji santrallerinin yapımı için bazı taşınmazların acele kamulaştırılmasına karar verildi.

Konuya ilişkin Bakanlar Kurulu kararı, Resmi Gazete´nin bugünkü mükerrer sayısında yayımlandı.

Buna göre, Çanakkale, Kırklareli, Kayseri ve Sivas´taki 10 enerji iletim hattının yapımı amacıyla, hat güzergahlarına isabet eden taşınmazlar, direk yerleri mülkiyet şeklinde, iletken salınım gabarisi ise irtifak hakkı kurulmak suretiyle Türkiye Elektrik İletim AŞ Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılacak.

Yozgat´taki bir enerji nakil hattının yapımı amacıyla da hat güzergahlarına isabet eden taşınmazlar, pilon yerleri mülkiyet şeklinde, hat emniyet sahaları ise irtifak hakkı kurulmak suretiyle Türkiye Elektrik Dağıtım AŞ Genel Müdürlüğü tarafından acele istimlak edilecek.

Ayrıca, Sakarya´da tesis edilecek doğalgaz dağıtım sisteminin yapımı amacıyla 18 taşınmaz, tapuda Hazine adına tescil edilmek üzere Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından acele kamulaştırılacak.

Öte yandan, İzmir ve Manisa´da tesis edilecek Sibel Rüzgar Enerji Santrali´nin yapımı amacıyla 3 taşınmazın ve Erzurum´da tesis edilecek Aktaş Hidroelektrik Santrali´nin yapımı amacıyla da 11 taşınmazın, tapuda Hazine adına tescil edilmek üzere Maliye Bakanlığı tarafından acele kamulaştırılması kararlaştırıldı.
Kaynak: AA

Anahtar Kelimeler: ENERJİDE ACELE
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
17 Şubat 2019 Pazar
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL