KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

DEVELİ'DE 27 EV VE 90 KİŞİ KARANTİNAYA ALINDI

Kayseri'nin Develi ilçesinde 27 evde 90 kişi korona virüs nedeniyle karantina altına alındı.

KAYSERİ ŞEHİR HASTANESİNDE "NORMALLEŞME" YOĞUNLUĞU

İLK GÜNDE HASTA SAYISI 4 BİNİ GEÇTİ

BESLENME VE DİYETETİK UZMANI UÇAN:

“GÜNDE 10-15 BARDAK SU TÜKETMELİYİZ”

BELKİ DE YAZ AYLARINDA VİRÜSE HİÇ RASTLAMAYACAĞIZ

Korona virüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. İlhami Çelik: "Virüsü birbirimize bulaştırmayı engellersek ikinci dalga gelmeyecek"

SAĞLIK İL MÜDÜRÜ ALİ RAMAZAN BENLİ:

NORMALLEŞME SÜRECİ TAMAMEN NORMALLEŞME OLARAK ALGILANMAMALI

YAHYALI YENİ HASTANESİNE EKİM AYINDA KAVUŞACAK

BAŞKAN ÖZTÜRK İNCELEMEDE BULUNDU

RAMAZANDAN SONRA DAHA SAĞLIKLI ŞEKİLDE BESLENMELİYİZ

MEYVE-SEBZE VE BOL MİKTARDA SU TÜKETİN

KARAYOLLARI LOJMANLARI KARANTİNAYA ALINDI

6 BLOK 120 DAİRE KARANTİNAYA ALINDI

HAVA38 KAHRAMANMARAŞ'TAKİ HASTA İÇİN UÇTU

Kayseri'de bulunan hava ambulansı Hava38, dağlık arazide ekiplerin ulaşamadığı hastaya ulaşarak hastanede tedavi altına alınmasını sağladı.

KAYSERİ'DE BİR MAHALLEDEKİ 4 EV KARANTİNAYA ALINDI

TALAS'DA 4 EV KARANTİNAYA ALINDI

BAYRAMDAN SONRA VAKA KALMAYABİLİR

Korona virüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. İlhami Çelik: "Anne sütünden virüs bulaşmaz"

TOMARZA İLÇESİ’NE YENİ SAĞLIK MERKEZLERİ

İl Sağlık Müdürülüğü’nden yazılı bir açıklama yapılarak Tomarza İlçesi’ne yapılması planlanan ‘Aile Sağlığı Merkezi’, ‘112 Acil Sağlık Hizmetleri ve Toplum Sağlığı Merkezi’ nin inşaatına en kısa sürede başlanacağı duyuruldu.

15 AYLIK BEBEK UÇAK AMBULANSLA

ERZURUM'DAN KAYSERİ'YE GETİRİLDİ

KAYSERİ'DE KARANTİNA SÜRESİ DOLAN 157 KİŞİ MEMLEKETLERİNE UĞURLANDI

KARANTİNADAN ÇIKAN VATANDAŞLAR: BELKİ DE HAYATIMDA BU KADAR İLGİ GÖRMEMİŞTİM

AŞI DENEMELERİ BAŞLADI

ERÜ’DE HAYVANLAR ÜZERİNDE COVİD-19 AŞISI DENEMELERİNE BAŞLANDI

DİŞ SAĞLIĞI UYARISI

UZMANINDAN EVDE KALAN ÇOCUKLAR İÇİN DİŞ SAĞLIĞI UYARISI

KTB, HASTANELERİN ÖNEMLİ İHTİYACINI KARŞILADI

BOX GÖMLEĞİ İHTİYACINI KAYSERİ TİCARET BORSASI KARŞILADI

Kayseri Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüse karşı cansiperhane mücadele eden sağlık çalışanlarının yanında olmaya devam ediyor.

Koronavirüs hastalarının tedavisi sürecinde doktorların en çok kullandığı ekipmanlardan biri olan  “Box gömleği ihtiyacını Kayseri Ticaret Borsası karşıladı.

Kayseri Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli’yi makamında ziyaret ederek,2000 adet Box gömleğinin teslimini gerçekleştirdi.

Konuyla ilgili olarak Başkan Bağlamış şöyle konuştu. “Ülkemizin koronavirüsle olan mücadelesinde en ön safta bulunan ve insan hayatına dokunan sağlıkçılarımıza “ Gönül Seferberliği “ kampanyası kapsamında destek amaçlı, Kayseri’deki hastanelerimizde kullanılmak üzere İl Sağlık Müdürlüğümüze 2000 adet Box gömleği hibe ettik. Daha öncede Kayseri Şehir Hastanemizin talebi üzerine çay makinaları ihtiyacını karşılamıştık”  dedi

"Sadece Alkış Yetmez, Sağlık çalışanlarımız için ne yapsak azdır" diyen Başkan Bağlamış, tüm dünyayı saran koronavirüsle mücadelenin en ön safında yer alan ve tüm risklere rağmen tek düşüncesi insan hayatı olan sağlık çalışanlarına bir nebze olsun destek olabilmekten büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

Ülkemizin virüsle olan mücadelesinde en çok korunması ve çalışma şartlarının iyileştirilmesi gerekenlerin sağlık çalışanları olduğu vurgusu yapan Başkan Bağlamış, "Sağlık çalışanlarımızı alkışlıyoruz, onlara manevi olarak destek olmaya çalışıyoruz. Ama yalnızca alkışlamak yetmez, düşüncesinden yola çıkarak, hastanelerimizin ve sağlık çalışanlarımızın ihtiyaçlarını,imkanlarımız doğrultusunda karşılamaya devam edeceğiz dedi.

Gün birlik olma, destek olma günü" diyen Başkan Bağlamış, "Kayseri Ticaret Borsası şehri ve ülkesi için vardır. Elimizden ne geliyorsa bu memleket için yapmaya hazırız. Önümüzdeki süreçte de atacağımız adımları, sağlayacağımız yeni destekleri planlayacağız. Biz göreve geldiğimiz ilk günden bu yana üyemizden aldığımızı üyeye ve şehrimize vereceğiz şiarıyla hareket ettik, bundan sonra da böyle hareket edeceğiz" diye konuştu.

Kayseri İl Sağlık Müdürü Doç.Dr. Ali Ramazan Benli, Kayseri Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış’a bu süreçte verdiği desteklerde dolayı teşekkür etti.

Benli konuyla ilgili olarak şunları söyledi. “ Koronavirüsle mücadelede bugün farklı bir destek Kayseri Ticaret Borsasından geldi. Recep Bağlamış Başkanımız bize koronavirüsle mücadele kapsamında giymiş olduğumuz 2000 adet Box gömleğini hibe ettiler. Daha öncede şehir hastanemizin çay makinaları ihtiyacını karşılamışlardı “ dedi.

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli,koronavirüs nedeniyle dünyada önemli bir sınav verildiğini ifade ederek “ Bu mücadelemizde Kayseri birlik oldu. Kayseri olarak el ele verdiğimizi ve bütünleştiğimizi görüyoruz. Kayseri’de tüm kurum ve kuruluşlar bizlere destek vermek için adeta yarış içerisindeler, bu durum bizleri ziyadesiyle memnun etmektedir” dedi.

Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ