KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

BENLİ SOSYAL MEDYA HESABINDAN VATANDAŞLARA UYARILARDA BULUNDU

BENLİ: "İKRAMLARI MESAFEYE UYARAK, MÜMKÜNSE AÇIK HAVADA YAPALIM"

KAYSERİ'DE 25 EV KARANTİNAYA ALINDI

Kayseri'nin Sarıoğlan ilçesinde 25 ev, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında karantinaya alındı.

12 GÜN SÜREN TEDAVİNİN ARDINDAN KORONA VİRÜSÜ YENDİ

"ALLAH KİMSEYİ DEVLETSİZ BIRAKMASIN”

BİLİM KURULU ÜYESİ ÇELİK:

TEDBİRLERİ DEVAM ETTİRMELİYİZ

KAYSERİ TABİP ODASI BAŞKANI PER:

YERLİ VE MİLLİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

UZMANI UYARDI: ANİ GELEN BAŞ AĞRILARI CİDDİYE ALINMALI

SIVI KAYBI, PIHTI ATMASINA VE FELÇLERE SEBEP OLABİLİR

KALP HASTALARI SICAK HAVALARA DİKKAT

PROF.DR. ERÜN SEYFELİ: “KALP HASTALARI SICAK HAVALARDA KAPALI MEKANLARI TERCİH ETSİN”

HIZARLA KOLUNU PARÇALADI

İMDADINA HAVA AMBULANSI YETİŞTİ

KORONA VİRÜS HIZ KESMİYOR

2 BLOK VE 2 DAİRE KARANTİNAYA ALINDI

BAŞHEKİM TAŞDEMİR’DEN GÖREV DEĞERLENDİRMESİ

TAŞDEMİR: HERKESİN MUTLU OLDUĞU BİR ORTAM OLUŞTURACAĞIZ

KALÇA KEMİĞİ KIRILAN VATANDAŞIN İMDADINA HAVA AMBULANSI YETİŞTİ

ŞEHİR HASTANESİ’NDE TEDAVİ ALTINA ALINDI

16 EVİN KARANTİNA ALTINA ALINDIĞI İLÇE HAVADAN GÖRÜNTÜLENDİ

İNCESU’DA 3 MAHALLE KARANTİNADA

AMBULANS HELİKOPTER 2 HASTA İÇİN HAVALANDI

YAHYALI VE SARIZ’DAN HASTA NAKLEDİLDİ

KAYSERİ'DE 23 EV KARANTİNAYA ALINDI

4 İLÇEDE 26 AİLE 14 GÜN KARANTİNADA

KARPUZ’UN FAZLASI KİLO YAPABİLİR

DİYETİSYEN UÇAN: KARPUZDA MEYVE ŞEKERİ YÜKSEK OLDUĞU İÇİN AZ TÜKETİLMELİ

KİLO VERMENİZE YARDIMCI OLACAK 14 BESİN

BU BESİNLER KALORİ YAKMANIZI KOLAYLAŞTIRIYOR

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ´NDE ?KANSERDE ERKEN TEŞHİS´ HASSASİYETİ

KOCASİNAN´IN ÜCRA MAHALLELERİNDE YAŞAYAN 100 KADINA KANSER TARAMASI YAPILDI

İl Sağlık Müdürlüğü, Meme Kanseri Farkındalık Haftası dolayısıyla Kocasinan ilçesinin ücra mahallelerinde yaşayan 100 kadına kanser taraması yaptı.

İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından Kocasinan ilçesinin en ücra köşelerinden alınarak Medine Sağlıklı Hayat Merkezi´ne getirilen kadınlar, burada kanser taramasına tabi tutuldu. İl Sağlık Müdürlüğü tarafından kentin farklı noktalarında açılan Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezlerinde (KETEM) yaptırdığı tarama sayesinde göğüs kanserinde erken teşhis konulan 65 yaşındaki Saliha Ketük, ?Kanser taramasında kanser olduğumu öğrendim. Sağlık ocağındaki çalışanların sayesinde erken tespit oldu. Tedavimi gördükten sonra sağlığıma kavuştum. Erken teşhis olduğu için ilaç almadım. Sadece 3 gün ışın tedavisi gördüm. Şimdi çok çok iyiyim. Sağlık ocağındaki işlemlerin hepsi ücretsiz yapılıyor. Vatandaşlarımızda muayene olabilirler. Her şey için teşekkür ederim? dedi.

Hacer Kuşak da, ?Fevzi Çakmak Sağlık Merkezine kontrol olmaya gittim. Orada göğüs kanseri olduğum ve kanserin ikinci evre olduğu ortaya çıktı. Tedavimi olduktan sonra sağlığıma kavuştum. Korkulacak hiçbir şey yok. kanser korktuğunuz gibi bir hastalık değil, tedavisi var. Allah herkese acil şifalar versin? diye konuştu.

Programa katılan Kocasinan Kaymakamı Hüseyin Karameşe, ?Bugün Sağlık Bakanlığımızın ilan ettiği Meme Kanseri Farkındalık Günüdür. Bundan dolayı Kocasinan´ın çeşitli mahallelerinden belirli yaş aralıklarındaki hanımlarımızı alarak merkezimize getirdik ve burada kontrollerini yapıyoruz. Amacımız erken teşhisi sağlamaktır. Biliyorsunuz ki, kanser ağır bir hastalıktır. Hem kişiye acısı hem de tedavi süreçleri çok ağır ve maddi manevi maliyeti yüksek bir hastalıktır. Bizimde temel amacımız vatandaşlarımızın kansere yakalanmadan erken teşhisi sağlayabilmek, hastalığa yakalanmadan eğer riski varsa onları teşhis ederek bunları ortadan kaldırmaktır. Başlangıç aşamasındaysa da bunların teşhisini yapmaktır. Bu yüzden Sağlık Bakanlığı bütün Türkiye´de bunun programını yaptı. 5 yıl içerisinde bu program tamamlanmış olacak. Bizim ilçemizde de bu program tamamlanmak üzeredir. Kayseri´de de 200 bin kişiye ulaşılmış ve 500 vakada da erken teşhis yakalandı. Bu bizim için çok önemlidir. Bu programında amacı budur? ifadelerini kullandı.

Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı İsmail Kılıç da, ?Meme kanseri bildiğiniz gibi hanımlarda kanser ölümlerinde 1´inci sırada geliyor. Sağlık Bakanlığımız 2004 yılından beri her sene ekim ayında Meme Kanseri Farkındalık Haftası olarak kutluyor. Burada biz özellikle hanım kardeşlerimiz başta olmak üzere tüm toplumumuza kanserden korunma, erken teşhis ve tarama tetkiklerinin yaptırılması konusunda bir farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Bizi bu toplantımızda yalnız bırakmayan Kocasinan Kaymakamımız Hüseyin Karameşe´ye ve bize destek veren Kocasinan Belediye Başkanımız Ahmet Çolakbayrakdar´a teşekkür ediyorum? şeklinde konuştu.


Haber Kaynak : İHA