KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

ÖZER, UĞUR MUMCU'NUN SUİKASTİNİN YIL DÖNÜMÜNDE YAZILI BİR AÇIKLAMA YAPTI

“DEVLETİN NAMUS BORCU 28 YILDIR ÖDENEMEDİ”

İYİ PARTİ İL BAŞKANI ATAMAN’DAN ÖZHAKEKİ’YE KINAMA

“ÖZHASEKİ’Yİ KINIYOR VE ÖZÜR DİLEMEYE DAVET EDİYORUM”

ÖZHASEKİ, EDİRNE KEŞAN’DA

"CHP BİR TARAFINI İYİ PARTİ'YE YASLIYOR, BİR TARAFINI HDP'YE YASLIYOR"

CHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ARIK’TAN 40 BİN LİRALIK MEZARLIK TEPKİSİ

“FAKİRİN YAŞAMA DA ÖLMEYE DE HAKKI YOK”

İYİ PARTİ İL BAŞKANI ATAMAN DOĞALGAZ KONUSUNA DİKKAT ÇEKTİ

“SARIZ VE PINARBAŞI’NIN DOĞALGAZ İLE TANIŞMASI ALLAH’A KALDI”

CHP’Lİ VEKİL ARIK UCUZ ELMA KUYRUĞUNDAKİ VATANDAŞLARLA KONUŞTU

“BU KUYRUK YOKLUK KUYRUĞU”

CHP YÖNETİMİ PAZAR YERLERİNİ GEZEREK VATANDAŞIN DERTLERİNİ DİNLEDİ

“PAZAR ESNAFININ TEZGÂHLARI ÜRÜN DOLU VATANDAŞIN PAZAR ARABASI, TORBALARI BOŞ”

İYİ PARTİ’YE 162 KİŞİLİK TOPLU KATILIM

İYİ PARTİ’DE ÜYE KAYDI ORGANİZASYONU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ARIK KAYSERİ’DE YAŞANAN İNTİHAR OLAYLARINA DİKKAT ÇEKTİ

“EKONOMİK KRİZ İNSANLARI ÖLÜME SÜRÜKLÜYOR”

MHP İL BAŞKANI SERKAN TOK 'GELECEĞİMİZ TEHLİKE ALTINDA OLMASIN'

MHP İl teşkilatınca susuzluk ve kuraklık üzerine çekilen video sosyal medyada ilgi gördü

“NEVŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ARI TELAFİ ETTİ, HELALLİK İSTEDİ”

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı'nın Kapadokya ve Erciyes açıklamasını hakkında, arkadaşımızın bir hatası oldu

AK PARTİ İL BAŞKANI ÇOPUROĞLU KURMAYLARI İLE İSTİŞARE YAPTI

İSTİŞARE VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRDİ

ASKON’DAN SAADET PARTİSİ’NE ZİYARET

SP İL BAŞKANI COŞKUN ASKON ŞUBE YÖNETİMİNİ AĞIRLADI

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ İSMAİL TAMER HACILAR BELEDİYESİ’NDE

TAMER: HACILARIN ÇEHRESİ DEĞİŞTİ

CHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ARIK’TAN NEVŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI’NA TEPKİ

“KONUŞANA DEĞİL KONUŞTURANA BAK”

KAYSERİ MİLLETVEKİLİ İSMAİL KARAYEL YAHYALI BELEDİYESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

İLÇEYİ GEZEN KARAYEL, ESNAFLARI ZİYARET ETTİ

Gürkan Ofis Mobilyaları

KILIÇDAROĞLU ELİTAŞ’A 15 BİN LİRA TAZMİNAT ÖDEYECEK

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kayseri 2. Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından 15 bin lira tazminat cezasına çarptırıldı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 20 Mart 2018 günü partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmasında “FETÖ BORSASININ KAYSERİ”DE KURULDU, BURADA MİLYON DOLARLAR DÖNDÜ. ELİTAŞ’ A SORUN KİMİ NASIL ÇIKARDI? HEPSİNİ SİZE ANLATSIN” sözlerinden nedeni ile Kayseri 2. Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından 15 bin lira tazminat cezasına çarptırıldı.

Ekonomi eski Bakanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş’ın avukatı Mehmet Savruk tarafından yapılan yazılı açıklamada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 20 Mart 2018 tarihinde partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmasında “FETÖ BORSASININ KAYSERİ”DE KURULDU, BURADA MİLYON DOLARLAR DÖNDÜ. ELİTAŞ’ A SORUN KİMİ NASIL ÇIKARDI ? HEPSİNİ SİZE ANLATSIN” sözlerinden nedeni ile Kayseri 2. Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından 15 bin lira tazminat cezasına çarptırıldığını duyurdu.

Savruk açıklamasında şu ifadelere yer verdi. “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 20 Mart 2018 tarihinde partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada kullandığı “FETÖ BORSASININ KAYSERİ”DE KURULDU, BURADA MİLYON DOLARLAR DÖNDÜ. ELİTAŞ’ A SORUN KİMİ NASIL ÇIKARDI ? HEPSİNİ SİZE ANLATSIN” sözlerinden dolayı Mustafa Elitaş vekili olarak Kılıçdaroğlu hakkında tarafımızdan Kayseri 2. Asliye Hukuk Mahkemesinde 12.04.2018 günü, 2019/ 641 E Sayılı dosya ile manevi tazminat davası ikame olunmuştur. Yapılan yargılama sonunda, davamız kabul görmüş, 05.01.2021 günü dava, karara çıkmıştır. Buna göre, Kemal Kılıçdaroğlu, yargılama giderleri, vekil ücreti dahil toplamda 13-15 Bin TL civarında tazminat ödeyecektir.

Bilindiği gibi, CHP Kayseri Milletvekili Cetin Arık” da müvekkilim Kayseri Milletvekili Sayın Mustafa Elitaş”ın, CHP Genel Başkanını eleştiren açıklamalarına karşı, kendisine ait TWİTTER hesabından yaptığı paylaşımında, Sayın Mustafa Elitaş hakkında “.. Adliyelerde FETÖCÜLERE hamilik yapıp FETÖ BORSASI ile zengin olanlar… demokrasi için ödenen bedelleri anlayamaz” şeklinde, beyanlarda bulunmuş, Çetin Arık aleyhine Kayseri 1. Asliye Hukuk Mahkemesinde ikame ettiğimiz davada, Cetin Arık, adı geçen mahkemenin 2018/181 E. Sayılı kararı ile 15.000 TL manevi tazminat ödemeye mahkum olmuştu.

Davalı Çetin Arık”ın istinaf başvurusu, Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 25. Hukuk Dairesince incelenmiş, İstinaf Mahkemesi, “davalının “manevi tazminatın koşullarının oluşmadığına” yönelik istinaf itirazlarının reddine karar vermiş, ancak davalı paylaşımının , davalının partisine yönelik eleştirilerine karşı yapılmış olması nedeniyle ilk derece mahkemesince takdir edilen manevi tazminat miktarının fazla olduğu kanaatine vararak, tazminat miktarını indirerek 25.11.2020 tarih ve 2019/1414 E. Sayılı kararı ile ve KESİN olarak karar vermiştir.

İstinaf mahkemesi kararında, AİHM kararlarına atıfta bulunmuş, “ifade özgürlüğünün siyaset adamları için daha geniş bir şekilde yorumlanması gerektiği vurgulanmış ise de, bu özgürlüğün sınırsız olmadığı, siyasi adamların elbette namını koruma hakkı olduğu belirtilmiş, davalıya ait ifadelerin somut isnat içerdiği, davalının iddiasını ispata yarar bir belge sunmadığı, anılan ifadelerin onur ve saygınlığı hedef alan kişilik haklarına saldırı niteliğinde bulunduğu ifade edilmiştir.

Kemal Kılıçdaroğlu hakkında Kayseri 2. Asliye Hukuk Mahkemesince bu gün verilen karar, muhtemelen dava konusu sözlerin aynı mahiyette olduğundan dolayı, bu haliyle kesinleşeceği umulmaktadır.Kamuoyunun bilgisine saygı ile arz olunur”.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ