KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

EVDE KAL TÜRKİYE ÇAĞRISI

AŞIK SEYRANİ ENBİYAOĞLU’DAN SAZILI – SÖZLÜ “EVDE KAL TÜRKİYE” ÇAĞRISI

KAYSERİ’DE CAMİ AVLUSUNU FARELER BASTI

HATIROĞLU CAMİ’Nİ FARELER BASTI

POLİS EKİPLERİNDEN YAŞLILARA KESİNTİSİZ HİZMET

Kayseri’de Akkışla İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 65 yaş ve üstü vatandaşlara ihtiyaçlarını karşılamak için kesintisiz olarak hizmet veriyor.

BELEDİYELERDEN KORONA VİRÜSE DAVETSİZ NİKAH TEDBİRİ

VİRÜSTEN DOLAYI DÜĞÜN SALONLARINDA İPTAL OLAN NİKAHLAR, BELEDİYELERDE MESAİYİ ARTTIRDI

TOMARZALI KADINLAR MASKE ÜRETMEYE BAŞLADI

Tomarza ilçesinde koronavirüs salgını sonrası artan maske ihtiyacını karşılamak amacıyla Tomarza Belediyesinin desteği ile Tomarzalı kadınlar gönüllü olarak maske üretimi yapmaya başladı.

HAYVANAT BAHÇESİ ISSIZ KALDI

KOVİD-19 HAYVANAT BAHÇESİ’Nİ DE VURDU

KAYSERİ AÇIK CEZAEVİ MAHKUMLARI MESLEK SAHİBİ YAPIYOR

OCAK AYINDAKİ KURSLARA 100 HÜKÜMLÜ KATILDI

EVDE KALAN YAŞLILARA YEMEK DESTEĞİ

DEVELİ BELEDİYESİ EKİPLERİ ÇALIŞMALARINI DEVAM ETTİRİYOR

65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARA ESNAF DESTEĞİ

Koronavirüs nedeniyle sokağa çıkmaları yasaklanan 65 yaş ve üstü esnaflara Develi ilçesinde Esnaf Sanatkarlar Odası destek veriyor.

YAŞLILARDAN "EVDE KAL" ÇAĞRISINA DESTEK

66 yaşındaki Zekeriya Hekimhan:"Evden çıkmazsan geçebilecek bir hastalık. İhtiyaçlarımızı zabıtalar getiriyor"

DEVELİ’DE CAMİLERDEN KORONAVİRÜS İÇİN DUALAR OKUNDU

CAMİLERDE EDİLEN DUALARA DEVELİ HALKI DA KATILDI

JANDARMA 65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARA YARDIM GÖTÜRDÜ

Kayseri İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan çalışmalarla, 65 yaş üstü vatandaşların ihtiyaçları evlerine teslim edildi.

EVDEN ÇIKAMAYAN EMEKLİNİN MAAŞINI ZABITA EKİPLERİ GÖTÜRDÜ

Altun;" Salgın hastalık riskine karşı alınan önlemler kapsamında tüm ekiplerimiz görev başında.”

DEVELİ'DE SEBZE VE MEYVE PAZARI DEVAM EDECEK

SATICILARIN ELDİVEN VE MASKE TAKMASI ZORUNLULUĞUYLA AÇIK OLACAK

KAYSERİ'DE SAĞLIK ÇALIŞANLARINA

7'DEN 70'E 'ALKIŞLI' DESTEK

KORONA VÜRÜS NEDENİ İLE ÖLENLER TABUTLA GÖMÜLEBİLİR

İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven: “Suyun geriden tutularak gerekli yıkama işlemlerinin yapılması uygun olacaktır”

KAYSERİ AÇIK CEZAEVİ MAHKUMLARI MESLEK SAHİBİ YAPIYOR

OCAK AYINDAKİ KURSLARA 100 HÜKÜMLÜ KATILDI

Kayseri Açık Ceza İnfaz Kurumunda kalan hükümlüler, açılan filografi ve hasır örme kurslarına katılarak meslek sahibi oluyor.

Kayseri'nin Bünyan ilçesindeki Açık Ceza İnfaz Kurumunda açılan meslek edindirme kurslarında usta öğreticilerden eğitim alan hükümlüler, bir yandan boş zamanlarını değerlendiriyor diğer yandan da birbirinden güzel ürünler ortaya çıkarıyor.

Kayseri Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Nihat Akpınar, yaptığı açıklamada, öncelikle kuruma gelen hükümlülerin, eğitim birimleri tarafından eğitim seviyelerinin tespit edildiğini söyledi.

Hiç okuma yazma bilmeyen hükümlülerin birinci kademe okuma kursuna alındığını, bunun dışında ikinci kademe kursları düzenlediklerini belirten Akpınar, "Ayrıca hükümlülerin boş zamanlarını değerlendirmek, onlara katkı sağlamak amacıyla kurs düzenlenmektedir. Şu anda kurumumuzda Kur'an Kursu, filografi, hasır örme eğitimlerimiz devam etmektedir. Buradaki amacımız hükümlülerimizin kişisel gelişimlerine katkı sağlamak ve toplumla olan bütünleşmelerini desteklemektir." diye konuştu.

"Ocak ayındaki kurslara 100 hükümlü katıldı"

Kurumlarında düzenlenen kurslarda Halk Eğitim Merkezi tarafından görevlendirilen usta öğreticilerin görev aldığını, din eğitiminin ise Diyanet İşleri Başkanlığı ile yapılan protokol çerçevesinde de bu kurum tarafından görevlendirilen vaizler tarafından verildiğini dile getiren Akpınar, şunları kaydetti:

"Eğitim faaliyetlerimizde amacımız hükümlülerimizin hem bir meslek sahibi olmalarına katkıda bulunmak hem de ürettikleri ürünleri satarak onlara maddi kaynak sağlamak. 2019 yılı içerisinde yaklaşık 250 hükümlümüz, düzenlemiş olduğumuz kurslara ve diğer faaliyetlere katılmıştır. 2020 yılında da kurslarımız ve faaliyetlerimiz devam edecektir. Bu yılın ocak ayında da yaklaşık 100 hükümlümüz düzenlemiş olduğumuz kurslara katılmıştır. Hükümlerimizin ürettiği ürünlerin, düzenlenen bazı sergilerde satışları gerçekleştirilmekte. En son ocak ayı içerisinde Kayseri'de bulunan bir alışveriş merkezinde, kurumlarımızda bulunan hükümlülerin ürettiği ürünlerin sergilendiği bir sergi açılarak halkımıza tanıtımı da gerçekleşmiştir. Stantlarımızda satışa sunulan ürünler hükümlülere maddi katkı sağlamıştır."

"Din eğitimi, psikolojik anlamda katkı sağlıyor"

Düzenlenen kursların hükümlüler üzerinde maddi katkının yanında manevi kazanım da sağladığını kaydeden Akpınar, "Hükümlülerimiz bu eğitimlerde en önemlisi toplumla bütünleşiyor, toplumla olan bağını koparmıyor. Hükümlüler, diğer kurumlardan gelen farklı eğitimcilerden, farklı alanlarda eğitim alarak ailesine, topluma, yarınlarına daha umutla bakabiliyor. Özellikle din eğitiminin psikolojik anlamda çok büyük katkı sağlandığına inanıyorum." dedi.

Hükümlülerin toplumla bütünleşmesi, aileleri ile olan bağlarının güçlenmesi ve toplumdan uzaklaşmamaları amacıyla yürüttükleri kursların devam ettiğini vurgulayan Akpınar, bunun yanında hükümlülerin mutfakta yemek pişirdiğini, kademede araç bakım ve onarımı yaptıklarını ve demir atölyesinde çeşitli faaliyetler yürüttüklerini sözlerine ekledi.

Haber Kaynak : AA