KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

OSB YÖNETİM KURULU’NDAN ‘SAVURGANLIK’ İDDİALARINA SAVUNMA

“VERİLEN HABER GERÇEĞİ YANSITMIYOR”

BELLONA SANDALYE VE YATAK FABRİKASI AÇTI

GÜLAL: HOLDİNGİMİZ AKTİF OLARAK YÜZDE 90 SEVİYESİNDE BÜYÜDÜ

BÜYÜKŞEHİR’DEN SERVİSÇİ ESNAFINA 1 MİLYON TL’LİK DESTEK

SERVİS ESNAFINDAN 1 YIL VİZE ÜCRETİ ALINMAYACAK

BÜYÜKŞEHİR’İN ‘KAR’ TİMİ, İLÇEDE KAPALI YOL BIRAKMIYOR

87 MAHALLE YOLU ULAŞIMA AÇILDI

BAŞKAN PALANCIOĞLU'NDAN MİLLETVEKİLLERİNE BRİFİNG

2020 YILINDA YAPILAN HİZMETLERİ ANLATTI

KOCASİNAN’IN KENTSEL DÖNÜŞÜMÜYLE 336 AİLE,

YENİ EVLERİNİN HEYECANINI CANLI YAYINLA YAŞAYACAK

MELİKGAZİ'DE FAALİYET RAPORU İÇİN HİZMET İÇİ EĞİTİM

“MELİKGAZİ OLARAK ÖĞRENMEYE VE ÖĞRETMEYE DEVAM EDİYORUZ”

BÜYÜKŞEHİR’DE ‘YEŞİLHİSAR’ TOPLANTISI

“BÜTÜN İLÇELERİMİZİN DOĞAL GÜZELLİKLERİ ÖNEMLİ”

KTO BAŞKANI GÜLSOY BABASINI HAKK’A UĞURLADI

95 YAŞINDA HAYATA VEDA EDEN HACI MEHMET GÜLSOY DUALARLA HAKK’A UĞURLANDI

ASKON, MHP İL BAŞKANI TOK’U ZİYARET ETTİ

BİZLER GÖNÜL İNSANLARIYIZ

KAYSERİSPOR TRANSFERDE GÖZÜNÜ KARARTTI

TEMSİLCİMİZ, MATTHİAS FANİMO KULÜBÜNE TEKLİFTE BULUNDU

HES KODU SAYESİNDE ‘RİSKLİ’ KİŞİLERE İZİN VERİLMEDİ, GÜVENLİ ULAŞIM SAĞLANDI

“KAYSERİ İYİ NOKTAYA GİDİYOR AMA YETMEZ”

BAŞKAN PALANCIOĞLU, KARLA MÜCADELE İÇİN SAHADAYDI

“EKİPLER 7/24 ESASINA GÖRE GÖREV YAPACAK”

DEVELİ’DE CAMİYE YILDIRIM DÜŞTÜ

YILDIRIMIN DÜŞME ANI KAMERAYA YANSIDI

KAYSERİ EMNİYETİ KADES VE UYUMA PROJELERİ İLE TEK DOKUNUŞLA VATANDAŞIN HİZMETİNDE

“2020 YILINDA 824 KADES İHBARI DEĞERLENDİRİLDİ

HACILAR BEYAZA BÜRÜNDÜ

BAŞKAN ÖZDOĞAN: EKİPLERİMİZ HER AN HAZIR

Gürkan Ofis Mobilyaları

ÖZHASEKİ’NİN ŞAHİTLİĞİ’NDE HAYIRSEVERDEN BÜYÜK BAĞIŞ

20 OKUL VE 1 CAMİ YAPILACAK

Özhaseki: “Bir hayır silsilesi imza altına alınmış oldu”

Hayırsever Mehmet Altun, İstanbul Sultanbeyli’deki yaklaşık 300 milyon lira değerindeki arsasını, AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin şahitliğinde başta Kayseri olmak üzere 9 ilde ihtiyaç olan yerlere 20 okul ve 1 cami yapılması için bağışladı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki şahitliğinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Bakan Yardımcısı Fatma Varank, Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcısı Reha Denemeç, Türkiye Diyanet Vakfı 2. Başkanı İhsan Açık ile arsa karşılığı okul yapımı için ortak bir protokol yapıldı. Bağış karşılığında da İstanbul, Kayseri, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Malatya, Osmaniye, Şanlıurfa ve Yozgat illeri başta olmak üzere: ihtiyaç olan yerlere 20 okul ve Kayseri Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi içerisine 1 cami yapılması ve Avukat Mehmet Altun - Türkan Altun isminin verilmesi konusunda imzalar atıldı.

Özhaseki, “Mehmet Altun Abi hepimizin şahitliğinde arsasını, Milli Emlak Genel Müdürlüğü’ne bağışladı”

Yapılan bu büyük bağışın önemine ilişkin konuşan Özhaseki, “Mehmet Ağabey Kayseri’de yıllarca avukatlık yapan, daha sonra İstanbul’a gidip orada mesleğine devam eden bir büyüğümüz. Tabii ki seneler içerisinde bir birikim elde etmiş ve bunu da toplumla paylaşmak, topluma borcunu ödemek ve Cenab-ı Hakkın da rızasını kazanmak adına bugün burada hepimizin şahitliğinde Milli Emlak Genel Müdürlüğü’ne bağış yapıyor. Kendisi ve değerli eşi bu arsa karşılığında okul ve cami yapılmasını istiyorlar. Değerli eşinin de rızasıyla burada Mehmet ve Türkan Altun isimlerinin okulların birçoğuna veya istediklerine verileceği bir hayır silsilesi imza altına alınmış oldu” dedi.

Okulların yeri konusuna ilgili vakıf aracılığıyla karar verileceğini ifade eden Özhaseki şöyle söyledi:

“İnşallah Mehmet Ağabey’imin gösterdiği yerlerde 20 tane okul yapılacak. Sanat okulu, engelliler okulu veya ilköğretim okulu gibi ne olacaksa ihtiyaç olan illeri zaten sıraladık ama hangi tür olacağı sorusuna Milli Eğitim Bakanlığımız karar verecek. Haliyle cami Kayseri Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi içerisinde ayırdığımız cami yerine yapılacak. Belki de tüm cenazelerin kalkacağı en önemli merkezde olacak buna da Diyanet Vakfı Başkan Yardımcımız ile beraber karar veriyoruz.”

Özhaseki, “Mehmet Altun Abi 20 okul ve 1 camiyi yaptıracak”

Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nün devraldığı arsa karşılığında okulları ve camiyi yapma görevini aldığını da belirten Özhaseki, “Artık işin yükü Milli Emlak Genel Müdürlüğümüzde. Milli Emlak Genel Müdürlüğümüz bunun karşılığında 20 okul ve camiyi yaptıracak. Projeler ve daha sonraki takibi hususunda kendi aramızda bir mutabakat var ona da uyarak inşallah biz bu işleri tamamlamış olacağız” diye konuştu.

Özhaseki, “Başta Mehmet Ağabey olmak üzere bizim niyetimiz hayır, inşallah akıbeti de hayır olacaktır. Ben yapılan bu sözleşmenin hayırlı ve Cenab-ı Hakk katında makbul olmasını diliyorum. Kendisine ve değerli eşleri Türkan hanımefendiye de çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Hayırsever Altun, “Benim bu hayırları yapmamda en büyük destekçimiz Sayın Bakanımız”

Yaptığı bağış ile ilgili konuşan hayırsever Mehmet Altun, “Bu malın mülkün sahibi biz değiliz. Biz burada birer misafiriz. Bu dünya fani ve gelip geçici bir dünya. Benim bu hayırları yapmamda en büyük destekçimiz Sayın Bakanımız, Kayseri Büyükşehir Belediyemizin eski Başkanı, benim çok sevdiğim mümtaz ve kıymetli bir ailenin çocuğu, kıymetli kardeşim. Evladım diyeceğim ama utanıyorum evladım sayılır. Sayın Mehmet Özhaseki’nin destek ve yardımıyla bu adımları atıyorum. Huzurunuzda kendisine en derin şükranlarımı arz ediyorum. Hepinizden Allah razı olsun” sözleriyle Mehmet Özhaseki’ye teşekkür etti.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı adına protokole imza atan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Bakan Yardımcısı Fatma Varank ise böyle bir bağışın herkese nasip olmasını diledi. Varank, “Allah inşallah hepimize okullar, camiler yapmayı nasip eder. Ben size ve eşinize teşekkürlerimi iletiyorum. İnşallah bu okullarda geleceğin yöneticileri, geleceğin belki Cumhurbaşkanı yetişecek inşallah. Cami zaten değerli ömür boyu size dua edilecek oradan. Bence çok güzel bir işe imza attınız. Sizi tebrik ediyorum. Hayırlı olsun diyorum” dedi.

“Bu ülkenin ihtiyacı olan yerlere inşallah beraberce bu okulları yaptıracağız”

Yapılacak olan okullar için Milli Eğitim Bakanlığı adına protokolde imzası yer alan Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcısı Reha Denemeç, “Mehmet Amca’ya yaptığı hayır işinden dolayı çok teşekkür ederiz. Allah razı olsun. Çocuklarımızın, bu ülkenin ihtiyacı olan yerlere inşallah beraberce bu okulları yaptıracağız. Sağ olun” diye konuştu.

“Görevimiz bu hayrın tamamlanmasını sağlamak”

Son olarak Kayseri Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi içerisine yapılacak olan cami için protokolde imzası olan Türkiye Diyanet Vakfı 2. Başkanı İhsan Açık da “Hayır sahibine ve vesile olanlara çok teşekkür ediyoruz. Bundan sonra görevimiz hayır vesilesini sağlamlaştırmak ve bu hayrın tamamlanmasını sağlamak. Rabbim inşallah bizlere de nasip etsin. Hayırlı olsun” şeklinde konuştu.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ