KTO BAŞKAN VEKİLİ CELAL HASNALÇACI,
“DAHA ÇOK ÇALIŞARAK TÜRKİYE´NİN GELECEĞİNE KATKI SAĞLAYACAĞIZ ”
Tarih: 1.11.2017 16:07:31/ 382okunma / 0yorum

“DAHA ÇOK ÇALIŞARAK TÜRKİYE´NİN GELECEĞİNE KATKI SAĞLAYACAĞIZ”

Kayseri Ticaret Odası´nın (KTO) Ekim Ayı Meclis Toplantısı´nda konuşan KTO Başkan Vekili Celal Hasnalçacı, “Daha çok çalışarak Türkiye´nin geleceğine katkı sağlayacağız” dedi.

KTO Ekim Ayı Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. KTO Konferans Salonu´nda gerçekleştirilen toplantı, gündemdeki maddelerin okunup üyelere oyuna sunulması ile başladı.

Toplantının sonunda bir konuşma yapan KTO Başkan Vekili Celal Hasnalçacı, “OECD´nin son tahmininde, dünya ekonomisinde senkronize bir büyümenin başladığı ortaya konulmakta ve dünya ekonomisinin 2017´de yüzde 3.5 büyüyeceği tahmini yapılmaktadır. Avrupa´daki büyümenin bu yıl yüzde 2´lere yükseleceği, Çin´deki büyümenin yüzde 7´lere ulaşarak tahminleri aşacağı, Rusya ve Brezilya´nın resesyondan çıkarak büyümeye geçeceği vurgulanmaktadır. Türkiye de 2017 yılında büyümede çok olumlu bir tablo ortaya koymaktadır. Yaptığı açıklamalar ile her fırsatta Türkiye ekonomisinin olumsuz yönlerini vurgulayan Fitch, Türk ekonomisinin 3. çeyrekte yüzde 7´yi aşan bir büyüme göstereceğini öngörmek zorunda kalmıştır” dedi.
Daha çok çalışarak Türkiye´nin geleceğine katkı sağlayacaklarını kaydeden Hasnalçacı, “Türkiye´nin büyümesine ve alınan önlemlere rağmen işsizlik sorununun devam ettiği görülmektedir. İşsizlik rakamı Temmuz´da yüzde 10.7 ile geçen senenin aynı düzeyinde gerçekleşmiştir. Ancak, son dönemde Kayseri Ticaret Odası olarak büyük önem verdiğimiz, “istihdam seferberliği” ile hedeflenen 2 milyonluk istihdam kapasitesi işsizliği istenilen noktaya getirecek niteliktedir. İş dünyasının talepleri doğrultusunda ‘İş Mahkemeleri Kanunu´nun TBMM´de kabul edilmiş olması önemli bir gelişmedir. Bu kanunla işçi-işveren ilişkilerine yönelik sorunların çözümünde Arabuluculuk Uygulaması´nın getirilmesi, vakit kaybını önleyecek, üretim ve yatırıma kanalize olunmasını sağlayacaktır. Türkiye´nin ekonomik görünümü ve dünyadaki ekonomik yansımalara ilişkin yaşananlar, her ne kadar sorunlar yaşanıyor olsa da umutlu olunması gerektiğini göstermektedir. İş dünyası olarak, bireyler ve kurumlar olarak, daha çok çalışarak ve üreterek Türkiye´nin geleceğine katkı yapmamız gerektiğini işaret etmektedir. İş adamları olarak bizler, yaptığımız ihracat ve ithalatlarla bir anlamda Türkiye´nin yurt dışındaki ticaret elçileri konumundayız. Bu bakımdan bizim daha çok yurt dışına gidip gelmemiz, daha çok ihracat yapmamız gerekmektedir” ifadelerini kullandı.
Kayseri tüccarının önünün açılması için çalıştıklarını belirten Hasnalçacı, “Kayseri tüccarının önü açılsın, hizmete ve imkanlara rahat ulaşsın diye yeni bir uygulama başlattık. Basın lansmanını ilerleyen günlerde yapacağımız KTO Business Card uygulamamız şimdiden tüccarımız tarafından benimsendi. Artık tüccarımız; havaalanında sıra beklemiyor, ücretli otopark arayışına girmiyor, VIP araçlarla ulaşımları sağlanıyor, özel salonlarda hizmet alıyor. Üyelerimiz, ilerleyen günlerde KTO Business Card ile farklı ve yeni hizmetlere de ulaşabileceklerdir. Bu yapılanlar ve yeni uygulamalar kısa sürede tüccarımıza hizmet olarak yansımaya devam edecektir. Önümüzdeki dönemde hayata geçireceğimiz projelerimizden biri olan Ticaret Akademisi, üyelerimizin ticari faaliyetleri süresince karşılaşabilecekleri problemleri önleyici ve destekleyici hizmet vermeyi amaçlamaktadır. Eğitim ve destek birimleri ile üyelerimizin gelişmesi ve büyümesine katkı sağlamak ve ileri bir aşama olan Kayseri Ticaret Üniversitesi´ni kurmak, hizmet yolunda diğer bir hedefimizdir. Kayseri´nin ekonomisini canlandırmak farklı bir soluk getirmek amacıyla, Kayseri Alışveriş Festivali düzenlemeyi hedeflemekteyiz. Üyelerimizin ve Kayseri´deki tüm işletmelerimizin gelişimine katkı sağlamak için Uluslararası Ticaret ve Sanayi Kongresi´nin gerçekleştirilmesini de önemsemekteyiz. Kayseri Ticaret Odası yönetimi olarak, uygulamalarına başladığımız ve ilerleyen günlerde daha da çeşitlendireceğimiz tüm bu faaliyetlerimiz, şehrimizin ekonomik gelişimine katkı sağlamak içindir. Kayseri´nin ekonomide sağlayacağı büyüme performansına katkı sağlamak, üyelerimize yeni fırsatlar sunmak için gayret göstermekte, refah seviyesi artmış bir Kayseri, bir Türkiye için çalışmakta, elimizden gelenin fazlasını yapmaktayız. Kayseri´nin ekonomik ve sosyal gelişimine katkımızı artırmak, 2023 hedeflerini yakalamış bir Türkiye´ye ulaşmak için canla başla çalışmaktayız. Hep birlikte çalışarak, üreterek ve dünya ile bütünleşerek daha iyisine ulaşacağımızı belirtiyor, üyelerimize bu çalışmalara daha fazla ilgi göstermeleri ve katılmaları için çağrıda bulunuyorum” şeklinde konuştu.
Kaynak: İHA

Anahtar Kelimeler: BAŞKAN VEKİLİ CELAL HASNALÇACI
KAYSERİ TİCARET BORSASI BESİCİLERİ BİLGİLENDİRDİ…
KAYSERİ TİCARET BORSASI BESİCİLERİ BİLGİLENDİRDİ…
Kayseri Ticaret Borsasınca tertiplenen bilgilendirme toplantısında ilimizde faaliyet gösteren besicilere devlet destekleri, hibe krediler ve Beydeğirmeni Organize Besi Bölgesi ile ilgili olarak detaylı bilgiler verildi…
KESOB  BAŞKANI  ÖVÜÇ,
KESOB BAŞKANI ÖVÜÇ,
“BORÇ ALARAK, BORÇ ÖDENMEZ”
KAYSO BAŞKANI BÜYÜKSİMİTCİ,
KAYSO BAŞKANI BÜYÜKSİMİTCİ,
“ENDÜSTRİ 4.0´I KAÇIRIRSAK GELİŞMEMİŞ ÜLKELER SINIFINDA YER ALIRIZ”
AKKIŞLA´DA GİLABURU REKOLTESİ YÜZLERİ GÜLDÜRDÜ
AKKIŞLA´DA GİLABURU REKOLTESİ YÜZLERİ GÜLDÜRDÜ
İlimizin Türkiye´ye tanıttığı ‘Gilaburu´ nun sık yetiştirildiği ilçelerden biri olan Akkışla´da bu yılki rekolte beklenenden çok gerçekleşince yüzler güldü…
BAŞKAN AKAY,
BAŞKAN AKAY,
“2018 ŞEKER SEKTÖRÜ İÇİN ÖNEMLİ SIKINTILARA GEBE”
KAYSERİ´NİN BAŞARILI TEKNOLOJİ GİRİŞİMCİLERİ ÖDÜLLERİ TOPLADI!
KAYSERİ´NİN BAŞARILI TEKNOLOJİ GİRİŞİMCİLERİ ÖDÜLLERİ TOPLADI!
Çalık Holding ve Yıldız Teknoloji Transfer Ofisi iş birliğiyle gerçekleştirilen “İlk İşim Girişim” yarışmasının sonuçları açıklandı. Erciyes Teknopark bünyesinde yer alan Sera Kuluçka Merkezi´nin yetiştirdiği 3 başarılı girişimci son 20 finalist içerisinde yer aldı.
KAYSERİ TİCARET ODASI
KAYSERİ TİCARET ODASI
GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK MESLEK KOMİTESİ ÜYELERİNİ BULUŞTURDU…
BOYDAK HOLDİNG MARKALARI İSTİKBAL, BELLONA VE MONDİ
BOYDAK HOLDİNG MARKALARI İSTİKBAL, BELLONA VE MONDİ
BİR YILDA %48 BÜYÜDÜ...
BAŞKAN HİÇYILMAZ,
BAŞKAN HİÇYILMAZ,
“YERLİ OTOMOBİL FABRİKASININ KAYSERİ´DE KURULMASINI İSTİYORUZ”
KAYSO BAŞKANI BÜYÜKSİMİTCİ,
KAYSO BAŞKANI BÜYÜKSİMİTCİ,
“DOĞRU BİR TEŞVİK SİSTEMİ YATIRIMLARIN ÖNÜNÜ AÇACAKTIR”
DANELİK MISIRA ALTIN GİBİ FİYAT
DANELİK MISIRA ALTIN GİBİ FİYAT
Kayseri Pancar Kooperatifi danelik mısıra verdiği yüksek fiyatla hem talebi hem de çiftçinin kazancını artırdı.
OSB METAL ÜRÜNLER TİCARET HEYETİ
OSB METAL ÜRÜNLER TİCARET HEYETİ
ABD VE KANADA ZİYARETİNİ TAMAMLADI .
YERLİ ÜRÜNE KREDİ MÜJDESİ
YERLİ ÜRÜNE KREDİ MÜJDESİ
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, bir otelde düzenlenen "MÜSİAD İnşaat Sektörü ve Kentsel Dönüşüm Temalı Türkiye İstişare Toplantısı"na katıldı. Bakan Özhaseki toplantıda yaptığı konuşmada, Türkiye´de 1950 ile 1980 yılları arasında inşa edilen yapıların neredeyse, tamamının risk taşıdığını belirtti.
KAYSERİ PANCAR KOOPERATİFİ YÖNETİM KURULU BAŞKANI HÜSEYİN AKAY,
KAYSERİ PANCAR KOOPERATİFİ YÖNETİM KURULU BAŞKANI HÜSEYİN AKAY,
“Türkiye´nin kalkınması öncelikle Türk çiftçisinin kalkınmasından geçiyor”
KAYSERİ´NİN İHRACATINDA YÜZDE 38,7´LİK REKOR ARTIŞ
KAYSERİ´NİN İHRACATINDA YÜZDE 38,7´LİK REKOR ARTIŞ
Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Türkiye´nin Ekim ayı ihracatı Eylül ayına göre yüzde 19,48 oranında artarken, Kayseri´nin Ekim ayı ihracat rakamlarının TİM verilerine göre bir önceki aya oranla yüzde 38,7 artarak, 161,7 milyon dolar olarak gerçekleştiğini açıkladı.
SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Resmi İlanlar

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
23 Kasım 2017 Perşembe
Bugün
Karlı - Yağmurlu
6 °C
0 °C
Cuma
Parçalı bulutlu
7 °C
-3 °C
Cumartesi
Güneşli
9 °C
-7 °C
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

/resimler/2017-9/7/1139320060307.jpg
KANALIMIZA
ABONE OL