İDEKAD´DAN KGC´YE ZİYARET
Kısa adı İDEKAD olan İş Dünyası Ekonomik Kalkınma Strateji Derneği yönetimi, Kayseri Gazeteciler Cemiyeti´ni (KGC) ziyaret etti.
Tarih: 19.5.2017 17:19:56/ 649okunma / 0yorum

Ziyarette konuşan Dernek Genel Başkanı Elçin Çelebi ülkesini seven insanlar olarak taşın altına el koymak istediklerini ve bu amaçla yola çıktıklarını ifade ederek, “Hepimiz ülkesini seven, yıllarca bir şeyler yapmak isteyen, yıllarca STK´larda deneyimi olan insanlarız. Fakat gördüğümüz eksiklikler vardı, ülkemiz için biz de taşın altına elimizi koyalım ve iş dünyası ile düşünce derneğini birleştirerek daha farklı bir oluşum kurmak istedik. Bu amaçla yola çıktık. Türkiye´nin iş dünyasındaki ulaşmak istediği hedeflere iş kadınları ve adamlar olarak destek vermek istedik. Hep birlikte yola çıktık. Biz şubeli bir derneğiz, Türkiye´nin her yerinde şube ve temsilcilik açmaya başlıyoruz. İlk Kayseri´den başladık. İnşallah güzel işler yapacağımızı düşünüyorum” ifadelerini kullandı.
İDEKAD Kayseri Şube Başkanı Tuğba Yörük Öztürk ise Kayseri´den güzel işler çıkacağını ifade ederek, “Bizler Türkiye´ye güzel şeyler yapma gayretinde olan bireyleriz. Birikimlerimizi bu ülke için sivil toplum kuruluşu adı altında harcamak istiyoruz. Bu anlamda derdi bizimle aynı olan tüm insanları çatımız altında bekliyoruz. Kayseri´de STK´cılık adı altında tecrübesi olan birçok arkadaşımızla bu görevi üstlendik. Çok güzel bir ekibimiz var. uzun zamandır birlikteyiz. Biz bu işi dava haline getirdik ve bu davayı doğru işler yapmak için üzerimize misyon edindik. Bundan sonraki süreçte inşallah Kayseri´den güzel işler çıkacak” diye konuştu.
24 Dönem Sakarya Milletvekili ve Dernek Genel Başkan Vekili Faik Tuncay da İDEKAD´ın diğer sivil toplum kuruluşlarından farklı olduğunu ifade etti. Derneğin ilk şubesini Kayseri´de açtıklarını ifade eden Tuncay, “Türkiye´de ilk defa erkeklerin azınlıkta olduğu bir sivil toplum kuruluşundan bahsediyoruz. Bu çok güzel bir şey. 18 yaşından beri siyasetin içerisindeyim, erkek olmama rağmen erkek egemenliğinden bıkmış birisiyim. Çünkü kadınların olmadığı bir yerde incelik olmaz, nezaket olmaz. İDEKAD´ın en önemli farkı bu, hanımların etkin olduğu bir dernek. Derneğin beni heyecanlandıran en önemli noktası, Türkiye´nin kalkınması iş dünyasından geçiyor. Ekonomi iyiyse, para varsa ülke iyidir; yoksa problemler vardır. Sivil toplum kuruluşu bütün dünyada 5. güç olarak kabul ediliyor, kamu ve özel sektörden sonra 3. olarak anlatılıyor. Düşünün bir sivil toplum kuruluşu kuruluyor, Türkiye´de şubeler açıyor, hanımların ağırlıklı olduğu bir sivil toplum kuruluşu ve üzerine iş dünyası ile birebir alakası olan bir sivil toplum kuruluşu. Bu özellikler bile İDEKAD´ı diğer sivil toplum kuruluşlarından farklılaştırıyor. İlk şube açılışını Kayseri´de yapıyor. Bundan sonra İDEKAD yapacağı çalışmalarla kendisini farklı bir şekilde konumlandıracak, Türkiye´ye örnek olacaktır. Böyle kuruluşlara Türkiye´nin ihtiyacı var. Binlerce sivil toplum kuruluşu var ancak birçoğu tabela derneğinden öteye geçemiyorlar. İnşallah bundan sonra hayırlı çalışmalarla herkesin karşısına çıkarız” dedi.
Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Metin Kösedağ da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek derneğe çalışmalarında başarılar diledi. Kösedağ, “Sivil toplum kuruluşlarının önemi özellikle 15 Temmuz hadisesinden sonra çok daha anlaşılmaya başlanmıştır. Biz de sonuçta Kayseri Gazeteciler Cemiyeti olarak bir sivil toplum kuruluşuyuz. Şu bir gerçek ki 15 Temmuz ihanetinden sonra medyanın birinci kuvvet olduğu ortaya çıktı. Elbette biz de vatanına, bayrağına, milletine her türlü yanında olan sivil toplum kuruluşları ile işbirliği içerisindeyiz. Yeni yola çıktığınız için sizlerle de bundan sonrası için elbette işbirliği içerisinde olacağız. Umarım ülkemize, milletimize ve Kayserimize hayırlara vesile olur” şeklinde konuştu.
Video Tarihi: 19.5.2017 17:19:56
Kaynak: İHA

Anahtar Kelimeler: İDEKAD ZİYARET
AŞKIN DİNİ , DİLİ , MİLLİYETİ OLMUYOR !
AŞKIN DİNİ , DİLİ , MİLLİYETİ OLMUYOR !
İNGİLİZ ELLEN İLE TÜRK EVRİM´İN AŞKI ERCİYES´TE ZİRVE YAPTI…
ZABITA EKİPLERİNDEN
ZABITA EKİPLERİNDEN
FIRIN DENETİMİ
GAZETECİ DEMET ÖZTÜRK´ÜN ACIGÜNÜ
GAZETECİ DEMET ÖZTÜRK´ÜN ACIGÜNÜ
MUAZZEZ ÖZTÜRK HAYATINI KAYBETTİ
ŞEHİR AKADESMİSİ´NDE
ŞEHİR AKADESMİSİ´NDE
ORTADOĞU´DA MEZHEP VE SİYASET KONUŞULDU…
ESKİ KOMANDOLARDAN KAYSERİ ŞEHİTLERİNE VEFA
ESKİ KOMANDOLARDAN KAYSERİ ŞEHİTLERİNE VEFA
Eski komandolar, Kayseri Zincidere 1´inci Komando Tugayı´nda 18 Aralık 2016´da gerçekleşen terör saldırısında şehit olan 14 askeri anmak için başlarında mavi berelerle Beykoz´dan Kayseri´ye doğru yola çıktı.
TÜKETİCİLER BİRLİĞİ BAŞKANI MAHMUT ŞAHİN,
TÜKETİCİLER BİRLİĞİ BAŞKANI MAHMUT ŞAHİN,
“HAKEM HEYETLERİ, TACİRLERİN BAŞVURUSUNU KABUL EDEMEZ”
KAYSERİ´Yİ İNCESU TEMSİL ETTİ
KAYSERİ´Yİ İNCESU TEMSİL ETTİ
Türkiye´nin 81 ilinden 81 öğretmenin proje sorumluluğunu üstlendiği ´81 İliz Hepimiz Biriz´ projesinin Kayseri ayağı İncesu Atatürk İlkokulunda düzenlendi.
HACILAR BELEDİYESİ,
HACILAR BELEDİYESİ,
TOPLANAN VERGİLERLE ÇEVRE YATIRIMI
AĞABEY VE KARDEŞİ,
AĞABEY VE KARDEŞİ,
BİRLİKTE ASKERE GİTTİ
HACILAR´DA AİLE İÇİ İLETİŞİMİN
HACILAR´DA AİLE İÇİ İLETİŞİMİN
ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKİLDİ
KAMU YARARINA
KAMU YARARINA
ÜCRETSİZ ÇALIŞMA VE İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ
İNCESU´DA CAMİ TEMİZLİĞİ
İNCESU´DA CAMİ TEMİZLİĞİ
ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
KÖYLERDE YOL VE PARKE ÇALIŞMALARI
KÖYLERDE YOL VE PARKE ÇALIŞMALARI
Develi Belediyesi´ne bağlı ekiplerin köylerde yürüttüğü yol ve parke çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.
MELİKGAZİ BELEDİYESİ TSE BELGELİ
MELİKGAZİ BELEDİYESİ TSE BELGELİ
KAMELYA VE ÇÖP SEPETİ ALACAK
KAYSERİ KUZEY GEÇİŞ VARYANTINA
KAYSERİ KUZEY GEÇİŞ VARYANTINA
YÜKSEK GERİLİM VERİLECEK
SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Resmi İlanlar

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
18 Aralık 2017 Pazartesi
Bugün
Bulutlu
12 °C
3 °C
Salı
Sağanak
12 °C
4 °C
Çarşamba
Parçalı bulutlu
12 °C
3 °C
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

/resimler/2017-9/7/1139320060307.jpg
KANALIMIZA
ABONE OL