KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

ERÜ’NÜN BAŞARISI

17 ÖĞRETİM ÜYESİ 2019 ‘EN ETKİLİ BİLİM İNSANLARI’ LİSTESİNDE YER ALDI

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ÇANDIROĞLU GÖREVİNE BAŞLADI

"RABBİM İNŞALLAH ALNIMIZIN AKIYLA GÖREVİMİZİ YAPMAYI NASİP EDER"

BÜYÜKŞEHİR, MOSTAR’DA GÖNÜLLERE DOKUNUYOR

12 BRANŞTA 3 BİNİ AŞKIN KİŞİYE ÜCRETSİZ EĞİTİM VERİLİYOR

AGÜ-BİRLEŞMİŞ MİLLETLER 'UN75 2020 VE ÖTESİ' DİYALOG PANELİ DÜZENLENDİ

PANEL COVİD-19 PANDEMİSİ NEDENİYLE ONLİNE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

AGÜ CREATİVE HUB MERKEZİ ONLİNE TÖRENLE AÇILDI

Merkezde, girişimci gençleri, yaratıcı ve yenilikçi düşünmeye teşvik etmek amacıyla eğitimler, atölye çalışmaları ve yarışmalar düzenlenecek.

ÇANDIROĞLU TEKRAR KAYSERİ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ OLDU

CELALETTİN EKİNCİ, GÖREVİNDEN ALINARAK MERKEZE ÇEKİLDİ

ERÜ’YE AKREDİTE GIDA LABORATUVARI VE AR-GE MERKEZİ KURULACAK

Erciyes Üniversitesi’ne akredite gıda laboratuvarı ve Ar-Ge Merkezi kurulması kararlaştırıldı

ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NDE EBA EKRANLARI ÇİÇEK AÇTI

ÖĞRENCİLER, DERSE BİRER ÇİÇEK İLE KATILARAK ÖĞRETMENLERİNİN GÜNÜNÜ KUTLADI

BAŞKAN KALKAN ‘ÖĞRETMENLİK MESLEK KANUNU’ NU GÜNDEME TAŞIDI 

"ÖĞRETMENLİK MESLEK KANUNU HAYAT BULSUN”

KAYMEK UZEM’DEN TÜRK MUTFAĞI KURSU

İLK MENÜ 23 KASIM PAZARTESİ GÜNÜ SAAT 13:30’DA

TIMES 2020 ASYA ÖDÜLLERİ’NDE AGÜ FİNALİST OLDU

AGÜ, “YILIN ULUSLARARASI STRATEJİSİ” KATEGORİSİNDE FİNALİST OLDU

EĞİTİM BİR SEN 200 BİN MASKE DAĞITIYOR

Eğitim Bir Sen 1 Nolu Şube Başkanı Aydın Kalkan; eğitim çalışanlarına 200 bin maske ve kolonya dağıtımına başlandığını söyledi.

KAYMEK UZEM ÖĞRENCİLERİ, İLK ONLİNE DENEME SINAVINA HAFTA SONU GİRECEK

ÖĞRENCİLERİN SEVİYELERİNİ BELİRLEMELERİNE KATKI SAĞLAYACAK

KAYMEK ‘İLK YARDIM VE DEPREMDEN KORUNMA YÖNTEMLERİ’ KURSU AÇTI

‘DEPREMDEN KORUNMA YÖNTEMLERİ’ KURSUNA YOĞUN İLGİ

İYİ TARIM UYGULAMALARI EĞİTİMİ TAMAMLANDI

28 İLDEN 75 KİŞİ KATILDI

AGÜ ÖĞRETİM ÜYESİ PROF. DR. HAKAN USTA’YA 2020 YILI TÜBİTAK ÖDÜLÜ

ÜSTÜN NİTELİKLİ ÇALIŞMALARI NEDENİYLE TÜBİTAK TEŞVİK ÖDÜLÜ

Gürkan Ofis Mobilyaları

KAYÜ REKTÖRÜ, ONLİNE DÜZENLENEN “REKTÖRLER PANELİNE” KATILDI

Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Güney Florida Üniversitesi’nden Prof. Dr. Cihan Çobanoğlu moderatörlüğünde online gerçekleştirilen “Rektörler Paneline” katıldı.

Dijital platform üzerinden gerçekleştirilen panelde “COVID-19 ve Üniversite Eğitimi” konusu ele alınırken, panele Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa’nın yanı sıra Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ve Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şirin Karadeniz konuşmacı olarak katıldı.

Rektör Karamustafa panelde yaptığı konuşmada Kayseri Üniversitesi’nin her ne kadar yeni kurulan bir üniversite olsa da köklü gelenekler üzerine inşa edildiği için kuruluş sürecini hızlı bir şekilde yürüttüklerini söyledi.

Uygulama ve proje odaklı, iş dünyası ile bütünleşen üniversite misyonuyla çalışmalara devam ettiklerini belirten Rektör Karamustafa, “Üniversitemiz şu an itibari ile meslek yüksekokulu eğitimi ağırlıklı bir üniversitedir. Mesleki ve teknik eğitimin oldukça önemli olduğunu düşünürsek, biz üniversitemizde meslek yüksekokulu eğitimini daha kaliteli kılma, sanayi ile iş birlikleri geliştirme çabasındayız” dedi.

Dünya genelinde yaşanan koronavirüs salgını nedeniyle 23 Mart 2020 tarihinden itibaren başlayan uzaktan eğitim konusuna da değinen Rektör Karamustafa, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Uzaktan eğitim sürecini sorunsuz sürdüren üniversiteler arasında olduğumuzu söyleyebiliriz. Çünkü bu konuda deneyimli personelimizle uzaktan eğitimi hızlı bir şekilde devreye soktuk. 23 Mart 2020 tarihinde uzaktan eğitim başlayınca, bahar dönemi 1055 adet dersimiz vardı. Biz hızlı bir şekilde bu derslerden hangilerinin uzaktan eğitimle, hangisinin yüz yüze yapılması gerektiğini öğretim elemanlarımız ile birlikte hızlı bir şekilde belirledik. Hatta öğretim elemanlarımızı mümkün olduğu kadar dersleri dijital ortamdan vermeleri için yönlendirmeye deçalıştık. Süreci hızlı bir şekilde yöneterek oluşturduk. Öğretim elemanlarımızın çoğunun teknoloji kullanımı konusunda okur yazarlığı yüksek. Uzaktan eğitim konusunda öğretim elemanlarımızı nasıl ders vermeleri ve nasıl sınav yapmaları gerektiği konusunda sürekli bilgilendirdik. Uzaktan eğitim için canlı destek ekibi kurduk. Bu ekip ile birlikte öğrencilerimizin ve öğretim elemanlarımızın yaşadıkları sorunlara anında müdahale edebildik. Böylece Kayseri Üniversitesi olarak uzaktan eğitimde herhangi bir sorun yaşamamış olduk.“

Konuşmasında dünyanın hızla değiştiğini, her şeyin değişime uğradığını da kaydeden Rektörümüz Karamustafa, “Dünyanın en büyük üniversitesi artık internet oldu. Eskiden kitaplardan bilgi alınırdı. Şimdi insanlar internetten ya da Youtube üzerinden birşeyler öğrenmekteler. Artık birçok şey internet gibi dijital platformlar vasıtasıyla öğrenilir hale gelmektedir. Biz de Kayseri Üniversitesi olarak uluslararasılaşma çalışmaları adına interneti en iyi şekilde kullanarak, online eğitimi yüze yüze eğitimi destekler manada kullanmak için elimizden gelen çabayı göstereceğiz“diye konuştu.

Konuşmaların ardından Rektörler, kendilerine yöneltilen soruları cevaplandırdılar.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ