EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

TRAFİK KAZASI: 2 YARALI

BİRİ AFGAN UYRUKLU İKİ KİŞİ YARALANDI

DURAKTA YAKALANAN DEAŞ ŞÜPHELİSİ KADIN TAHLİYE OLDU

Sanık kadın, Suriye’de eşinin DEAŞ ile savaşa katılmadığı için hain ilan edilerek öldürüldüğünü söyledi.

FRANSIZ PATRİCK’İN KATİLLERİ 17 SENE SONRA BULUNDU

7 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

KAÇAK AKARYAKIT OPERASYONU

4 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

İNŞAAT HALİNDEKİ EVLERE ZARAR VEREN ŞAHIS YAKALANDI

İNCESU’DA 1 KİŞİ JANDARMA EKİPLERİ TARAFINDAN YAKALANDI

DOKTORU DARBETTİĞİ İDDİA EDİLEN ZANLI

SERBEST BIRAKILDI

10 GÜNLÜK BEBEK ÖLÜ BULUNDU

Henüz adı konmamış bebek yatağında ölü bulundu.

UZMAN ÇAVUŞ, KAZADA YAŞAMINI YİTİRDİ

Kayseri'de trafik kazasında ölen uzman çavuş son yolculuğuna uğurlandı

TÜFEKLE VURDUM, BENZİNLE YAKTIM

“O ÇAKMAĞI DÜŞÜRMESEYDİ, BELKİ VURULAN BEN OLACAKTIM”

ZEHİR TACİRİ SANIĞI ‘MUSKALI’ SAVUNMA KURTARAMADI

KARI KOCAYA TOPLAM 10 YIL HAPİS

ÖĞRENCİYE KÖTÜ MUAMELE İLE SUÇLANAN ÖĞRETMEN KONUŞTU

"Okuluma gidince tek bir kişi benim hakkımda olumsuz bir şey söylerse beni hapis ile cezalandırsınlar”

KAYSERİ'DE ZİNCİRLEME TRAFİK KAZASI

Kayseri'de tır ve 4 aracın karıştığı trafik kazasında araçlarda maddi hasar meydana geldi.

40 YIL KESİNLEŞMİŞ HAPİS CEZASI BULUNAN KADIN YAKALANDI

GÖRÜNMEMEK İÇİN YÜZÜNÜ ÇOCUKLARIYLA KAPATTI

12 BIÇAK DARBESİYLE ÖLDÜRÜLEN BERAT’IN AİLESİNİ YIKAN KARAR

17 YAŞINDAKİ GENCİN YAKINLARI ADLİYE KORİDORUNDA SİNİR KRİZLERİ GEÇİRDİ

SEVGİLİSİNİ ÖLDÜREN SANIĞA

AĞIRLAŞTIRILMIŞ ÖMÜR BOYU HAPİS İSTENDİ

YAĞMADAN YARGILANAN SANIĞA 23 YIL HAPİS

38 YAŞINDAKİ SANIK 23 YIL HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI

TACİZE UĞRAYAN GENÇ KIZIN ŞİKAYETİ ÖRNEK GÖSTERİLDİ

KAYSERİ 14´ÜNCÜ ASLİYE CEZA MAHKEMESİ´NDE, ´HAKARET´ VE ´TACİZ´ SUÇLARINDAN DAVA AÇILDI

Kayseri´de otomobiliyle giderken, kaldırımda yürüyen üniversite öğrencisi G.G.´ye (23) hakaret ve tacizde bulunduğu iddiasıyla tutuksuz yargılanan Mehmet B.´ye (30) verilen 3 bin 700 lira para cezası, İstanbul´da aynı suçlardan açılan başka bir davada örnek gösterildi.

Geçen yıl 4 Kasım´da merkez Talas ilçesinde yşanan olayda Mehmet B., seyir halindeki otomobilinin camını açıp, kaldırımda yürüyen G.G. ile arkadaşlarına "Ne yapıyorsunuz?" dedi. Cevap alamayınca da hakaret ve tacizde bulundu. G.G.´nin polise giderek, şikayette bulunması üzerine Mehmet B., gözaltına alındı. Sorgusunun ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Mehmet B. hakkında Kayseri 14´üncü Asliye Ceza Mahkemesi´nde, ´hakaret´ ve ´taciz´ suçlarından dava açıldı.

Mehmet B. tutuksuz yargılandığı davanın 26 Eylül günü görülen karar duruşmasında 3 bin 700 TL para cezasına çarptırıldı.

GEREKÇE, EMSAL GÖSTERİLDİ

Sosyal medya hesabından gerekçeli kararı paylaşan G.G.´ye İstanbul´da yaşayan avukat ulaşarak, kendisinin taciz ve hakaret suçundan açtığı davada cezayı örnek gösterdi. Yaşadığı mağduriyeti Twitter hesabından paylaşmasının ardından kadın avukatın kendisi ile iletişime geçtiğini ifade eden G.G., yine Twitter hesabından şu mesajı paylaştı:

"26 Eylül´de kazandığım emsal niteliğindeki cinsel taciz ve hakaret davası, bugün ilk kez İstanbul´da bir duruşmada emsal olarak gösterildi. Birçok kişi de bunun için benden karar dosyasını istemişti. Ben de bu yüzden gerekçeli kararı sizinle paylaşmak istedim. Umarım faydalı olur."

´BİR SÜRÜ KADININ SESİ OLDUĞUMU FARK ETTİM´

G.G. karar duruşması sonrasında da sosyal medya hesabından şu açıklamayı yapmıştı: "Türkiye´de yaşayan milyonlarca kadından sadece biriyim. Her gün taciz haberleri duyarken okurken bir gün bu benim de başıma geldi ve sokakta alkollü bir şahsın sözlü tacizine ve hakaretine uğradım. Herhangi bir cinsiyetin diğer bir cinsiyete yaptığı tacize sessiz kalmamak gerektiğini savunan biri olarak ben de sessiz kalmadım ve şahıstan şikâyetçi oldum. Daha sonra dava süreci başladı ve bu süreçte psikolojik olarak gerçekten çok yıprandım. Evet böyle bir olay yaşanmıştı ama ´davayı kazanabilecek miyim?´, ´Başıma bir şey gelecek mi?´ gibi aklımı meşgul eden, beni yiyip bitiren birçok soru vardı. 10 ay sonunda tanıklar, kamera görüntüleri, polis tarafından tutulan tutanaklar derken biz haklı olduğumuzu ispat ettik ve ben 26.09.2019 tarihindeki duruşma salonundan kazanmış bir şekilde çıktım. Şahıs cinsel taciz ve hakaret olmak üzere 2 ayrı suçtan ceza almıştı. Bu mutluluğumu sosyal medya aracılığı ile paylaştım. Oradan gelen destek mesajlarıyla daha da gururlandım ve bir sürü kadının sesi olduğumu fark ettim. Bu tür olaylar gibi olaylar yaşayan bir sürü insan mesaj attı ve benden cesaret aldıklarını söylediler. Beni en çok mutlu eden şey ise; kazandığım bu davanın emsal olarak gösterilecek olması. Ülkemizde, ´laf atmanın bile´ bir cezası olduğunu gösterdiğim için kendimle gurur duyuyorum."

Haber Kaynak : DHA