KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

AGÜ CREATİVE HUB MERKEZİ ONLİNE TÖRENLE AÇILDI

Merkezde, girişimci gençleri, yaratıcı ve yenilikçi düşünmeye teşvik etmek amacıyla eğitimler, atölye çalışmaları ve yarışmalar düzenlenecek.

ÇANDIROĞLU TEKRAR KAYSERİ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ OLDU

CELALETTİN EKİNCİ, GÖREVİNDEN ALINARAK MERKEZE ÇEKİLDİ

ERÜ’YE AKREDİTE GIDA LABORATUVARI VE AR-GE MERKEZİ KURULACAK

Erciyes Üniversitesi’ne akredite gıda laboratuvarı ve Ar-Ge Merkezi kurulması kararlaştırıldı

ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NDE EBA EKRANLARI ÇİÇEK AÇTI

ÖĞRENCİLER, DERSE BİRER ÇİÇEK İLE KATILARAK ÖĞRETMENLERİNİN GÜNÜNÜ KUTLADI

BAŞKAN KALKAN ‘ÖĞRETMENLİK MESLEK KANUNU’ NU GÜNDEME TAŞIDI 

"ÖĞRETMENLİK MESLEK KANUNU HAYAT BULSUN”

KAYMEK UZEM’DEN TÜRK MUTFAĞI KURSU

İLK MENÜ 23 KASIM PAZARTESİ GÜNÜ SAAT 13:30’DA

TIMES 2020 ASYA ÖDÜLLERİ’NDE AGÜ FİNALİST OLDU

AGÜ, “YILIN ULUSLARARASI STRATEJİSİ” KATEGORİSİNDE FİNALİST OLDU

EĞİTİM BİR SEN 200 BİN MASKE DAĞITIYOR

Eğitim Bir Sen 1 Nolu Şube Başkanı Aydın Kalkan; eğitim çalışanlarına 200 bin maske ve kolonya dağıtımına başlandığını söyledi.

KAYMEK UZEM ÖĞRENCİLERİ, İLK ONLİNE DENEME SINAVINA HAFTA SONU GİRECEK

ÖĞRENCİLERİN SEVİYELERİNİ BELİRLEMELERİNE KATKI SAĞLAYACAK

KAYMEK ‘İLK YARDIM VE DEPREMDEN KORUNMA YÖNTEMLERİ’ KURSU AÇTI

‘DEPREMDEN KORUNMA YÖNTEMLERİ’ KURSUNA YOĞUN İLGİ

İYİ TARIM UYGULAMALARI EĞİTİMİ TAMAMLANDI

28 İLDEN 75 KİŞİ KATILDI

AGÜ ÖĞRETİM ÜYESİ PROF. DR. HAKAN USTA’YA 2020 YILI TÜBİTAK ÖDÜLÜ

ÜSTÜN NİTELİKLİ ÇALIŞMALARI NEDENİYLE TÜBİTAK TEŞVİK ÖDÜLÜ

GENÇ KIZILAYCILARDAN ÖZEL ÇOCUKLARA ÖZEL SINIF!

“KIZILAYCILAR OLARAK BİZLER İYİLİKLERE HER ZAMAN DEVAM EDECEĞİZ”

ERÜ’NÜN BAŞARISI

THE 2021 YILI DÜNYA ÜNİVERSİTELERİ SIRALAMASINDA 4 ALANDA BAŞARI ELDE ETTİ

ANAOKULU ÇOCUKLARA HAZIRLANIYOR

ESENTEPE MAHALLESİ’NDE İNŞAAT ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR.

KADEMELİ EĞİTİMDE 5. VE 9. SINIFLAR OKULLARINA KAVUŞTU

CELALETTİN EKİNCİ: “OKULLARIMIZDA VİRÜSÜN OLMADIĞI GÜZEL GÜNLERE DÖNECEĞİZ”

Anahtar Kelimeler: KAYUZEM EYLÜL’ BAŞLIYOR
Gürkan Ofis Mobilyaları

KAYUZEM 28 EYLÜL’DE BAŞLIYOR

Kayseri Üniversitesi 'Uzaktan Eğitim Teknolojileri Materyal Hazırlama Teknikleri Eğiticilerin Eğitimi' 28 Eylül’de Başlıyor

Kayseri Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (KAYUZEM) tarafından düzenlenen 'Uzaktan Eğitim Teknolojileri Materyal Hazırlama Teknikleri Eğiticilerin Eğitimi' 28-29 Eylül 2020 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Cisco Webex video konferans sistemi ile gerçekleştirilecek olan eğitim 28 Eylül Pazartesi günü saat:09.30’da Rektör Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa’nın açış konuşması ile başlayacak. Rektör Karamustafa’nın açış konuşmasının ardından KAYUZEM’den Öğr. Gör. Zeynep Arı “Eğitmen Giriş Paneli, Ders İçi Şube Yönetimi ve İletişim Araçları”, KAYUZEM Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Emrah Duman “Soru Bankası Hazırlama”, KAYUZEM Müdürü Öğr. Gör. Mustafa Kalay “Ders İçi Aktivitelerin Yönetimi, Video Konferans Yönetimi, Sanal Sınıf Kullanımı” konularında online eğitim verecek. 29 Eylül Salı ikinci gün ise Develi Hüseyin Şahin MYO Öğr. Gör. Çağatay Engür “Uzaktan Eğitimde Sunum Hazırlama Teknikleri”, Sosyal Bilimler MYO Öğr. Gör. Müberra Çakmak Çelik “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu”, Sosyal Bilimler MYO Öğr. Gör. Hasan Koçyiğit “Ders Materyalleri ve Telif Hakları”, KAYUZEM Müdürü Öğr. Gör. Mustafa Kalay “KAYZEM Canlı Ders Programı” konularında online eğitim verecek. KAYUZEM Müdürü Öğr. Gör. Mustafa Kalay’ın Sık Sorulan Sorular, Görüş ve Önerilere ilişkin konuşmasının ardından online eğitime katılanlara sınav yapılacak ve online sınavdaki performanslarına bağlı olarak öğretim elemanlarına belge verilecek. Rektör Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, uzaktan eğitimle gerçekleştirilecek olan 2020-2021 akademik yılı güz dönemi henüz başlamadan düzenledikleri bu eğitim programının önemine dikkat çekti ve bu etkinlik sayesinde oluşabilecek muhtemel aksaklıkların önüne geçerek daha nitelikli uzaktan öğretim fırsatı elde edeceklerini ve öğrencilere daha nitelikli öğretim hizmeti verebileceklerini ifade etti. Rektör Karamustafa, Kayseri Üniversitesi’nin sürekli öğrenmeye ve öğretmeye açık bir format ile her daim gelişmeleri takip eden statükodan uzak dinamik bir yapıda olduğunun da altını çizdi.

Geçtiğimiz eğitim-öğretim yılında Kayseri Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (KAYUZEM) koordinatörlüğünde yürütülen uzaktan öğretim çalışmalarında iyi bir tecrübe elde ettiklerini de kaydeden Rektör Karamustafa, “Eminim ki, Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezimiz tarafından düzenlenen ‘Uzaktan Eğitim Teknolojileri Materyal Hazırlama Teknikleri Eğiticilerin Eğitimi’ çalışması oldukça faydalı geçecek ve eğitime katılan tüm öğretim elemanlarımız bu konudaki bilgi, beceri ve tecrübelerini daha da ileriye taşıyacaklardır” dedi.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ