EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

UMMANLI HASTALAR ŞİFA BULMAK İÇİN

ERÜ HASTANELERİNE GELİYOR

ERÜ’DE BAŞARILI KALP OPERASYONU

Uzun zamandır mitral kapak rahatsızlığı sorunu yaşayan iki hasta, Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Kalp Hastanesinde aynı anda yapılan ve 30 dakika süren ameliyatsız yöntemle sağlığına kavuştu.

ARI ZEHRİ İLE SAĞLIKLARINA KAVUŞUYORLAR

MS ve iltihaplı romatizma hastaları, arı zehri ile uygulanan 'Apiterapi' adı verilen tedavi yöntemi ile şifa buluyor

AÇILDIĞI GÜNDEN BU YANA 161 BİN HASTAYA HİZMET VERDİ

Kayseri Devlet Hastanesi Başhekimi İsmail Altıntop, "İlerleyen zamanlarda hem kadın doğumlarında hem çocuk hastalarda çok daha ileri tedavi ve hizmetler verilecektir"

PSİKOTEKNİK TEST RAPORU ZORUNLU OLACAK

TİCARİ ARAÇ SÜRÜCÜLERİNE PSİKOTEKNİK TEST RAPORU ZORUNLU HALE GELİYOR

İNTİHAR HABERLERİ ÖZENDİRİCİ OLMAMALI

Psikiyatrist Bahadır Bostan intihar haberlerinin özendirici üslupla yapılmaması gerektiğinin de altını çizdi

ERÜ VETERİNER FAKİLTESİ’NDE HEDEF BÜYÜK

Prof. Dr. Gültekin Atalan: İç Anadolu bölgesinin en geniş kapsamlı hayvan hastanesi olmak için çalışmalarımız devam ediyor

ESTETİK VE SAĞLIK BİR ARADA

ESTETİK OPERASYONLARDA EN ÇOK RİNOPLASTİ TERCİH EDİLİYOR

YERLİ İLACA ADIM ADIM

Çalış:"Merkezin fiziki altyapısı çok güçlü, insan kaynağımız, araştırmacılarımız kaliteli…”

BAŞKAN ÖZTÜRK’TEN ORGAN BAĞIŞINA DESTEK

Kayseri’nin Yahyalı İlçesinde 3-9 Kasım Organ ve Doku Bağışı Haftası münasebetiyle etkinlik düzenlendi.

TOMARZA DEVLET HASTANESİNDEN

5 YILDIZLI OTEL KONFORUNDA HİZMET

OBEZİTE AMELİYATI "SON ÇARE OLARAK TERCİH EDİLMELİ" UYARISI

Levent Avtan:"Bu ameliyat, kilo vermek için yapılmaz. “

KIŞ MEVSİMİNDE ÖZELLİKLE ÇOCUKLAR İÇİN YAPRAK IHLAMUR DAHA SAĞLIKLI

Kış aylarının gelmesiyle beraber, vatandaşların aktarlardan aldığı ürünler konusunda bilgiler veren 14 yıllık aktar Recep Lale, ”Kış mevsiminde özellikle çocuklar için yaprak ıhlamur daha sağlıklıdır” dedi.

KTO’DA ‘LÖSEMİ’ HASSASİYETİ

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Ömer Gülsoy, 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası dolayısıyla lösemiye farkındalık oluşturmak için maske taktı.

TDP’DEN LÖSEV VAKFINA ANLAMLI ZİYARET

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlileri, Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfını  (LÖSEV) ziyaret etti.

LÖSEMİYİ YENEN GENÇLER HASTALARA UMUT OLUYOR

Kayseri'de lösemiyi yenen iki genç arkadaş, kentteki lösemili çocuklara ve ailelere hastalığın tedavi edilebilirliğini anlatıyor.

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ´NDEN ÜNİVERSİTELİLERE

?ORGAN BAĞIŞI´ EĞİTİMİ?

İl Sağlık Müdürlüğü, üzerinde hassasiyetle durduğu ?Organ Bağışı´ konusunda yürüttüğü farkındalık eğitimlerine ara vermeden devam ediyor. Düzenlenen eğitimler kapsamında İl Sağlık Müdürlüğü, İl Müftülüğü ve Erciyes Üniversitesi Rektörlüğü iş birlikteliğinde Erciyes Üniversitesi öğrencilerine ?Organ Bağışı´ konusunda farkındalık eğitimi gerçekleştirildi?

?Organ Bağışı´ konusunda farkındalık oluşturmayı hedefleyen eğitimleri kapsamında 7-11 Ekim tarihleri arasında Eğitim Fakültesi, Edebiyat Fakültesi, Mühendislik Fakültesi ve İktisadi ve İdari Birimler Fakültesi öğrencilerine, Organ Bağışı hakkında bilgilendirme yapıldı. Her gün farklı fakültede düzenlenen ve öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği eğitimlerin sonunda, kurulan stantlar aracılığı ile organ bağışında bulunmak isteyen öğrencilerin bağışları alındı.

Eğitimin açılışında konuşan, Erciyes Üniversitesi Organ Transplantasyonu Kurulunda Öğretim Üyesi olarak görev yapan Sibel Seçkin Pehlivan; ?Sağlık Müdürlüğü´nün destekleri ile organ bağışı hakkında üniversitemizde okuyan arkadaşlarımızı bilinçlendirerek farkındalık oluşturmak için bir organizasyon düzenledik. Herkesin organ bağışlarını bekliyoruz? şeklinde konuştu?

İl Sağlık Müdürlüğü olarak organ bağışı konusunda farkındalığı artırmak için birçok farklı etkinlik ve eğitim düzenlediklerine vurgu yapan İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Ahmet Ceylan´da ?Bu eğitimlerde, organ bağışı ile alakalı bilgileri hekim arkadaşlarımız verirken, dini konuda tereddütleri gidermek üzere müftülüğümüzün görevlendirdiği bir din görevlimiz de yer almakta. Onlar vasıtasıyla bilgilendirmede bulunarak, organın hangi şartlarda alındığını, kimlerin hangi şartlarda organlarını bağışladığını, sonrasında ne şekilde işlemler yapıldığı ve hukuki güvencelerin neler olduğu hususunda geniş bir bilgi veriyoruz. Eğitim sonrası açmış olduğumuz stantlarda ise organ bağışında bulunmak isteyenlerin bağış taleplerini kabul ediyoruz. Bize bu imkânı tanıyan başta İl Sağlık Müdürümüz olmak üzere, Rektörlüğümüze, yine bu salonları bize tahsis ederek eğitim vermemizi sağlayan dekanlığımıza, katılım sağlayan öğrenci arkadaşlarımıza, desteklerini bizden esirgemeyen İl Müftülüğümüze ve kıymetli hekimlerimize teşekkür ederim? değerlendiresinde bulundu?

İl Müftülüğü tarafından görevlendirilen ve öğrencileri manevi konularda aydınlatan Özvatan İlçe Müftüsü Bilal Dut ise ?Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü ile Kayseri İl Müftülüğünün beraber organize ettiği organ bağışı farkındalık eğitimi için öğrencilerimizle bir araya geldik. İnanıyorum ki toplumumuzda çok zayıf olan organ bağışı kampanyasına bir farkındalık oluşturduğumuz kanaatindeyim. Rabbimizin Maide Suresinde ifade buyurduğu ?Bir insanı dirilten, tüm insanlığı diriltmiş gibidir. Bir insanı öldüren tüm insanlığı öldürmüş gibidir´ ifadesince, bir insana organ bağışında bulunmak suretiyle tüm insanları diriltme anlamında sevap kazanacağımızı İfa etmek istiyoruz. Ben de bugün, İl Sağlık Müdürlüğümüzün yapmış olduğu organizasyon çerçevesinde organlarımı bağışlıyor ve toplumuzu bu konuda duyarlı olmaya çağırıyorum? ifadesini kullandı?

Eğitime katılarak organlarını bağışlayan, Sınıf Öğretmenliği Öğrencisi Sena Ceyhun´da, organ bağışı programı kapsamında farkındalık oluşturmak için organlarını başlamaya karar verdiğini dile getirerek, herkesi organlarını bağışlamaya davet etti.

Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ