KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ DURSUN ATAŞ:

“TÜRKİYE’DE ÇİFTÇİ İFLAS ETMİŞTİR”

AK PARTİLİ BELEDİYELERE RAMAZAN GENELGESİ

ÖZHASEKİ İMZASIYLA 798 AK PARTİLİ BELEDİYE’YE RAMAZAN AYI GENELGESİ GÖNDERİLDİ

BAŞKAN ÇOPUROĞLU, AK PARTİ İL BAŞKANLARI TOPLANTISINA KATILDI

81 İL BAŞKANININ YER ALDIĞI TOPLANTIYA KAYSERİ İL BAŞKANI ŞABAN ÇOPUROĞLU DA KATILDI

CHP MİLLETVEKİLİ ARIK’DAN DOKTORU GÖZALTINA ALDIRAN SAVCIYA TEPKİ

“Sağlık Bakanı Sayın Koca'yı meslektaşına sahip çıkmaya, Adalet Bakanı Sayın Gül'ü de göreve davet ediyorum.”

SEÇMEN BÜYÜKKILIÇ’I BAŞARILI BULUYOR

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’I SEÇMENİN YÜZDE 67,4’Ü BAŞARILI BULUYOR

ÇOPUROĞLU GENİŞLETİLMİŞ İL BAŞKANLARI TOPLANTISINA KATILDI

AK PARTİ İL BAŞKANI ​​​​​​​ÇOPUROĞLU: KENDİMİZİ KÜRESEL DEĞİŞİMİN TAM MERKEZİNE YERLEŞTİRMEYİ BAŞARDIK

ATAŞ MECLİS KÜRSÜSÜNDEN EKONOMİK SIKINTILARA DEĞİNDİ

“34 MİLYON KİŞİ BANKALARA BORÇLU HÂLE GETİRİLDİ”

ÖZHASEKİ’DEN EMEKLİ AMİRALLERİN BİLDİRİSİNE TEPKİ

“HİÇBİR GÜÇ MİLLET İRADESİNİN ÜSTÜNDE DEĞİL ARTIK”

AK PARTİ GENEL BŞK. YRD. ÖZHASEKİ

ERCİYES ÜNİVERSİTESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ ATAŞ

“EMEKLİLER ASGARİ ÜCRETİN ALTINDA MAAŞ ALIYOR”

MHP İL BAŞKANI SERKAN TOK:

“BAŞBUĞ TÜRKEŞ’İN EVLADI OLMANIN ONURUNU YAŞIYORUZ”

ARIK BİR KEZ DAHA OTİZME DİKKAT ÇEKTİ

“BİR GÜN DEĞİL HER GÜN FARKINDA OLUN!

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ KONYA’DA

BİRLİK BAŞKANLARI İSTİŞARE TOPLANTISI’NA KATILDI

ÖZDEMİR GENEL BAŞKAN YARDIMCILIĞI’NA ATANDI

MEDYA, TANITIM VE HALKLA İLİŞKİLERDEN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI GÖREVİNE GETİRİLDİ

ÖZHASEKİ KONGREYİ DEĞERLENDİRDİ

“MKYK LİSTESİ TOPLUMUN HER KESİMİNDEN İSİMLERDEN OLUŞTU”

BU KONGRE 2023 YILININ MANİFESTOSUYDU

ÇOPUROĞLU:YENİ MKYK İLE SEÇİMLERE HAZIRLANMAYA BAŞLADIK

Gürkan Ofis Mobilyaları

ÖZHASEKİ KONGREYİ DEĞERLENDİRDİ

“MKYK LİSTESİ TOPLUMUN HER KESİMİNDEN İSİMLERDEN OLUŞTU”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi’yle ilgili yaptığı değerlendirmede “Merkez Karar Yönetim Kurulu listesinin kişi sayısının da artmasıyla toplumun her kesimini temsil edebilecek nitelikte sevilen kişilerden oluşturulması amaçlandı” ifadelerini kullandı.

Yeni MKYK listesinde kişi sayısının da artmasıyla toplumun her kesimini temsil edebilecek nitelikte sevilen kişilerin olduğunu ifade eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki “ Bir taraftan listede sayı arttı ve daha geniş bir kesimin buraya girmesi olması sağlandı. Bir taraftan da Sayın Cumhurbaşkanımızın MKYK’ya alacağı isimleri Anadolu’nun dört bir tarafından, toplumun her kesimini temsil edebilecek nitelikteki sevilen, sayılan, etrafında kitlelerin oluştuğu insanlardan oluşturmayı amaçladı.”değerlendirmesinde bulundu.

MYK’nın ise Ankara’da bulunabilecek kişilerden oluşturulacağı hususunda fikir belirten Özhaseki, “MYK’nın Ankara’da bulunan, Ankara temelli kişilerden oluşacağını tahmin ediyorum. Çünkü her gün gidip Genel Merkez’de çalışmak icap ediyor. Bu anlamda Ankara bağımlılığı gerekiyor, onlardan oluşturması konusunda bir iradesinin olduğunu ben biliyordum.” ifadesini kullandı.

AK Parti’nin gençlerle, tecrübeli isimleri harmanlamaya özen gösterdiğinin de altını çizen Özhaseki, “Bir taraftan AK Parti gençlere müthiş bir yer açarken bir taraftan da tecrübelileri iş başında tutarak onları harmanlayan bir yapıyı devam ettiriyor. Ben en son MYK’da görev alan birisi olarak baktığım zaman 6 tane gençlik kollarından gelen arkadaşımız vardı. MYK nihayetinde 15 kişi. Ama 6 kişi gençlik kollarından gelmişti. Ne kadar güzel. Bir taraftan aşağıdan insanlar yetişiyor, bir taraftan da tecrübeli ağabeyleri ile birlikte harmanlamayla devam ediyor. Doğrusu bugün burada bunun bir tezahürünü görmüş olduk.” diye konuştu.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki sözlerinin sonunda İstanbul Sözleşmesi’nin Cumhurbaşkanı kararıyla iptal edilmesine yönelik tepkileri nasıl değerlendirdiği sorusuna ise “Bu sözleşmenin 80. Maddesi Avrupa Konseyi’ne bir bildirimle çıkabileceğimizi söylüyor. Yani meclise getirip kanun olarak getirdiğimiz bir maddeyi iptal etmiyoruz ki… Şimdiye kadar Anayasa’nın, Medeni Kanun’un, Ceza Kanunu’nun ya da benzer şekilde kadını, çocuğu koruyan kanunları kaldırmıyoruz ki, onların hepsi duruyor. Bu bildirim konusunda eskiden Bakanlar Kurulu yetkiliydi, şimdi Cumhurbaşkanı yetkili. Yürütme olarak tarif ediliyor, Cumhurbaşkanlığı makamı. İşin gerçek yönü bu. AK Parti iktidarlarımız boyunca kadına dair her alanda bütüncül, kapsayıcı politikalar oluşturulmuş, çeşitli stratejiler-eylem planları hazırlanmış, birincil-ikincil yasal düzenlemeler hayata geçirilmiştir. Bundan sonra da yeni ve kendi değerlerimize, yaşam tarzımıza uygun yeni bir sözleşmeyle kadına yönelik şiddetin karşısında olmaya devam devam edeceğiz ve ciddi yaptırımlarla bunun önüne geçmeyi amaçlıyoruz.” şeklinde konuştu