KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

ERCİYES’TE KAR SEVİNCİ

ERCİYES DAĞI’NIN ZİRVESİNE KAR YAĞDI

TALAS'TA AİLE İÇİ MUTLULUĞA DESTEK

“SAĞLIKLI NESİL, MUTLU YAŞAM”

HOL PLATFORM ÜYELERİ'NDEN ETKİNLİK VE KÜTÜPHANE SINIFI

GENÇ MİMARLARLAR ELLERİNE MATKAP VE FIRÇALARI ALIP İŞÇİ OLARAK ÇALIŞTI

YAHYALI’DA 11 YILLIK KADIN ESNAF, İLÇEDE YILIN AHİSİ SEÇİLDİ

YILIN AHİSİNE PLAKET VERİLDİ

SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUAT' DEDİ

60 KİLO ZAYIFLADI

AMBULANS ŞOFÖRÜ KORONAVİRÜSE YENİK DÜŞTÜ

Kayseri’de 112 Acil Servisi’nde görevli ambulans şoförü koronavirüse yenik düştü.

İNTERNET VE TELEFON ÇEKMEYEN KÖYDE GELEN KALMAK İSTEMİYOR

İLETİŞİM KURABİLMEK İÇİN 500 METRELİK TEPEYE ÇIKMAK ZORUNDA

BÜNYANLI KADINLAR EKMEKLERİNİ MAHALLE FIRININDA PİŞİRİYOR

​​​​​​​Bünyan'da birçok mahallede bulunan ve Bünyan Belediyesi tarafından onarılan mahalle fırınlarında, lezzetli ve katkısız ev ekmeği pişirme geleneği yaşatılıyor.

SIĞINMACI ANNE HAYATA TUTUNMAK İÇİN YARDIM ELİ BEKLİYOR

“TÜRKİYE DEVLETİNDEN YARDIM BEKLİYORUM ALLAH RIZASI İÇİN BİR YARDIM ELİ UZATIN BAŞKA HİÇBİR ŞEY İSTEMİYORUM”

BAŞKAN BÜYÜKBAŞ VATANDAŞLARI ‘KORUYUCU AİLE‘ OLMALARI KONUSUNDA TEŞVİK ETTİ

“KORUYUCU AİLE SAYIMIZ 265’E ULAŞTI“

DİN GÖREVLİLERİ VE CAMİLER HAFTASI FARKLI ETKİNLİKLERLE KUTLANMAYA DEVAM EDİYOR

“CAMİLER, EHİL GÖREVLİLERLE HAYAT BULUR”

HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ’NDE ‘PATİLİ’ DOSTLAR İÇİN YEM BIRAKILDI

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde, Kayseri Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü organizasyonu ile hayvanların beslenme noktalarına yem bırakıldı.

POLİS MEMURU KORONAVİRÜSE YENİK DÜŞTÜ

KORONAVİRÜS NEDENİYLE KAYSERİ ŞEHİR HASTANESİ’NDE TEDAVİ GÖREN POLİS MEMURU SAVAŞ ÜNAL HAYATINI KAYBETTİ.

VETERİNER HEKİMLER ODASI BAŞKANI ERGÜL’DEN HAYVAN HAKLARI KORUMA GÜNÜ MESAJI

“YAŞANABİLİR BİR DÜNYA İÇİN HAYVAN VARLIĞI ŞARTTIR”

ERCİYES'E SEZONUN İLK KAR YAĞIŞI DÜŞTÜ

ERCİYES DAĞI'NIN ZİRVESİNE SEZONUN İLK KARI YAĞDI

TURŞU NASIL YAPILIR?

EV TURŞUSU YAPMANIN 9 ALTIN KURALI

Gürkan Ofis Mobilyaları

HAYATA TUTUNAN EYMEN BEBEK YARDIM BEKLİYOR

4 aylıkken geçirdiği ameliyat ile kalbindeki 3 delik kapatılan ve kalp kapakçığı değişen down sendromlu Eymen bebeğin ailesi, çocuklarının yaşaması için kendilerine uzanacak yardım elini bekliyor.

Gökhan ve Gülbahar Varol çiftinin çocukları olan down sendromlu 1 yaşındaki Eymen Bebek, 4 aylıkken İstanbul´da geçirdiği ameliyat ile kalbindeki 3 delik kapanmış ve kalp kapakçığı değişmişti. Geçirdiği zorlu operasyonun ardından hayata tutunmayı başaran Eymen bebek ve ailesi 8 ay önce memleketleri Kayseri´ye geldi. Baba Gökhan Varol, Kayseri´ye geldiklerinde yetkililer tarafından bir eve yerleştirildiklerini, 4 ay sonra kirayı ödeyemedikleri için ev sahibinin kendilerini evden kovduğunu söyledi. Elinde olan tüm varlığını Eymen´in ameliyatı için harcadığını, bedensel ve psikolojik olarak rahatsız olduğu için çalışamadığını dile getiren baba Varol, bazı günler sokakta kalarak yaşam mücadelesi verdiklerini dile getirdi. Bebeğin ihtiyaçlarını hurdacılık yaparak karşılamaya çalıştıklarını ancak yeterli olmadığını belirten Varol, çocuğunun gülmesi için büyüklerden yardım eli uzanmasını beklediklerini söyledi.

?Gülemiyorum?
Baba Varol, Eymen bebeğin ameliyatından sonra yaşadıklarını şu sözlerle anlattı:
?Eymen bebek bundan 8 ay önce İstanbul´da kalp ameliyatı oldu. Tek operasyonda kalbinde 3 tane delik vardı, kapandı ve kalp kapakçığı değiştirildi. Toplamda göğsünde 700 dikiş var. Aynı zamanda oğlum down sendromu. Çok şükür Eymen´imiz kurtuldu, sağ olsun halkımız çok büyük destek verdi. Çok acı dolu günler yaşadık, bazı şeyler iz kaldı bizde. Psikoloji olarak çok yıkıldık. Annesi hem Eymen´e hem bana annelik yaptı. Şuanda Eymen 1 yaşına girdi. İstanbul´da ameliyat olduktan sonra Kayseri´ye geleli 8 ay oldu. Çalışamıyorum, çünkü elimi kaybettim. Sinirleri koptu 28 tane dikiş var. Bir babanın evladıyla yargılanmasını Allah kimseye yaşatmasın. Dışarı attılar; 20 gün dışarda kaldık, parkta arabanın içinde yattık. Ama birbirimizi bırakmadık. Eymen down sendromlu, ?Bırakın ölsün´ dediler ama biz bırakmadık. O kadar çaresiz kaldım ki kendimi toparlayamadım. Devlet büyüklerimiz sağ olsun ilgilendiler, ev tuttular, ev eşyası gönderdiler. 4 ay kirayı verdiler. Elim 10 kiloyu kaldıramıyor, psikolojik olarak kendimi de toparlayamadım, 4 ay sonunda kirayı ödeyemedim. Ev sahibi dışarı attı. Haklılar, kirayı ödeyemedim. Çünkü Eymen´in ameliyatında elimizde olan ne varsa gitti. İnsan evladı için neyini vermez ki? Şu anda kendimizi toparlayamıyoruz, 4 aydır dışarıdayız. Gönüllü aileler var, bize onlar bakıyor Allah razı olsun. Şu an hurdacılık yapıyorum, eskileri topluyorum. Boş durmamaya çalışıyorum, çocuğun maması var, bezi var. Eskiden çalışıyordum, kuaför dükkanım vardı. Şuan gülemiyorum, mutlu olamıyorum.?

?Ne yapacağımızı bilmiyoruz?
Travma yaşadıklarını ve hala o travmadan çıkamadıklarını kaydeden anne Gülbahar Varol ise, Eymen bebeğin eğitimini, ilaçlarını ve günlük ihtiyaçlarını karşılayamadıklarını ne yapacaklarını bilemediklerini söyledi. Gülbahar Varol, ?Eymen 8 ay önce ameliyat oldu. O zaman travma yaşamıştık ve hala o travmadan çıkamadık. Şuan başkasının evinde kalıyoruz ve ne yapacağımızı hiç bilmiyoruz. Eymen´in ihtiyaçlarını karşılayamıyoruz, eşim hurdaya çıkıyor ama yetmiyor. Çocuğum down sendromlu, eğitim görmesi lazım. Eğitime gönderemiyorum, hastane için İstanbul´a gitmesi gerekiyor. Yok, gücüm yok. İlaçlarını da alıp veremiyorum. Büyüklerimizden yanımızda olmalarını istiyoruz? diye konuştu.


Haber Kaynak : İHA