Emak Asansör

 

KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

YAHYALI’DA ONLİNE BİLGİ YARIŞMASI

DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERİN ÖDÜLLERİ DAĞITILDI

KAYSERİ’DE EĞİTİME HAYIRSEVER DESTEĞİ

Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci: “Okulumuz Türkiye’nin ve Kayseri’nin örnek okullarından bir tanesine dönüştü”

ERÜ REKTÖRÜ ÇALIŞ, HAYVAN SİMÜLATÖRLERİNİ İNCELEDİ

ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN MÜTHİŞ BİR BECERİ LABORATUVARI HALİNE GELMİŞ

KAYMEK UZEM EĞİTİME BAŞLADI

KAYMEK UZEM’DE İLK DERS ZİLİNİ ÇALARAK, İLK DERSİ VERDİ

YAHYALILI ÖĞRENCİLERDE 'TEKNOFEST' HEYECANI

‘SERİ ACİL YARDIM BİLGİ SİSTEMİ’ PROJESİ, GÖBEKLİTEPE 2020 PROJE YARIŞMALARINA DAVET EDİLDİ

EKİNCİ'DEN VELİLERE UYARI

"LÜTFEN OKUL BAHÇELERİNE GİRMEYİN"

OKULLARDA ‘YÜZYÜZE EĞİTİM’ TEMİZLİĞİ

EĞİTİM-ÖĞRETİME HAZIR HALE GETİRİLDİ

NNY ÜNİVERSİTESİ’NDEN EK KONTENJAN FIRSATI

ÖSYM TARAFINDAN YAPILACAK EK YERLEŞTİRME İLE 70 ÖĞRENCİ ALINACAK

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ CELALETTİN EKİNCİ İLKÖĞRETİM HAFTASINI DEĞERLENDİRDİ

"OKULLAR, SOKAKLARDAN DAHA GÜVENLİDİR’’

MELİKGAZİ'DE OKULLAR HİJYENİK OLARAK İLAÇLANDI

PALANCIOĞLU; "MELİKGAZİ'DE OKULLAR HİJYENİK OLARAK EĞİTİME HAZIR"

OKULLARDA 21 EYLÜL HAZIRLIĞI SÜRÜYOR

EKİNCİ, MÜDÜRLERLE TOPLANTI YAPTI

NNYÜ YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARINA ÖĞRENCİ ALINACAK

BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR

ERÜ'DE UZAKTAN EĞİTİM AKSAMAYACAK

REKTÖR ÇALIŞ: "YÜZ YÜZE EĞİTİMİ ARATMAYACAK BİR EĞİTİM OLACAK"

ERÜ REKTÖRÜ ÇALIŞ’TAN ÖĞRENCİ İŞLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI’NA ZİYARET

YAPILAN ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİLER ALDI

KAYSERİ'DE KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ KAPSAMINDA BURSLULUK SINAVI YAPILDI

ÖĞRENCİLER, 100 SORUYU DOĞRU CEVAPLAMAK İÇİN TER DÖKTÜ

BÜYÜKŞEHİR 'KAYMEK UZEM' İLE EĞİTİMDE YAKIN OLUYOR

Öğrenciler ve kursiyerler istedikleri ortamdan ihtiyaçları olan derslere canlı olarak ve videolar aracılığıyla ulaşabilecekler

Gürkan Ofis Mobilyaları

KAYÜ REKTÖRÜ, ONLİNE DÜZENLENEN “REKTÖRLER PANELİNE” KATILDI

Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Güney Florida Üniversitesi’nden Prof. Dr. Cihan Çobanoğlu moderatörlüğünde online gerçekleştirilen “Rektörler Paneline” katıldı.

Dijital platform üzerinden gerçekleştirilen panelde “COVID-19 ve Üniversite Eğitimi” konusu ele alınırken, panele Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa’nın yanı sıra Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ve Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şirin Karadeniz konuşmacı olarak katıldı.

Rektör Karamustafa panelde yaptığı konuşmada Kayseri Üniversitesi’nin her ne kadar yeni kurulan bir üniversite olsa da köklü gelenekler üzerine inşa edildiği için kuruluş sürecini hızlı bir şekilde yürüttüklerini söyledi.

Uygulama ve proje odaklı, iş dünyası ile bütünleşen üniversite misyonuyla çalışmalara devam ettiklerini belirten Rektör Karamustafa, “Üniversitemiz şu an itibari ile meslek yüksekokulu eğitimi ağırlıklı bir üniversitedir. Mesleki ve teknik eğitimin oldukça önemli olduğunu düşünürsek, biz üniversitemizde meslek yüksekokulu eğitimini daha kaliteli kılma, sanayi ile iş birlikleri geliştirme çabasındayız” dedi.

Dünya genelinde yaşanan koronavirüs salgını nedeniyle 23 Mart 2020 tarihinden itibaren başlayan uzaktan eğitim konusuna da değinen Rektör Karamustafa, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Uzaktan eğitim sürecini sorunsuz sürdüren üniversiteler arasında olduğumuzu söyleyebiliriz. Çünkü bu konuda deneyimli personelimizle uzaktan eğitimi hızlı bir şekilde devreye soktuk. 23 Mart 2020 tarihinde uzaktan eğitim başlayınca, bahar dönemi 1055 adet dersimiz vardı. Biz hızlı bir şekilde bu derslerden hangilerinin uzaktan eğitimle, hangisinin yüz yüze yapılması gerektiğini öğretim elemanlarımız ile birlikte hızlı bir şekilde belirledik. Hatta öğretim elemanlarımızı mümkün olduğu kadar dersleri dijital ortamdan vermeleri için yönlendirmeye deçalıştık. Süreci hızlı bir şekilde yöneterek oluşturduk. Öğretim elemanlarımızın çoğunun teknoloji kullanımı konusunda okur yazarlığı yüksek. Uzaktan eğitim konusunda öğretim elemanlarımızı nasıl ders vermeleri ve nasıl sınav yapmaları gerektiği konusunda sürekli bilgilendirdik. Uzaktan eğitim için canlı destek ekibi kurduk. Bu ekip ile birlikte öğrencilerimizin ve öğretim elemanlarımızın yaşadıkları sorunlara anında müdahale edebildik. Böylece Kayseri Üniversitesi olarak uzaktan eğitimde herhangi bir sorun yaşamamış olduk.“

Konuşmasında dünyanın hızla değiştiğini, her şeyin değişime uğradığını da kaydeden Rektörümüz Karamustafa, “Dünyanın en büyük üniversitesi artık internet oldu. Eskiden kitaplardan bilgi alınırdı. Şimdi insanlar internetten ya da Youtube üzerinden birşeyler öğrenmekteler. Artık birçok şey internet gibi dijital platformlar vasıtasıyla öğrenilir hale gelmektedir. Biz de Kayseri Üniversitesi olarak uluslararasılaşma çalışmaları adına interneti en iyi şekilde kullanarak, online eğitimi yüze yüze eğitimi destekler manada kullanmak için elimizden gelen çabayı göstereceğiz“diye konuştu.

Konuşmaların ardından Rektörler, kendilerine yöneltilen soruları cevaplandırdılar.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ