İDEKAD´DAN KGC´YE ZİYARET
Kısa adı İDEKAD olan İş Dünyası Ekonomik Kalkınma Strateji Derneği yönetimi, Kayseri Gazeteciler Cemiyeti´ni (KGC) ziyaret etti.
Tarih: 19.5.2017 17:19:56/ 511okunma / 0yorum

Ziyarette konuşan Dernek Genel Başkanı Elçin Çelebi ülkesini seven insanlar olarak taşın altına el koymak istediklerini ve bu amaçla yola çıktıklarını ifade ederek, “Hepimiz ülkesini seven, yıllarca bir şeyler yapmak isteyen, yıllarca STK´larda deneyimi olan insanlarız. Fakat gördüğümüz eksiklikler vardı, ülkemiz için biz de taşın altına elimizi koyalım ve iş dünyası ile düşünce derneğini birleştirerek daha farklı bir oluşum kurmak istedik. Bu amaçla yola çıktık. Türkiye´nin iş dünyasındaki ulaşmak istediği hedeflere iş kadınları ve adamlar olarak destek vermek istedik. Hep birlikte yola çıktık. Biz şubeli bir derneğiz, Türkiye´nin her yerinde şube ve temsilcilik açmaya başlıyoruz. İlk Kayseri´den başladık. İnşallah güzel işler yapacağımızı düşünüyorum” ifadelerini kullandı.
İDEKAD Kayseri Şube Başkanı Tuğba Yörük Öztürk ise Kayseri´den güzel işler çıkacağını ifade ederek, “Bizler Türkiye´ye güzel şeyler yapma gayretinde olan bireyleriz. Birikimlerimizi bu ülke için sivil toplum kuruluşu adı altında harcamak istiyoruz. Bu anlamda derdi bizimle aynı olan tüm insanları çatımız altında bekliyoruz. Kayseri´de STK´cılık adı altında tecrübesi olan birçok arkadaşımızla bu görevi üstlendik. Çok güzel bir ekibimiz var. uzun zamandır birlikteyiz. Biz bu işi dava haline getirdik ve bu davayı doğru işler yapmak için üzerimize misyon edindik. Bundan sonraki süreçte inşallah Kayseri´den güzel işler çıkacak” diye konuştu.
24 Dönem Sakarya Milletvekili ve Dernek Genel Başkan Vekili Faik Tuncay da İDEKAD´ın diğer sivil toplum kuruluşlarından farklı olduğunu ifade etti. Derneğin ilk şubesini Kayseri´de açtıklarını ifade eden Tuncay, “Türkiye´de ilk defa erkeklerin azınlıkta olduğu bir sivil toplum kuruluşundan bahsediyoruz. Bu çok güzel bir şey. 18 yaşından beri siyasetin içerisindeyim, erkek olmama rağmen erkek egemenliğinden bıkmış birisiyim. Çünkü kadınların olmadığı bir yerde incelik olmaz, nezaket olmaz. İDEKAD´ın en önemli farkı bu, hanımların etkin olduğu bir dernek. Derneğin beni heyecanlandıran en önemli noktası, Türkiye´nin kalkınması iş dünyasından geçiyor. Ekonomi iyiyse, para varsa ülke iyidir; yoksa problemler vardır. Sivil toplum kuruluşu bütün dünyada 5. güç olarak kabul ediliyor, kamu ve özel sektörden sonra 3. olarak anlatılıyor. Düşünün bir sivil toplum kuruluşu kuruluyor, Türkiye´de şubeler açıyor, hanımların ağırlıklı olduğu bir sivil toplum kuruluşu ve üzerine iş dünyası ile birebir alakası olan bir sivil toplum kuruluşu. Bu özellikler bile İDEKAD´ı diğer sivil toplum kuruluşlarından farklılaştırıyor. İlk şube açılışını Kayseri´de yapıyor. Bundan sonra İDEKAD yapacağı çalışmalarla kendisini farklı bir şekilde konumlandıracak, Türkiye´ye örnek olacaktır. Böyle kuruluşlara Türkiye´nin ihtiyacı var. Binlerce sivil toplum kuruluşu var ancak birçoğu tabela derneğinden öteye geçemiyorlar. İnşallah bundan sonra hayırlı çalışmalarla herkesin karşısına çıkarız” dedi.
Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Metin Kösedağ da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek derneğe çalışmalarında başarılar diledi. Kösedağ, “Sivil toplum kuruluşlarının önemi özellikle 15 Temmuz hadisesinden sonra çok daha anlaşılmaya başlanmıştır. Biz de sonuçta Kayseri Gazeteciler Cemiyeti olarak bir sivil toplum kuruluşuyuz. Şu bir gerçek ki 15 Temmuz ihanetinden sonra medyanın birinci kuvvet olduğu ortaya çıktı. Elbette biz de vatanına, bayrağına, milletine her türlü yanında olan sivil toplum kuruluşları ile işbirliği içerisindeyiz. Yeni yola çıktığınız için sizlerle de bundan sonrası için elbette işbirliği içerisinde olacağız. Umarım ülkemize, milletimize ve Kayserimize hayırlara vesile olur” şeklinde konuştu.


Video Tarihi: 19.5.2017 17:19:56

Kaynak: İHA

Anahtar Kelimeler: İDEKAD ZİYARET
BÜYÜKŞEHİR´DEN YATIRIMCILAR İÇİN FIRSAT
BÜYÜKŞEHİR´DEN YATIRIMCILAR İÇİN FIRSAT
Büyükşehir Belediyesi yatırımcılar için önemli bir ihale yapacak. 23 Ağustos Çarşamba günü yapılacak ihale ile 12 ayrı arsa satışa sunulacak .
BAŞKAN  BÜYÜKKILIÇ,
BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ,
“ASANSÖRLERİN KONTROLÜ VE BAKIMI ÇOK ÖNEMLİ ”
3. KIZKALESİ MEDYA GÜNLERİ BAŞLIYOR
3. KIZKALESİ MEDYA GÜNLERİ BAŞLIYOR
Erdemli Belediyesi Basın-Yayın Müdürü Adem Arslan: “Kayserili gazetecileri etkinliğimize bekliyoruz”
DİZİLER CİNAYETLERİ TETİKLİYOR
DİZİLER CİNAYETLERİ TETİKLİYOR
Uzman Klinik Psikolog Mehtap Karakaya Yörük, dizi izleyen her 100 kişiden 86´sının silah, cinayet ve şiddet sahneleriyle karşılaştığını belirterek “toplumda artan şiddet, saldırganlık ve cinayetlerde maalesef bazı dizilerin de payı var.”
KAYSERİ SANAYİ ODASI
KAYSERİ SANAYİ ODASI
“MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ” MÜRACAATLARINI ALMAYA DEVAM EDİYOR ...
ERKEK GERÇEKTEN EVİN REİSİ Mİ?
ERKEK GERÇEKTEN EVİN REİSİ Mİ?
İLİMİZDE DURUM NE ?
HUNAT MAHALLESİNDE DIŞ CEPHE VE
HUNAT MAHALLESİNDE DIŞ CEPHE VE
ISI YALITIM ÇALIŞMASI DEVAM EDİYOR ...
HACILAR  BELEDİYESİ
HACILAR BELEDİYESİ
HES CADDESİ´Nİ YENİLİYOR …
ECO  PARK´IN TEMELLERİ  ATILDI…
ECO PARK´IN TEMELLERİ ATILDI…
Kayseri Mega Toplu İş Yeri Kooperatifi ‘Eco Park´ adını verdikleri toplu işyeri projesinin temelini atarak ilk harcı koydu…
ARABA FİYATINA KURBANLIK
ARABA FİYATINA KURBANLIK
1 TONLUK ‘PAŞA´ 21 BİN TL´DEN ALICISINI BEKLİYOR .
DİKKAT UZMANLAR UYARIYOR !
DİKKAT UZMANLAR UYARIYOR !
KURBANLIK ALIRKEN DOLANDIRILMAYIN …
ÖZEL MELİKGAZİ HASTANESİ
ÖZEL MELİKGAZİ HASTANESİ
TÜRKMEN AİLELERİN ÇOCUKLARINI SÜNNET ETTİRDİ
BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ,
BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ,
KÜLTÜR MOZAİĞİMİZ MAHALLELERDE ...
TALAS´TA ASFALT ÇALIŞMALARINDA
TALAS´TA ASFALT ÇALIŞMALARINDA
YOĞUN MESAİ ...
FATMA ÇOLAKBAYRAKDAR
FATMA ÇOLAKBAYRAKDAR
KOCASİNAN´LI GÖNÜLLERİ FETHEDİYOR ...
SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Resmi İlanlar

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
22 Ağustos 2017 Salı
Bugün
Güneşli
29 °C
15 °C
Çarşamba
Güneşli
27 °C
15 °C
Perşembe
Güneşli
28 °C
12 °C
1. LİG

 
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

/resimler/2017-6/16/1033434095171.jpg

KANALIMIZA ABONE OL