KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

CHP YÖNETİMİ PAZAR YERLERİNİ GEZEREK VATANDAŞIN DERTLERİNİ DİNLEDİ

“PAZAR ESNAFININ TEZGÂHLARI ÜRÜN DOLU VATANDAŞIN PAZAR ARABASI, TORBALARI BOŞ”

İYİ PARTİ’YE 162 KİŞİLİK TOPLU KATILIM

İYİ PARTİ’DE ÜYE KAYDI ORGANİZASYONU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ARIK KAYSERİ’DE YAŞANAN İNTİHAR OLAYLARINA DİKKAT ÇEKTİ

“EKONOMİK KRİZ İNSANLARI ÖLÜME SÜRÜKLÜYOR”

MHP İL BAŞKANI SERKAN TOK 'GELECEĞİMİZ TEHLİKE ALTINDA OLMASIN'

MHP İl teşkilatınca susuzluk ve kuraklık üzerine çekilen video sosyal medyada ilgi gördü

“NEVŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ARI TELAFİ ETTİ, HELALLİK İSTEDİ”

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı'nın Kapadokya ve Erciyes açıklamasını hakkında, arkadaşımızın bir hatası oldu

AK PARTİ İL BAŞKANI ÇOPUROĞLU KURMAYLARI İLE İSTİŞARE YAPTI

İSTİŞARE VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRDİ

ASKON’DAN SAADET PARTİSİ’NE ZİYARET

SP İL BAŞKANI COŞKUN ASKON ŞUBE YÖNETİMİNİ AĞIRLADI

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ İSMAİL TAMER HACILAR BELEDİYESİ’NDE

TAMER: HACILARIN ÇEHRESİ DEĞİŞTİ

CHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ARIK’TAN NEVŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI’NA TEPKİ

“KONUŞANA DEĞİL KONUŞTURANA BAK”

KAYSERİ MİLLETVEKİLİ İSMAİL KARAYEL YAHYALI BELEDİYESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

İLÇEYİ GEZEN KARAYEL, ESNAFLARI ZİYARET ETTİ

BAŞKAN ÇOPUROĞLU,

AK PARTİ İL BAŞKANLARI TOPLANTISINA KATILDI

AK PARTİ’DEN SUÇ DUYURUSU

Ak Parti İl Teşkilatı’ndan yazılı bir acıklama yapılarak 81 İl Teşkilatı olarak Fikri Sağlar, Can Ataklı ve İlker Başbuğ hakkında suç duyurusunda bulunulduğu duyuruldu.

VEKİL ARIK HAZİNE VE MALİYE BAKANI’NA SORDU

“BORCA KARŞILIK CAMİ ARSASI ALMAK RUTİN UYGULAMA MIDIR?”

KILIÇDAROĞLU ELİTAŞ’A 15 BİN LİRA TAZMİNAT ÖDEYECEK

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kayseri 2. Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından 15 bin lira tazminat cezasına çarptırıldı.

CHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ÇETİN ARIK’TAN ÇARPICI İDDİA

“BU ÇOCUKLARIN SMA’LI DOĞMASINA KİM GÖZ YUMUYOR”

MHP MİLLETVEKİLİ ÖZDEMİR’E CEVAP GELDİ

“SARIOĞLAN İLÇESİ 2022 YILINDA DOĞAL GAZLA BULUŞACAK”

Gürkan Ofis Mobilyaları

MHP MİLLETVEKİLİ ÖZDEMİR’E CEVAP GELDİ

“SARIOĞLAN İLÇESİ 2022 YILINDA DOĞAL GAZLA BULUŞACAK”

MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, Kayseri’nin bazı ilçeleri ve yerleşim yerlerinde doğalgaz hattı bulunmadığını sorgulayarak konuyu meclis gündemine taşımış ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’e Mevcut durumda doğalgaz imkanından mahrum olan Kayseri ilçeleri ne zaman bu imkana sahip olacak? diye sormuştu. Vekil Özdemir’in bu sorusuna gelen cevapta “Sarıoğlan ilçesine 2022 yılında doğal gaz arzı sağlanması planlanmaktadır.” bilgisi yer aldı.

İlimizde doğalgaz kullanımına erişim imkanı bulunmayan ilçeler ve yerleşim yerlerinin hangileri olduğunu sorgulayan MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir; Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’e şu soruları yöneltmişti: “Bakanlığınızın doğalgaz hattı bulunmayan ilçe ve yerleşim yerlerine bahse konu olan enerji kaynağının ulaştırılması konusundaki çalışmaları nelerdir? Mevcut durumda doğalgaz imkanından mahrum olan Kayseri ilçeleri ne zaman bu imkana sahip olacaktır?”

MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir’in vermiş olduğu soru önergesine Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez tarafından verilen cevap ta “Doğal gazın ülke genelinde yaygınlaştırılması hedefi doğrultusunda, mevcut doğal gaz dağıtım bölgeleri lisans kapsamı dışında kalan merkez nüfusu 20.000 ve üzeri ilçelere doğal gaz ulaştırılmasını sağlamak üzere yapılacak yatırımlara ilişkin "17.10.2016 tarih ve 9382 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı'nda yer alan kriterleri taşıyan Kayseri iline ait tüm ilçelerin iletim hattı yatırımları tamamlanmış olup, yapılacak yatırımlara ilişkin 2020/2953 sayılı İlçelere Doğal Gaz Ulaştırılması Amacıyla BOTAŞ Genel Müdürlüğü'nün Görevlendirilmesine İlişkin Cumhurbaşkanı Kararı" 24.09.2020 tarih ve 31254 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından gerçekleştirilen "Kayseri Büyükşehir, Hacılar, Mimar Sinan, Hisarcık, Kıranardı, Talas, Erkiler ve Gesi Şehirleri Doğal Gaz Dağıtım İhalesi" kapsamında ihaleyi kazanmış olan doğal gaz dağıtım şirketi ihale kapsamındaki şehirlerde doğal gaz dağıtım faaliyeti yapmakla yetkilendirilmiş olup, daha sonraki süreçte Develi, İncesu, Tomarza, Yahyalı ve Yeşilhisar ilçeleri Doğal Gaz Piyasası Dağıtım ve Müşteri Hizmetleri Yönetmeliğinin "Dağıtım bölgelerinin genişletilmesi" başlıklı 70 inci maddesi kapsamında doğal gaz dağıtım şirketinin sorumluluk alanına dâhil edilmiştir.

Bununla birlikte, Bakanlığımız koordinasyonluğunda EPDK, BOTAŞ ve ilgili dağıtım şirketleri ile finansal ve teknik konular dikkate alınarak yapılan çalışmalar sonucunda Sarıoğlan ilçesine 2022 yılında doğal gaz arzı sağlanması planlanmaktadır.”


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ