SOSUN ŞANTİYE´YE DÖNDÜ
YALÇIN: “HAYATI KOLAYLAŞTIRACAK İŞLER YAPIYORUZ”
Tarih: 19.9.2019 17:45:44/ 460okunma / 0yorum

Talas Belediyesi´nin 3 günlük yoğun program ile kırsal mahallelerde gerçekleştirdiği hizmet seferberliği bu kez Sosun Mahallesi´ndeydi. Başkan Mustafa Yalçın´ın verdiği start ile başlayan çalışmalar sonucunda Sosun´un ilk etapta acil çözüm bekleyen tüm sorunları ortadan kaldırılmış olacak.

Belediye Mahallemizde Projesi kapsamında yürütülen çalışmaların Sosun ayağını başlatmak amacıyla bir tören düzenlendi. Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın´ın yanı sıra belediye meclis üyeleri ve ilçe protokolünün katılımıyla düzenlenen programa Sosun´da yaşayan vatandaşların ilgisi de büyüktü.

Burada düzenlenen törende ilk konuşmayı yapan Sosun Mahalle Muhtarı Fatih Boyraz, yapmış olduğu hizmetlerden dolayı Başkan Yalçın´a teşekkür etti.

“YAPTIKLARINIZ, AHİRETTE YANINIZDA OLACAK”

Köyün en yaşlılarından 85 yaşındaki emekli imam Kamil Demirezen de yaptığı kısa konuşmada hizmetlerinden dolayı Başkan Yalçın´a teşekkür ederek, “Allah razı olsun, hizmeti ayağımıza getirdiniz. Burada ne yaparsanız sizinle öbür tarafa gidecek ve teraziye konacak. Hepinize hoş geldiniz diyor, köyümüze yaptıklarınızdan dolayı tekrar teşekkür ediyorum.” dedi.

Daha sonra kürsüye gelen Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın da, hayatı kolaylaştıracak işler yaptıklarına vurgu yaparak, “Seçim bitti geçim başladı. Siz seçimlerde bize yüksek oranda oy vererek itibar ettiniz. Biz de şimdi hizmet üreterek size karşılığını vermek istiyoruz. Burada başlattığımız program ile 3 gün içerisinde tamamlanabilecek eksik gedikleri yerine getiriyoruz. Yatırım gerektirecek olan işler varsa onları da yatırım programına dahil ediyoruz. Talas Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi, KASKİ ve KCETAŞ olarak buradayız ve herkes kendi görev sahasında bulunan işleri yerine getiriyor. Burada ayrıca köyümüzü de tanımış oluyoruz. Böylece geleceğe dönük planlarımızı da yapıyoruz.” diye konuştu.

“DUALARINIZI ALMAK İÇİN GAYRET EDİYORUZ”

Konuşmasında hizmet üretmekten maksatlarının insanlarının duasını almak olduğunun altını çizen Başkan Yalçın, Sosun´un devletine ve milletine sahip çıkan bir köy olduğunu ifade ederek, “Rabbim devletimize zeval vermesin. Devletin gücü olmazsa bu hizmetlerin hiçbirisi yapılamaz. Devlet olmazsa Allah korusun Suriye gibi, Irak gibi oluruz. Sosun da devletine ve milletine sahip çıkan bir köyümüz. Kendilerinden Allah razı olsun. Biz de bu köyde yaşayanların duasını almak için hizmet üretmeye çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Başkan Yalçın ve mahallenin ileri gelenleri hep birlikte çalışmaların startını verdi. Startla birlikte mahalle içerisine dağılan iş makineleri gün boyu çalışma yaparak eksikleri giderdi.

SOSUN ŞANTİYE´YE DÖNDÜ

40 iş makinesi ve 95 personelden oluşan ekip üç gün boyunca arazi yollarının yapılması ve mahalle içi bozuk yolların tamiri, dere içinin temizlenmesi, şenlik alanının yolunun yapılması, caminin ihtiyaçlarının giderilmesi, park ve yeşil alanların bakımının yapılması ve çimlerin biçilmesi gibi işleri yapacak. Ayrıca çöp konteynırları yenilenecek, böcek ilaçlaması yapılacak, ahır gübreleri kaldırılacak ve mezarlık etrafında genel bakım ve temizlik çalışması yapılacak. Rögar kapaklarının bakımı, altyapı eksiklerinin tespiti gibi işlerin KASKİ tarafından yerine getirileceği çalışmalar kapsamında KCETAŞ da sokak lambalarının ve elektrik hatlarının bakımını yapacak.

120 YILLIK CAMİ´DE İNCELEME

Başkan Yalçın, Sosun Mahallesi programı kapsamında ayrıca 120 yıllık bir camide incelemelerde bulundu. Yıkılmak üzere olan caminin korumaya değer konumdaki minber minaresinin mevcut kullanılan caminin yanına taşınması talimatı veren Başkan Yalçın, metruk vaziyetteki caminin tehlike arz eden halinin de ortadan kaldırılacağını söyledi.

“HİÇ BU KADAR İLGİ GÖRMEMİŞTİK”

Belediyemiz Mahallemizde Projesi´nden çok memnun olduklarını ifade eden mahalle sakinleri de, “Diğer köylerde duyuyorduk bu projenin çok yararlı işler yaptığını ama inanmıyorduk. Şimdi gördük ki bunların hepsi gerçekmiş. Köyümüz hiçbir zaman bu kadar ilgi görmemişti. Yapılanlardan çok memnunuz. Bu projeyi başlatan ve hizmetleri getiren Başkanımızdan Allah razı olsun.” şeklinde görüşlerini ortaya koydular.
Kaynak: KURUM BÜLTENİ

Anahtar Kelimeler: SOSUN ŞANTİYE DÖNDÜ
MEHMETÇİĞİN YANINDAYIZ
MEHMETÇİĞİN YANINDAYIZ
ÖĞRENCİLERDEN MEHMETÇİĞE BÜYÜK DESTEK
KİTAP FUARI´NDA 4 GÜNÜN REKORU KIRILDI
KİTAP FUARI´NDA 4 GÜNÜN REKORU KIRILDI
Geçen yıl ilk dört günde 310 bin kişinin ziyaret ettiği Kitap Fuarı bu yıl 343 bin kişiyi ağırladı.
BÜYÜKKILIÇ´TAN ASKER SELAMI
BÜYÜKKILIÇ´TAN ASKER SELAMI
Başkan Büyükkılıç, Kayseri Kalesi´ndeki etkinlikler için “Durmak, yola devam” diyerek futbolcularla birlikte asker selamı verdi
KASKİ İLE 2020 YILI YATIRIMLARI PLANLANDI
KASKİ İLE 2020 YILI YATIRIMLARI PLANLANDI
PALANCIOĞLU: “KASKİ İLE KOORDİNELİ ÇALIŞIYORUZ”
ÇOCUKLARA DAHA GÜZEL YAŞAM ALANLARI İNŞA EDİYORUZ
ÇOCUKLARA DAHA GÜZEL YAŞAM ALANLARI İNŞA EDİYORUZ
Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, okul ziyaretleri kapsamında Şehit Mehmet Erdoğan İlk ve Ortaokulu´nda öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.
TALASLILARDAN BARIŞ PINARI´NA TAM DESTEK
TALASLILARDAN BARIŞ PINARI´NA TAM DESTEK
‘Evine, işyerine bayrak as´ kampanyasına katılmak isteyen esnaf ve vatandaşlara bayrak dağıtan Talas Belediyesi´nin bu yaklaşımı büyük takdir gördü.
YAHYALI´DA BARIŞ PINARI´NA BAYRAKLI DESTEK
YAHYALI´DA BARIŞ PINARI´NA BAYRAKLI DESTEK
Kayseri´nin Yahyalı İlçesi, Suriye´de yürütülen Barış Pınarı Harekâtına destek vermek amacıyla bayraklarla donatıldı.
YILDIRIM BEYAZIT MAHALLESİNDE SU KESİNTİSİ
YILDIRIM BEYAZIT MAHALLESİNDE SU KESİNTİSİ
KASKİ Genel Müdürlüğü´nce, 16 Ekim Çarşamba günü Yıldırım Beyazıt mahallesinde su kesintisinin yapılacağı belirtildi.
BARIŞ PINARI´NA GÜÇLÜ DESTEK
BARIŞ PINARI´NA GÜÇLÜ DESTEK
KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ, ORTAK BİR BİLDİRİ İLE BARIŞ PINARI HAREKÂTI´NA DESTEK VERDİ
ÜRETENİN YANINDAYIZ
ÜRETENİN YANINDAYIZ
BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, AÇILIŞINA DA KATILDIĞI KAYSERİ MOBİLYA FUARI´NI ZİYARET ETTİ
ERCİYES´TE TURİZM ZİRVESİ
ERCİYES´TE TURİZM ZİRVESİ
BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, KAYSERİ´Yİ TURİZMDE HAK ETTİĞİ YERE GETİRMEK İÇİN ÇALIŞTIKLARINI SÖYLEDİ
AK KURMAYLARDAN, EMNİYET MÜDÜRÜ´NE “HAYIRLI OLSUN” ZİYARETİ
AK KURMAYLARDAN, EMNİYET MÜDÜRÜ´NE “HAYIRLI OLSUN” ZİYARETİ
KARABÖRK´E BAŞARI TEMENNİSİ
MAHALLELERİ YENİLİYORUZ
MAHALLELERİ YENİLİYORUZ
Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, kentsel dönüşüm projesi ile sadece mahallerin yenilenmediğini bu projeler ile semtler arasında bulunan fiziki yapı uçurumlarının da kaldırıldığını söyledi.
GERİ DÖNÜŞÜM TESİSLERİ EĞİTİM MERKEZİ GİBİ
GERİ DÖNÜŞÜM TESİSLERİ EĞİTİM MERKEZİ GİBİ
Melikgazi Belediyesi Geri Dönüşüm Tesisleri´nde Fatih Sultan Mehmethan İlköğretim Okulu öğrencilerine geri dönüşüm konusunda eğitim verildi.
KOCASİNAN´DA HERKESİN DİKİLİ BİR AĞACI OLACAK
KOCASİNAN´DA HERKESİN DİKİLİ BİR AĞACI OLACAK
‘Kocasinan´da herkesin dikili bir ağacı olsun´ parolasıyla çalışan Kocasinan Belediyesi, Ekim ayı itibarı ile ağaçlandırma faaliyetlerini hızlandırdı.
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
16 Ekim 2019 Çarşamba
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL