KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

KAYÜ REKTÖRÜ, ONLİNE DÜZENLENEN “REKTÖRLER PANELİNE” KATILDI

Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Güney Florida Üniversitesi’nden Prof. Dr. Cihan Çobanoğlu moderatörlüğünde online gerçekleştirilen “Rektörler Paneline” katıldı.

DÜŞÜN,TASARLA,OYNA,DÜZENLE

AGÜ ONLİNE EĞİTİMDE TÜRKİYE’DE 1’İNCİ SIRADA

Abdullah Gül Üniversitesi, uzaktan eğitim sürecini en iyi yöneten devlet üniversitesi oldu

KAYSERİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN ONLİNE SERGİ

Kayseri’de eğitim ve öğretim hayatına ait ve daha önce sergilenmemiş arşiv belgeleri, Kayseri Üniversitesi tarafından online sergileniyor.

KAYSERİ ÜNİVERSİTESİ 2 YAŞINDA

2 YILA ÇOK SAYIDA ETKİNLİK SIĞDIRDIK

KAYÜ REKTÖRÜ KARAMUSTAFA,

EGE ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ İLE BULUŞTU

LGS ÇOK FARKLI BİR ORTAMDA YAPILACAK

20 HAZİRAN’DA YAPILACAK OLAN LGS SINAVI FARKLI BİR ORTAMDA YAPILACAK

NNYÜ ÖĞRENCİLERİNE CORONA VİRÜS ENGEL OLAMADI

MESLEKİ UYGULAMA KAPSAMINDA ONLİNE SEMİNER DÜZENLENDİ

KÜÇÜK HAFIZLAR 'ONLİNE MUKABELE' İLE EĞİTİMLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

ÖĞRENCİLER, ONLİNE MUKABELE PROGRAMLARI, DERSLER VE YARIŞMALAR İLE DERSLERİNDEN KOPMUYOR.

BİLİM KURULU ÜYESİ PROF. DR. ÇELİK,

TELEKONFERANS İLE ÖĞRENCİLERİN SORULANI YANITLADI

VİZE, FİNALLER, BÜTÜNLEME VE EK DERS SINAVLARI YÜZ YÜZE YAPILACAK

Erü Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış:”Siz sağlıklı kalın, derslerinize çalışın”

AGÜ ULUSLARARASI SIRALAMADA TÜRKİYE’NİN LİDERİ

101-200 BANDINDA YER ALAN TEK TÜRK ÜNİVERSİTESİ OLDU

AGÜ, ULUSLARARASI SIRALAMADA TÜRKİYE’NİN LİDERİ

AGÜ, TÜRKİYE’DE LİDER ABDULLAH GÜL ÜNİVERSİTESİ, ULUSLARARASI SIRALAMADA TÜRKİYE’NİN EN İYİ ÜNİVERSİTELERİ ARASINDA LİDER

KAYÜ REKTÖRÜ KARAMUSTAFA, UZAKTAN EĞİTİM SİSTEMİ ÜZERİNDEN ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

ÖĞRENCİLERİN SORULARINA CEVAP VERDİ

İSTİKLAL MARŞI AŞKI KORONA TATİLİ DİNLEMİYOR

ÖĞRENCİLER ONLİNE OLARAK İSTİKLAL MARŞINI OKUDU

AGD MESAFELERİ KİTAPLA KAPATIYOR

HEDEF 1 MİLYON HATİM

KAYÜ REKTÖRÜ, ONLİNE DÜZENLENEN “REKTÖRLER PANELİNE” KATILDI

Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Güney Florida Üniversitesi’nden Prof. Dr. Cihan Çobanoğlu moderatörlüğünde online gerçekleştirilen “Rektörler Paneline” katıldı.

Dijital platform üzerinden gerçekleştirilen panelde “COVID-19 ve Üniversite Eğitimi” konusu ele alınırken, panele Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa’nın yanı sıra Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ve Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şirin Karadeniz konuşmacı olarak katıldı.

Rektör Karamustafa panelde yaptığı konuşmada Kayseri Üniversitesi’nin her ne kadar yeni kurulan bir üniversite olsa da köklü gelenekler üzerine inşa edildiği için kuruluş sürecini hızlı bir şekilde yürüttüklerini söyledi.

Uygulama ve proje odaklı, iş dünyası ile bütünleşen üniversite misyonuyla çalışmalara devam ettiklerini belirten Rektör Karamustafa, “Üniversitemiz şu an itibari ile meslek yüksekokulu eğitimi ağırlıklı bir üniversitedir. Mesleki ve teknik eğitimin oldukça önemli olduğunu düşünürsek, biz üniversitemizde meslek yüksekokulu eğitimini daha kaliteli kılma, sanayi ile iş birlikleri geliştirme çabasındayız” dedi.

Dünya genelinde yaşanan koronavirüs salgını nedeniyle 23 Mart 2020 tarihinden itibaren başlayan uzaktan eğitim konusuna da değinen Rektör Karamustafa, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Uzaktan eğitim sürecini sorunsuz sürdüren üniversiteler arasında olduğumuzu söyleyebiliriz. Çünkü bu konuda deneyimli personelimizle uzaktan eğitimi hızlı bir şekilde devreye soktuk. 23 Mart 2020 tarihinde uzaktan eğitim başlayınca, bahar dönemi 1055 adet dersimiz vardı. Biz hızlı bir şekilde bu derslerden hangilerinin uzaktan eğitimle, hangisinin yüz yüze yapılması gerektiğini öğretim elemanlarımız ile birlikte hızlı bir şekilde belirledik. Hatta öğretim elemanlarımızı mümkün olduğu kadar dersleri dijital ortamdan vermeleri için yönlendirmeye deçalıştık. Süreci hızlı bir şekilde yöneterek oluşturduk. Öğretim elemanlarımızın çoğunun teknoloji kullanımı konusunda okur yazarlığı yüksek. Uzaktan eğitim konusunda öğretim elemanlarımızı nasıl ders vermeleri ve nasıl sınav yapmaları gerektiği konusunda sürekli bilgilendirdik. Uzaktan eğitim için canlı destek ekibi kurduk. Bu ekip ile birlikte öğrencilerimizin ve öğretim elemanlarımızın yaşadıkları sorunlara anında müdahale edebildik. Böylece Kayseri Üniversitesi olarak uzaktan eğitimde herhangi bir sorun yaşamamış olduk.“

Konuşmasında dünyanın hızla değiştiğini, her şeyin değişime uğradığını da kaydeden Rektörümüz Karamustafa, “Dünyanın en büyük üniversitesi artık internet oldu. Eskiden kitaplardan bilgi alınırdı. Şimdi insanlar internetten ya da Youtube üzerinden birşeyler öğrenmekteler. Artık birçok şey internet gibi dijital platformlar vasıtasıyla öğrenilir hale gelmektedir. Biz de Kayseri Üniversitesi olarak uluslararasılaşma çalışmaları adına interneti en iyi şekilde kullanarak, online eğitimi yüze yüze eğitimi destekler manada kullanmak için elimizden gelen çabayı göstereceğiz“diye konuştu.

Konuşmaların ardından Rektörler, kendilerine yöneltilen soruları cevaplandırdılar.

Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ