KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

KAY GRUP’TA YENİ DÖNEM

SAMİ DAYANGAÇ, GENEL YAYIN YÖNETMENİ OLDU

ACİL DURUM ÇAĞRI NUMARALARI TEK ÇATI ALTINDA TOPLANDI

ACİL DURUMLAR İÇİN 112’ DEN ULAŞILABİLİYOR

BÜYÜKŞEHİR, 2021’DE TARIM VE HAYVANCILIĞA ÖZEL ÖNEM VERECEK

“ENDEMİK BUĞDAY TÜRLERİNİ TEŞVİK EDECEĞİZ”

MELİKGAZİ’DE COVİD-19 EĞİTİMİ

MELİKGAZİ BELEDİYESİ, PERSONELİNE COVİD-19 EĞİTİMİ VERDİ

SUÇLULARIN KORKULU RÜYASI;

JANDARMA DEDEKTİFLERİ

ŞAHİN VE BENLİ'DEN KORONAVİRÜS DENETİMİ

MASKE, MESAFE, TEMİZLİK, İZİN BELGESİ VE GIDA DENETİMİNDE BULUNULDU

AYVAZHACI - ÇÖTEN - KIZIK MAHALLELERİNDE

GÖLET YAPIM ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

BÜYÜKŞEHİR ZABITA EKİPLERİ REZİDANS DİLENCİLİĞİNİ DEŞİFRE ETTİ

DUYGU SÖMÜRÜSÜ YAPAN DİLENCİLERE YÖNELİK DENETİMLER ARALIKSIZ SÜRÜYOR

PİYASADA ÇOK YÖNLÜ DENETİMLERE DEVAM

MELİKGAZİ SINIRLARI İÇERİSİNDE YER ALAN İŞYERLERİ SÜREKLİ OLARAK KONTROL EDİYOR

MELİKGAZİ BELEDİYESİ KAPALI İŞYERİ ÇALIŞANLARINA YARDIM EDECEK

PALANCIOĞLU: İLÇEMİZ ESNAFINA DESTEK OLUNMASI İÇİN MECLİS KARARI ALDIK

ÇÖZÜM MERKEZİ TALEPLERE ANINDA YANIT VERİYOR

KOCASİNAN BELEDİYESİ ÇÖZÜM MERKEZİ 7 GÜN 24 SAAT PRENSİBİYLE HİZMET VERİYOR

RAMAZAN OTOBÜSÜ BU YIL DA TALASLILARLA BULUŞUYOR

TALAS BELEDİYESİ’NİN RAMAZAN OTOBÜSÜ YOLLARDA

KAYSİAD’DAN HURDA VE İKİNCİ EL AÇIKLAMASI

YILMAZ: “KAYSERİ’DE HURDA VE İKİNCİ EL ALIMINA BELGE ZORUNLULUĞU GETİRİLSİN”

VELİ ABİ’Yİ HAKK’A UĞURLADIK

GENEL YAYIN YÖNETMENİMİZ VELİ ALTINKAYA GÖZYAŞLARI VE DUALARLA HAKK’A UĞURLANDI

KORAMAZ VADİSİ'NDE 'BAHAR' GÜZELLİĞİ

KAYADAN YAPILMIŞ 42 TANE KİLİSENİN DE BULUNUYOR

MELİKGAZİ'DEN YKS ÖĞRENCİLERİNE ETÜT MERKEZİ

PALANCIOĞLU, KURSU ZİYARET EDİP DERSE BAŞLAYAN ÖĞRENCİLERE BAŞARILAR DİLEDİ

Anahtar Kelimeler: HOCALI ŞEHİTLERİ TALAS’ ANILDI
Gürkan Ofis Mobilyaları

HOCALI ŞEHİTLERİ TALAS’TA ANILDI

YALÇIN: ERMENİLERİN HOCALI’DA YAPTIĞI BU KATLİAM, DÜNYA TARİHİNE KARA BİR LEKE OLARAK YAZILDI

26 Şubat 1992 tarihinde Ermenilerin Hocalı’da yaptığı katliamda hayatını kaybeden 613 Azerbaycanlı soydaşımız, Talas’ta düzenlenen törenle anıldı.

Talas Hocalı Parkı’ndaki Şehitler Anıtı önünde düzenlenen anma törenine Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’ın yanı sıra Azerbaycanlı doğalgaz şirketi Socar’ın iştiraki olan Kayserigaz’ın Kurumsal Temsilci Ofisi Müdürü Emin Mamadov ve Turan Derneği Genel Başkanı Ali İhsan Öztürk ile öğrenciler katıldı. Programda Türkiye ve Azerbaycan Milli Marşlarının okunmasının ardından anıta çelenkler konuldu ve ardından konuşmalar gerçekleştirildi.

Burada ilk konuşmayı yapan Turan Derneği Genel Başkanı Ali İhsan Öztürk, “Bugün Burada Türk Dünyası’nın bir parçası olan Hocalı’da şehit verdiğimiz soydaşlarımızı anmak için bulunuyoruz. Çok şükür ki şehitlerimizin kanı yerde kalmadı. Hocalı, Karabağ gerçek sahibine kavuştu. Bu süreçte, kan veren can veren şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne, Kardeş Azerbaycan’a verdiği destekten dolayı teşekkür ediyoruz. Biz 7 devlet tek milletiz. Bunun en güzel örneği buradaki anıttır. Bu anıt, Talas Belediyesi tarafından Türk Milletine hediye edilmiştir ve bu hassasiyetinden dolayı, bu duyarlılığından dolayı Talas Belediyesi’ne sayın başkanım nezdinde teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra mikrofona gelen Kayserigaz Kurumsal Temsilci Ofisi Müdürü Emin Mamadov da Hocalı Soykırımı’nın değil 20. yüzyılın tüm tarihin en dehşetli trajedilerinden birisi olduğuna dikkat çekerek, “26 Şubat’ta 613 kişi katledilmiş, 1275 kişi kaybolmuş ve onlardan ne yazık ki 150’si bugün halen bulunamamıştır. Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Yurtta Sulh Cihanda Sulh’ sözüyle demek istiyorum ki 29 yıl biz bu amaçla barış yoluyla almak istedik topraklarımızı ama bu terörist Ermeni Devleti yüzünden başaramadık. 2020 sonunda Başkomutan İlham Aliyev, Türkiye Devleti’nin desteğiyle ve Muzaffer Azerbaycan Ordusu’nun 44 yıldır sürdürdüğü savaş neticesinde topraklarımız işgalden kurtarılmış ve şanlı bayrağımız Karabağ’da dalgalanmıştır. Bu gün de tüm şehitlerimizi yad ediyoruz, Allah’tan rahmet diliyoruz. Ruhları şad olsun, mekanları cennet olsun” diye konuştu.

Programda son konuşmayı yapan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın da Hocalı Katliamının dünya tarihine kara bir leke olarak geçtiğine işaret ederek, “Bundan 29 yıl önce 613 soydaşımızı bir gecede katlettiler. Ermenilerin Hocalı’da yaptığı bu katliam, dünya tarihine kara bir leke olarak yazıldı. Üzerinden 29 yıl da geçse 290 yıl da geçse unutulmaz. Ancak bununla beraber çok şükür ki geçen yıl Türkiye Cumhuriyeti’mizin de destekleriyle Dağlık Karabağ işgalden kurtuldu ve Azerbaycan topraklarına katıldı. Bu nedenle hem mutluyuz hem de gururluyuz” dedi.

Başkan Yalçın sözlerini şöyle tamamladı:

“Kolay devlet olunmaz. Türk devletleri, dünya kurulduğundan bu tarafa hep zulümlerle karşı karşıya gelmiştir. Ama şükürler olsun, erinde geçinde hep zaferle çıkmıştır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin, Azerbaycan Devleti’nin ve tüm Türk Devletlerinin ömrü uzun olsun. 29 yıl önce Karabağ’da şehit olan, katledilen kardeşlerimizi rahmetle anıyoruz, Allah rahmet eylesin. O günden bu güne kadar da Karabağ’ın kurtuluşu için canını veren gönlünü veren, terini veren bütün soydaşlarımıza ve büyüklerimize de saygılar olsun.”