KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

TARIMDA ÜÇLÜ İŞBİRLİĞİ

İLÇE TARIMININ BUGÜNÜ VE GELECEĞİ ELE ALINDI

KTO MAYIS VE HAZİRAN AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

PROF. DR. ÇELİK: PANDEMİ İÇİN ÖN GÖRÜLEN SÜRE 2022

KAYSERİ OSB'YE TSE COVID – 19 GÜVENLİ ÜRETİM/HİZMET BELGESİ

ULAŞ’TAN NURSAÇAN’A BELGE

KAYSERİGAZ, DOĞALGAZ TÜKETİM RAKAMLARINI AÇIKLADI

KOVİD-19, KONUTTA DOĞALGAZ TÜKETİMİNİ ARTIRDI

KAYSO’DA MECLİS TOPLANDI

TEDBİRİ ELDEN BIRAKMADAN ÜRETMEYE DEVAM EDECEĞİZ

TARIM ARAZİLERİNDE HUMMALI ÇALIŞMA SÜRÜYOR

HASAT ZAMANI BAŞLIYOR

BAKAN VARANK, DENER MAKİNA'YI ZİYARET ETTİ

BAKAN VARANK, 5 KITADA 86 ÜLKEYE İHRACAT YAPAN DENER MAKİNA'YI ZİYARET ETTİ

ASKON YENİ ÜYE ZİYARETLERİNE BAŞLADI

“ÜRÜN ÇEŞİTLİLİĞİNİ ARTIRMALIYIZ”

KOOPERATİFÇİLİK OTOBÜSÜ KTO’DA

KENTE ÖZEL İŞ FİKİRLERİ İÇİN İSTİŞARELER YAPILDI

İŞ BULAMAYAN GENÇ KADIN SERA KURUP KENDİ İŞİNİN PATRONU OLDU

GENÇ ÇİFTÇİ PROJESİ İLE HİBE KAZANIP DEVLETTEN DESTEK ALDI

KAYSO MECLİS BAŞKANI GÜNDEME DAİR AÇIKLAMALARDA BULUNDU

ÖZKAYA: "YATIRIMCIYA GEREKEN DEĞER VERİLMİYOR"

KAYSO COVİD-19 GÜVENLİ ÜRETİM/HİZMET BELGESİ ALDI

ÖNLEM VE TEDBİRLER BELGELENDİ

BİRKO YÖNETİM KURULU BAŞKANI TÜRKEŞ:

“KALİTE VE MARKA DEĞERİMNİZDEN ASLA TAVİZ VERMEYİZ”

YUMURTA İHRACATI ÜLKE DEĞİŞTİRİYOR

KAYSERİ'DE ÜRETİLEN 3 YUMURTADAN BİRİ YURT DIŞINA GÖNDERİYOR

KTO, TSE COVİD-19 GÜVENLİ ÜRETİM/HİZMET BELGESİ ALDI

GÜLSOY: ÖNLEM VE TEDBİRLERİ TESCİLLEMİŞ OLDUK

SAVUNMA SANAYİİ BAŞKANI PROF. DR. İSMAİL DEMİR’DEN KAYSERİ OSB’YE ZİYARET

GÖRÜŞ ALIŞVERİŞİNDE BULUNULDU

Anahtar Kelimeler: YÖREX İÇİN ANTALYA

KTO, YÖREX İÇİN ANTALYA´DA

Kayseri Ticaret Odası (KTO), Antalya´da bu yıl 10´uncusu gerçekleştirilen Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX´te açtığı stant ile yine göz doldurdu.

Antalya Ticaret Borsası (ATB) öncülüğünde TOBB´un desteğiyle v düzenlenen 23-27 Ekim tarihlerinde açık kalacak YÖREX´te, KTO Kayseri´yi temsilen açtığı stantla yerini aldı.

İlk kez Türkiye´nin 81 ili ve KKTC´nin yöresel ürünlerinin bir araya geldiği fuarda KTO standına gelen ziyaretçilereKayseri´nin meşhur yöresel ürünleri olan pastırma, sucuk ve mantı ikramı yapıldı.

Fuarın açılışını yapan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. RifatHisarcıklıoğlu KTO Standını ziyaret etti.

 KTO Yönetim Kurulu Başkanı, Meclis Divanı, Yönetim ve KTO Personelinin hazır bulunduğu stantta, Bakan Varank tarafından gelen misafirlere pastırma ikram edildi.

Fuarı değerlendiren KTO Başkanı Ömer Gülsoy, ?Dünyada coğrafi işaretli ürünler pazarı gelişerek artmakta. Coğrafi işaret alabilecek 2.500 ürün potansiyeli ile Türkiye de dünya pazarından 20 milyar dolarlık pay alabilir. Bu kapsamda YOREX fuarı hem şehrimiz hem de ülkemiz adına oldukça önemlidir? ifadelerini kullandı. 

Başkan Gülsoy, Fuara yurtdışından katılımından fazla olduğunu aktararak ?18 kalkınma ajansı, 150 civarında oda ve borsa ile toplam 647 civarında katılımcı firmanın yöresel ürünlerini tanıttığı YÖREX fuarında yer almaktan mutluluk duyuyoruz. Coğrafi işaretli olan mantımızı, sucuk ve pastırmamızı standımıza gelen misafirlerimize ikram ettik. Yoğun katılımın olduğu fuarda Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank, Birlik Başkanımız Sayın M.Rifat Hisarcıklıoğlu´nun yanı sıra Antalya protokolü ve Oda- Borsa Başkanlarını standımızda ağırladık. Ürünlerimiz her zaman ki gibi tam not aldı. Biz şehrimizin mutfağına daima güveniyoruz. Coğrafi işaretler zirvesinde olduğu gibi bu fuarda da tanıttığımız yöresel ürünlerimiz yüzümüzü ağarttı. KKTC yöresel ürünlerinin de tanıtıldığı, şehir dışı ve yurtdışından çok sayıda katılımcının olduğu ve özellikle yurtdışı tedarikçileriyle yapılan B2B görüşmelerinin yapıldığı bu fuar oldukça verimli geçti. Antalya ve ülke turizmine büyük katkı sağlayacağına inandığımız fuarda Başta Antalya ve Ticaret Odası Başkanı Sayın Ali Çandır olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyor, hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum? dedi.

KTO Yönetim ve Meclis Divanının yanı sıra Meclis üyeleri de katılım sağladığı fuarın 3. Gününde Meclis üyelerine SGK il Müdürü Hacı Ali Hasgül, KOSGEB Ahmet Özbekler , ORAN Genel Sekreteri Ahmet Emin Kilci ve KTO genel sekreter Vekili Mustafa Bekarlar tarafından bilgilendirmeler yapıldı.

Fuar ve bilgilendirme seminerlerinin oldukça verimli geçtiğini aktaran Meclis üyeleri, KTO yönetimine teşekkürlerini iletti.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ