Emak Asansör

 

KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

KAYSERİSPOR’DA KRAVETS BİLMECESİ

TECRÜBELİ FORVET, ‘OYNARSAM GELİRİM’ DEDİ

MELİKGAZİ’NİN YABANCI OYUNCUSU GELDİ

ALİ SHAHBAZİ TAKIMLA BİRLİKTE ÇALIŞMALARA BAŞLADI

ATLETLER BALKAN ŞAMPİYONASI’NDAN DÖNDÜ

SPORCULAR, 2 ALTIN 3 BRONZ MADALYA KAZANDI

GSİM MÜDÜRÜ İZMİR’E ATANDI

MURAT ESKİCİ, 7 YILDIR KAYSERİ’DE GÖREV YAPIYORDU

HES KABLO KAYSERİSPOR’DA MOLA

ERZURUM HAZIRLIKLARI HAFTA BAŞINDA

BAYRAM KADİR BEKTAŞ, ‘HATA’ DEDİ

BEKTAŞ, MAÇ SONRASI AÇIKLAMASINDA “FUTBOLDA CEZAYI KESERLER”

ERCİYES CUP’TA TURNUVA PROGRAMI

TEMSİLCİMİZ İLK MAÇTA NESİBE AYDIN’LA KARŞILAŞACAK

VOLEYBOLUN VİRÜS TEDBİRLERİ

HAKEMLER ALINAN TEDBİRLERİ ÖĞRENDİ

KAYSERİSPOR YAPAMADI

A.ALANYASPOR 2-0 HES KABLO KAYSERİSPOR

KAYSERİSPOR, ALANYA’YA GİTTİ

ALANYA-KAYSERİ MAÇI, CUMARTESİ GÜNÜ SAAT 19:00’DA

KAYSERİSPOR’U KORKUTAN İSTATİSTİK

SARI-KIRMIZILI EKİP, ALANYA KARŞISINDA 5 MAÇTIR KAZANAMIYOR

İSMAİL YILDIRIM’A TVF’DEN ÜÇÜNCÜ GÖREV

YILDIRIM, TOKAT-FENERBAHÇE MAÇINI YÖNETECEK

GSİM PANDEMİYİ FIRSATA ÇEVİRDİ

TESİSLERDE YENİLEME ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

BÜYÜKŞEHİR 'BİSİKLET KÜLTÜRÜNÜ' ZİRVEDE YAŞATIYOR

15 DAĞ BİSİKLETİ MÜSABAKASI İLE ERCİYES’TE KIYASIYA REKABET DEVAM EDECEK

KAYSERİSPOR’DA YOLCULUK CUMA GÜNÜ

ALANYA-KAYSERİ MAÇI, CUMARTESİ SAAT 19:00’DA

BELLONA KAYSERİ’DE TAKIM KADROSU BELLİ OLDU

A TAKIMDA ALT YAPIDAN 9 OYUNCU TAKVİYE EDİLDİ

Gürkan Ofis Mobilyaları

ERCİYES YAZ SEZONUNDA 25 ÜLKEDEN 40 FARKLI BİSİKLET TAKIMINI AĞIRLAYACAK

Koronavirüse rağmen kamp yapmak için yerli ve yabancı takımlar ilgi gösteriyor

Kış sporlarının yanı sıra çeşitli sporlarda da Türkiye'nin önemli merkezlerinden biri haline gelen Erciyes Dağı'na, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) rağmen kamp kurmak isteyen yerli ve yabancı profesyonel spor takımları tarafından rezervasyonlar yapılıyor.

Kış aylarında beyaz örtüyle kaplanan, doğası ve modern tesisleriyle yerli ve yabancı kayakseverlere hizmet sunan İç Anadolu'nun en yüksek dağı Erciyes, yaz aylarında da çeşitli spor dallarının kamp merkezi haline geldi.

Erciyes Master Planı kapsamında yapılan yatırımlarla uluslararası standartlarda kayak merkezi haline gelen Erciyes'e ilgi her geçen yıl çeşitli spor dallarında da artıyor.

Erciyes AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahid Cıngı, AA muhabirine, Kayseri Büyükşehir Belediyesinin Erciyes'e devasa bir yatırım yaptığını söyledi.

"Biz bu yatırımın bütün mevsimlerde Erciyes ve Kayseri için bir değer, bir gelir üretmesini hedefliyoruz." diyen Cıngı, bununla alakalı birçok farklı çalışma yaptıklarını aktardı.

Cıngı, Türkiye'de kayak sezonu bittikten sonra dağlarda adeta kapıya kilit vurulup gelecek senenin kışı beklendiğini vurgulayarak, "Biz bunun doğru bir uygulama olmadığını düşünüyoruz. Öncelikle spor, dağ yürüyüşleri, çadır kamp alanları ve yüksek irtifa kampları gibi çok farklı disiplinlerde yazın da dağların kullanılabileceğini iddia edip, bunu da defalarca ispat ettik. Farklı festivaller yapıyoruz. Bisiklet konusunda Erciyes'i Türkiye'nin yıldızı yapma gibi bir vizyonla yola çıktık ve ciddi başarılar elde ettik. Türkiye'nin sürekli kullanılabilen tek downhill, yani iniş parkuruna sahibiyiz. Burada Avrupa kupaları yaptık." diye konuştu.

ERCİYES, KAMP İÇİN 15'E YAKIN FUTBOL TAKIMINI DA AĞIRLAYACAK

Cıngı, futbol başta olmak üzere voleybol, basketbol, bisiklet gibi takımların kışın deniz seviyesinde yazın da yüksek irtifada kamp yaptıklarını ifade etti.

Erciyes'i yazın özellikle bu kamp merkezlerinden biri haline getirmek için çok gayret ettiklerini vurgulayan Cıngı, bunun alt yapısını hazırladıklarını bildirdi.

Cıngı, geçen yaz sezonunda 17 ülkeden 25 bisiklet takımını ağırladıklarını ve bu takımların da 20-25 kişilik ekiplerle kamp yaptığını aktardı.

Sporcuların dağda 3 haftadan fazla zaman geçirdiğini hatırlatan Cıngı, "Erciyes, bisiklet antrenmanları için biçilmiş kaftan. Hem fiyat hem Türkiye'nin geleneksel misafirperverliği ve konaklama kalitesi Erciyes'i tercih sebebi yapıyor." diye konuştu.

Futbol sahalarının kamplar için hazırlandığını anlatan Cıngı, 2 sahanın hizmete girdiğini belirtti.

Koronavirüsten birçok sektörün etkilendiğini aktaran Cıngı, şunları kaydetti:

"İnşallah bu yaz eğer koronavirüsten dolayı liglerin başlamasında, bitmesinde büyük bir sıkıntı yaşamazsak zannediyorum yerli ve yabancı 15'e yakın futbol takımını Erciyes'te kamp için misafir edeceğiz. Bunun yanında o bölgeye ilave futbol sahalarımız, basketbol sahamız, kapalı spor salonumuz, yüzme havuzumuz, spa merkezimiz gibi çok farklı unsurlarla döşenmiş bir yüksek irtifa kompleksi oluşturuyoruz. İnşallah önümüzdeki yıllarda aşama aşama biz bu yatırımları bitirdikten sonra Erciyes bütün spor disiplinlerinde uluslararası, global bir marka haline gelecek. Bunun işaretlerini şimdiden görmemiz mümkün. Bu yaz en az 25 ülkeden 35-40 civarında bisiklet takımını Erciyes'te misafir ederiz diye ümit ediyoruz. Eğer koronavirüs hedeflendiği gibi tüm yazı işgal etmez, yazın başında etkisini azaltırsa bisiklet yarışlarını yaparız. Yazışmalar başladı. Onlar da yarış takvimine göre, yüksek irtifa kamplarının tarihlerini netleştirecekler. Bununla alakalı yazışmalarımız devam ediyor."


Haber Kaynak : AA