KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

ÇOPUROĞLU “EVDE KAL” ÇAĞRISINI YİNELEDİ

AK PARTİ İL BAŞKANI ŞABAN ÇOPUROĞLU “EVDE KAL” ÇAĞRISINI YİNELEDİ

ECZACILARIMIZI VE ÇALIŞANLARINI UNUTMAYALIM!

Bozkurt, 7 gün 24 saat çalışan eczane çalışanlarının risk altında olduklarını belirtti

AK PARTİLİ TAMER’DEN VİRÜS KİTİ İDDİALARINA YANIT

Kit’ler sağlık bakanlığı kontrolündedir

MHP MİLLETVEKİLİ ERSOY

50 Ailenin kira masraflarını karşılayacak

MHP MİLLETVEKİLİ BAKİ ERSOY YEREL MEDYANIN SESİ OLDU

Ersoy, Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın cevaplaması için soru önergesi verdi

AK BAŞKANLAR’DAN ONLİNE TOPLANTI

ÇOPUROĞLU ONLİNE TOPLANTIYA KATILDI

CHP MİLLETVEKİLİ ÇETİN ARIK

SAĞLIK ÇALIŞANLARI CAN GÜVENLİĞİ İSTİYOR

ÜLKE, MAHALLE BAŞKANLARINI UYARDI

65 yaş üstü vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması için seferber olmalarını istedi

SU FATURALARINDA 6 AY ÜCRETSİZ KULLANIM YA DA YÜZDE 50 İNDİRİM YAPILMALI

İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi Kazım Yücel: “Hijyen konusuna dikkat etmemiz gereken bu dönemde vatandaş musluğu açmaya korkmamalı”

ÖZHASEKİ’DEN AK PARTİLİ BELEDİYELERE GENELGE

TOPLUMSAL İNFİAL OLUŞTURACAK SÖYLEMLERDEN UZAK DURUN

TANER YILDIZ’DAN GENÇLİK KOLLARI BAŞKANINA

HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

MHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ BAKİ ERSOY:

HAKLI DAVAMIZDAN VAZ GEÇMEYİZ

OKANDAN’DAN KONGRE DAVETİ

OKANDAN: YANIMIZDA OLMANIZ GÜCÜMÜZE GÜÇ KATACAKTIR’

ATAŞ, KAHRAMANLARIN SORUNLARINI MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI

‘UZMAN’LAR TERÖRLE MÜCADELENİN BEL KEMİĞİDİR

MUSTAFA IŞIK, İYİ PARTİ KOCASİNAN ADAYI

28 Mart Cumartesi günü yapılacak olan İyi Parti Kocasinan İlçe Başkanlığı seçimi öncesi adaylığını açıklayan ilk isim Mustafa Işık oldu.

DEVA’DA KAYSERİLİ ÜÇ KURUCU

ALİ BABACAN’IN KURULUŞ DİLEKÇESİ VERDİĞİ ‘DEVA’DA ÇARPICI İSİMLER

SU FATURALARINDA 6 AY ÜCRETSİZ KULLANIM YA DA YÜZDE 50 İNDİRİM YAPILMALI

İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi Kazım Yücel: “Hijyen konusuna dikkat etmemiz gereken bu dönemde vatandaş musluğu açmaya korkmamalı”

İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi Kazım Yücel, korona virüsten korunma yollarından birinin de temizlikten geçtiğini ifade ederek, “Su faturalarında 6 ay ücretsiz kullanım ya da yüzde 50 indirim yapılmalı” dedi.

Cumhurbaşkanı tarafından açıklanan hükümet politikalarında su faturaları ile ilgili bir şey olmadığını söyleyen Kazım Yücel, “Dünyayı etkisi altına alan korona virüsü, bildiğiniz gibi Türkiye’yi de etkisi altına aldı. Şu anda tespit edilen vakalarla birlikte ölüm sayısı da 9 civarında. Bu durumda bütün yetkililerimizin ve dünyadaki sağlık örgütlerinin ısrarla söylediği şeyler, bir temas sonrasında mutlaka ellerinizi dezenfekte edin, yıkayın ve bu virüsün bu şekilde elde ve vücutta barınma ihtimalini azaltın. Sürekli söylenilen şey su ile ilgili konular ve sabunla vücutta bulunan bu virüsün atılması. Biz aylar önce Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak, Kayseri’de yüzde 10 artı tefe tüfe ile birlikte yüzde 20 zam yapmıştık ve belki de o günden bu güne yüzde 25’lere ulaşan bir zam oranı var. Dünya Sağlık Örgütü böyle bir durumda suyun öneminden bahsederken, vatandaşlarımız musluğu açmaktan korkar hale gelmemeliler. Bu yapılan zamların acilen geri çekilmesi gerekli. Cumhurbaşkanımız hükümet politikalarını açıklarken ben ve belki de birçok vatandaş şunu bekliyordu, sular 6 aylığına ücretsiz, elektrik ve doğalgaz ile ilgili kapamalar olmayacak. Belki bu ifadeleri bekliyorduk ama politikalar da önümüze koyulan tedbirlerde su ile ilgili hiçbir konuya değinmedi. Bu görev de belki de İYİ Partili meclis üyesi olan bizlere kaldı” dedi.

Yücel, hükümet politikasında olmayan su konusunda belediyenin adım atması halinde İYİ Parti olarak arkasında duracaklarını söyleyerek, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Biz buradan Sayın Belediye Başkanımıza sesleniyoruz, belediye meclisinin toplanmasına şu günden itibaren en az 2 - 3 hafta var ve bu süreç içerisinde bu toplantılar iptal de edilebilir. Fakat bütün Kayserili hemşerilerimiz, yer altından çıkan kendi sularına bu 6 ay içerisinde hiç ücret ödemese de olabilir belki ama en azından yüzde 50 fiyat uygulamasına geçilebilir. Vatandaşlarımızın belki suları kesilmiş ve açma kapama ücreti ödemek zorunda kalıyorlar ve bir de bu virüsün üzerlerindeki korkusu ile uğraşıyorlar. Sayın Belediye Başkanımıza, Cumhurbaşkanımızın hükümet politikalarında almadığı bu su konusu ile ilgili, İYİ Parti olarak biz buradan sesleniyoruz, bu karar alınsın bizler de 6 ay boyunca bu karara destek vereceğiz.”

Haber Kaynak : İHA