KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

KAYSERİ ŞEKER’DEN 58 MİLYON LİRALIK SULAMA AVANSI

KAYSERİ ŞEKER’DEN BÜNYAN’A 10 MİLYON LİRALIK YATIRIM

KUZUCU SARRAF SATIŞ MÜDÜRÜ KAYHAN KASIMBAŞOĞLU:

KAYSERİ ŞEKER'DEN 14 MİLYON 855 BİN TL'LİK BAYRAM AVANSI

ERCİYES ANADOLU HOLDİNG İLE ÇİFTE BAYRAM KAPIDA

ARVEN YAPI’DAN HER BÜTÇEYE UYGUN EV

KAYSO ÜYELERİNE KUZEY REN-VESTFALYA EYALETİ’NİN FIRSATLARI ANLATILDI

KAYSO BAŞKAN YRD. OĞUZBAŞ ETİYOPYA BÜYÜKELÇİSİNİ AĞIRLADI

KAYSERİ MODEL FABRİKA İLE YÜZDE 80’E VARAN ÜRETİM ARTIŞI

ERÜ İLE KAYSO ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

İSO İKİNCİ 500 LİSTESİNDE 12 KAYSERİ FİRMASI YER ALDI

KTO BAŞKANI GÜLSOY ISO İKİNCİ 500’E GİREN 12 KAYSERİ FİRMASINI KUTLADI

AKAY: "KAYSERİ ŞEKER, SEKTÖRÜNÜN TEMEL DİREĞİ HALİNE GELDİ"

OSB BAŞKANI NURSAÇAN: “ÜRETEREK BÜYÜYECEĞİZ”

YERLİ FASULYE TOHUMU ÇİFTÇİLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

SANAYİ ODASI 55 YAŞINDA

Anahtar Kelimeler: YÖREX İÇİN ANTALYA
Gürkan Ofis Mobilyaları

KTO, YÖREX İÇİN ANTALYA´DA

Kayseri Ticaret Odası (KTO), Antalya´da bu yıl 10´uncusu gerçekleştirilen Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX´te açtığı stant ile yine göz doldurdu.

Antalya Ticaret Borsası (ATB) öncülüğünde TOBB´un desteğiyle v düzenlenen 23-27 Ekim tarihlerinde açık kalacak YÖREX´te, KTO Kayseri´yi temsilen açtığı stantla yerini aldı.

İlk kez Türkiye´nin 81 ili ve KKTC´nin yöresel ürünlerinin bir araya geldiği fuarda KTO standına gelen ziyaretçilereKayseri´nin meşhur yöresel ürünleri olan pastırma, sucuk ve mantı ikramı yapıldı.

Fuarın açılışını yapan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. RifatHisarcıklıoğlu KTO Standını ziyaret etti.

 KTO Yönetim Kurulu Başkanı, Meclis Divanı, Yönetim ve KTO Personelinin hazır bulunduğu stantta, Bakan Varank tarafından gelen misafirlere pastırma ikram edildi.

Fuarı değerlendiren KTO Başkanı Ömer Gülsoy, ?Dünyada coğrafi işaretli ürünler pazarı gelişerek artmakta. Coğrafi işaret alabilecek 2.500 ürün potansiyeli ile Türkiye de dünya pazarından 20 milyar dolarlık pay alabilir. Bu kapsamda YOREX fuarı hem şehrimiz hem de ülkemiz adına oldukça önemlidir? ifadelerini kullandı. 

Başkan Gülsoy, Fuara yurtdışından katılımından fazla olduğunu aktararak ?18 kalkınma ajansı, 150 civarında oda ve borsa ile toplam 647 civarında katılımcı firmanın yöresel ürünlerini tanıttığı YÖREX fuarında yer almaktan mutluluk duyuyoruz. Coğrafi işaretli olan mantımızı, sucuk ve pastırmamızı standımıza gelen misafirlerimize ikram ettik. Yoğun katılımın olduğu fuarda Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank, Birlik Başkanımız Sayın M.Rifat Hisarcıklıoğlu´nun yanı sıra Antalya protokolü ve Oda- Borsa Başkanlarını standımızda ağırladık. Ürünlerimiz her zaman ki gibi tam not aldı. Biz şehrimizin mutfağına daima güveniyoruz. Coğrafi işaretler zirvesinde olduğu gibi bu fuarda da tanıttığımız yöresel ürünlerimiz yüzümüzü ağarttı. KKTC yöresel ürünlerinin de tanıtıldığı, şehir dışı ve yurtdışından çok sayıda katılımcının olduğu ve özellikle yurtdışı tedarikçileriyle yapılan B2B görüşmelerinin yapıldığı bu fuar oldukça verimli geçti. Antalya ve ülke turizmine büyük katkı sağlayacağına inandığımız fuarda Başta Antalya ve Ticaret Odası Başkanı Sayın Ali Çandır olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyor, hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum? dedi.

KTO Yönetim ve Meclis Divanının yanı sıra Meclis üyeleri de katılım sağladığı fuarın 3. Gününde Meclis üyelerine SGK il Müdürü Hacı Ali Hasgül, KOSGEB Ahmet Özbekler , ORAN Genel Sekreteri Ahmet Emin Kilci ve KTO genel sekreter Vekili Mustafa Bekarlar tarafından bilgilendirmeler yapıldı.

Fuar ve bilgilendirme seminerlerinin oldukça verimli geçtiğini aktaran Meclis üyeleri, KTO yönetimine teşekkürlerini iletti.