KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

MELİKGAZİ BELEDİYESİ OKUL YATIRIMLARINA DEVAM EDİYOR

KOCASİNAN’DA OSMAN ULUBAŞ SÜMER ORTAOKULU’NUN AÇILMASINA GERİ SAYIM

TALAS’TA KADINLARA YÖNELİK KURSLAR YENİDEN BAŞLIYOR

KAYNAK KİTAP TANITIMINA YASAK GELDİ

REKTÖR KARAMUSTAFA, ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELDİ

TALAS BELEDİYESİ’NDEN İNGİLİZCE KURSU

TALAS’TAN KIRSALA EĞİTİCİ VE KÜLTÜREL ETKİNLİK

ERÜ’DE ‘BİR İNSANLIK KURUMU: AHİLİK VE AHİ EVRAN’ KONULU PANEL DÜZENLENDİ

KAYMEK KURSLARINA 10 BİNİ AŞKIN BAŞVURU

İLK DERS REKTÖR ÇALIŞ’TAN

TALAS BELEDİYESİ İLÇE OKULLARININ SPOR SAHALARINI YENİLEDİ

YAHYALI MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ'NDE TEKNOFEST HEYECANI

KAYÜ’DEN ÖDÜLLÜ İLLÜSTRASYON YARIŞMASI

DKMP EKİPLERİ ÖĞRENCİLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN ‘EĞİTİM’ AÇIKLAMASI

ERÜ’DE FEYYAZ SELÇUK SAN ADALET MESLEK YÜKSEKOKULU’NUN TEMELİ ATILDI

Gürkan Ofis Mobilyaları

KAYÜ ‘DIŞ DEĞERLENDİRME SÜRECİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI’ YAPILDI

Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) tarafından yapılacak olan ve aralarında Kayseri Üniversitesi’nin de bulunduğu 2018 yılında kurulan üniversitelere yönelik dış değerlendirme süreci kapsamında mentör bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Çevrimiçi olarak düzenlenen bilgilendirme toplantısına, Rektörler, Rektör Yardımcıları, Rektör Danışmanları, Genel Sekreter, Genel Sekreter Yardımcısı, Dekanlar, Meslek Yüksekokulu, Enstitü, Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürleri, Daire Başkaları, Birim Müdürleri ve Bölüm Başkanları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Kalite ve Strateji Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürü Doç. Dr. Neslihan Demirel, Kayseri Üniversitesi’nin misyon, vizyon ve politikaları, stratejik planı, kurum iç değerlendirme raporları hakkında bilgilendirmede bulundu.

Rektör Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, YÖKAK tarafından yapılacak olan dış değerlendirme sürecini üniversite olarak iyi bir şekilde tamamlayacaklarına inandığını belirterek, “Süreçlerin farkında olmak ve süreçleri yönetmek önemli. Biz bu süreçleri Üniversitemizin kurumsal temellerinin sağlıklı bir şekilde oluşturulması bakımından önemsiyoruz. Bu kapsamda hayata geçireceğimiz uygulamalar sayesinde Üniversitemizin geleceği çok daha iyi olacaktır” dedi.

YÖKAK-Mentörlük Programı kapsamında Kayseri Üniversitesine mentör olarak atanan Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Sınağ ise YÖKAK Dış Değerlendirme süreci hakkında kapsamlı bilgiler vererek, Kayseri Üniversitesi’nin stratejik planı ile kurum iç değerlendirme raporu çerçevesinde görüş ve önerilerini paylaştı.

Toplantıda konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Rektör Danışmanı Prof. Dr. Adem Kalınlı ise henüz birkaç yıllık geçmişi olan Kayseri Üniversitesi’nin eğitim-öğretim, araştırma ve topluma katkı boyutlarında kurumsal yapının ve kültürün geliştirilmesi için önemli çalışmalar yürütülmekte olduğunu, bu sayede kurumun kısa sürede önemli mesafeler kat etmeye başladığını belirterek, dış denetim sürecini kurumsal uygulamaları gözden geçirmek için bir fırsat olarak görmek gerektiğini ifade etti.

Toplantı katılımcıların sorularının cevaplandırılması ve tartışılması ile son buldu.