KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

BÜYÜKŞEHİR ZABITA EKİPLERİ ‘GÜVENLİ KAYSERİ’ İÇİN ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

MASEKE-MESAFE-TEMİZLİK DENETİMLERİ

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, TBB ENCÜMEN ÜYELİĞİNE YENİDEN SEÇİLDİ

“ŞAHSIMI TEKRAR ÜYE OLARAK SEÇEN KIYMETLİ ARKADAŞLARIMA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

KAYSERİ ŞEKER DOĞA’YI KORUMAK ADINA VAR GÜCÜYLE ÇALIŞIYOR

KAYSERİ ŞEKER’İN GELECEĞİ TARIM ALANLARININ KORUNMASINA BAĞLI

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, BU KEZ KASKİ’DE YATIRIMLARI MASAYA YATIRDI

2020 ÇALIŞMALARI DEĞERLENDİRİLDİ, 2021’İN YATIRIMLARI ELE ALINDI

YAHYALI KAPALI SEMT PAZARININ TEMELİNE İLK HARÇ KONULDU

CUMHURBAŞKANIMIZA YAPILAN ÇİRKİN SALDIRIYI KINIYORUZ

MELİKGAZİ BELEDİYESİ 1 MİLYON MASKE DAĞITACAK

“HER ZAMAN VATANDAŞIN YANINDA OLMAYA ÇALIŞIYORUZ”

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR, MEVLİD KANDİLİ’NDE AĞAÇ DİKTİ

“AĞAÇ DİKİM FAALİYETLERİMİZLE GELECEĞE NEFES OLUYORUZ”

YAHYALI BELEDİYESİ'NİN SIFIR ATIK PROJESİ ÖDÜL ALDI

“ÖĞRENCİLERİMİZLE YÜRÜTECEĞİMİZ PROJEMİZLE SIFIR ATIK KONUSUNDA BAŞARI SAĞLAYACAĞIMIZA İNANIYORUM”

VALİ GÜNAYDIN VE BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ ERCİYES’TE FİDAN DİKTİ

“ŞEHRİMİZİ VE ERCİYES’İ DAHA YEŞİL BİR HALE GETİRMEK İÇİN ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ”

MÜFTÜ GÜVEN DAVET ETTİ

"KANDİL GECESİ BÜTÜN CAMİLER AÇIK OLACAK"

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJLARI

CUMHURİYETİMİZİN 97. YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN

ENGELLİ ARAÇLARININ BAKIM VE ONARIMI TALAS BELEDİYESİ’NDEN

BUGÜNE KADAR 153 ARACIN BAKIMI YAPILDI

OSB YÖNETİMİ’NDEN ÇOPUROĞLU’NA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

SANAYİNİN İHTİYAÇLARI/BEKLENTİLERİ VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ KONUŞULDU

KÜRESEL İŞ BİRLİĞİ GİRİŞİMİ GSI’DAN ULUSLARARASI PANEL

PANELDE, AGÜ’YÜ ELEKTRİK-ELEKTRONİK MEZUNU HATİCE ZEHRA DOĞRU TEMSİL ETTİ

REKTÖR KARAMUSTAFA’DAN BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’A TEŞEKKÜR ZİYARETİ

“KAYSERİ’Yİ GELİŞTİRMEYE VE GÜZELLEŞTİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

KOCASİNAN’IN HER BİR KÖŞESİNDE KESİNTİSİZ HİZMET

“HİZMET GİTMEYEN CADDE VE SOKAK KALMAYACAK”

Anahtar Kelimeler: GÖNÜLLERİN BELEDİYESİ
Gürkan Ofis Mobilyaları

GÖNÜLLERİN BELEDİYESİ

BAŞKAN ÇELİK, BEYAZŞEHİR MAHALLESİ´NDE HİZMETE AÇILAN ENGELSİZ ÇOCUK EVİ´NİN GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNİ SLOGAN OLMAKTAN ÇIKARIP EYLEME DÖNÜŞTÜREN PROJELERDEN BİRİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, fırsat buldukça Beyazşehir Mahallesi´ndeki Engelsiz Çocuk Evi´ne giderek çocuklarla bir araya geliyor. Yoğun iş temposundan uzaklaşarak Engelsiz Çocuk Evi´nde geçirdiği vaktin kendisi için bir terapi olduğunu ifade eden Başkan Çelik, çocukları ve ailelerini evlerinde hapsolmaktan kurtaran Engelsiz Çocuk Evi´nin gönül belediyeciliğinin en önemli projelerinden birisi olduğunu belirtiyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kayseri´de ilkleri, enleri ve yenileri yapmaya devam ettiklerini, Engelsiz Çocuk Evi´nin de Türkiye´de ilk ve tek olan bir proje olduğunu söyledi. Engelsiz Çocuk Evi´nin açıldığı ilk günden itibaren ne denli önemli bir ihtiyaç olduğunun görüldüğünü dile getiren Başkan Çelik, ?Hepimizin otizmli, down sendromlu veya farklı zihinsel engelli çocuklarımız, yakınlarımız olabilir. Maalesef bu evlatlarımız ve aileleri engeller sebebiyle evde hapsoluyor. İşte biz Engelsiz Çocuk Evi projemizle VİP servisle çocuklarımızı haftada bir gün evlerinden alıyoruz ve burada bakım ve eğitimleri ile ilgileniyoruz. Biz çocuklarla ilgilenirken aileler de diğer ihtiyaçlarını görme fırsatı buluyorlar. Halkımızın memnuniyeti bizi de mutlu ediyor. Beyazşehir Engelsiz Çocuk Evi´ne gösterilen talep üzerine üç ayrı yerde daha Engelsiz Çocuk Evi yapmaya karar verdik. Mimarsinan Parkı, Belsin ve Talas´ta da Engelsiz Çocuk Evi yapacağız? dedi.

?FIRSAT BULDUKÇA ÇOCUKLARIMIZLA BİR ARADAYIM?

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, zaman zaman yoğun iş temposundan uzaklaşarak Engelsiz Çocuk Evi´ne gittiğini ve çocuklarla bir araya geldiğini söyledi. Başkan Çelik, çocuklarla 1 saat vakit geçirmenin kendisi için bir anlamda terapi gibi olduğunu ifade etti.

?GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ İŞTE BU?

Engelsiz Çocuk Evi projesinin gerçek bir gönül belediyeciliği olduğunu vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, bu tür projelerle gönül belediyeciliğini slogan olmaktan çıkarıp eyleme dönüştürdüklerini söyledi. Şehrin her noktasından Engelsiz Çocuk Evi için talep aldıklarını dile getiren Başkan Çelik, ?Buraya gelen çocuklarımız sosyalleşiyorlar ve becerileri artıyor. Bu nedenle buraya gelecekleri günü iple çekiyorlar. Uzman psikologlar ve uzman eğiticilerimiz çocuklarımızla, sabırla ve kendi çocukları gibi ilgileniyorlar. Böylesine fayda sağlayan Engelsiz Çocuk Evi´ne çocuklarını bırakmak için şehrin diğer ucundan dahi ailelerimizin talepleri oluyor? diye konuştu.

AİLELER İÇİN İKİNCİ EV OLDU

Engelsiz Çocuk Evi, burada verilen hizmetten yararlanan aileler için adeta ikinci ev gibi oldu. Çocuklarını buraya güvenle bıraktıklarını ifade eden ailelerden Yasemin Yıldız, ?Engelsiz Çocuk Evi bizim hayatımıza girdikten sonra çok şey fark etti. Şimdi en azından bir işim olsa yapabiliyorum. Bir ALO kadar uzağımdalar. Arıyorum, bırakabilir miyim? diyorum ve hemen alıyorlar. İyi ki de hayatımıza girmiş. İkinci evimiz diyebilirim. Güvenilir ve çok rahat. Engelsiz Çocuk Evi olmasaydı hayatımızda çok şey eksik kalırdı? dedi.

Engelsiz Çocuk Evi´ne çocuğunu bırakan Ahmet Kaya adlı vatandaş ise ?Eskiden bir yere gitme şansımız yoktu. Şimdi çocuğumuzu gönderiyoruz ve arkamıza bakmadan güvenle işlerimizi yapabiliyoruz. Otizmli bir çocuğa sahipseniz bırakın evinizin dışındaki bir işi evinizin içindeki işi dahi yapamazsınız. Evinizdeki bulaşığı dahi yıkayamazsınız. Çünkü otizmli çocuk için eşyaların yer değişikliği dahi önemlidir. Engelsiz Çocuk Evi bu dertleri bitirdi. Herkese canı gönülden teşekkür ediyorum? diye konuştu.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ