KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

VALİ GÜNAYDIN’DAN HUNAT TV’YE ZİYARET

HUNAT TV 1 YAŞINDA

100’E YAKIN ÜRETİCİYLE SÖZLEŞME İMZALANDI

BÜYÜKŞEHİR’DEN DÜNYA ÇAPINDA HİZMET : “E-38”

KENDİSİ KÜÇÜK FAYDASI BÜYÜK

PALANCIOĞLU: YENİ EKİPMANLARLA MELİKGAZİ BELEDİYESİ’NİN ATÖLYESİNİ GÜÇLENDİRİYORUZ

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR, KOCASİNAN’IN YILDIZLARI’NI ÖDÜLLENDİRDİ

ÇOLAKBAYRAKDAR: EVLATLARIMIZ, İSTİKBALİMİZ VE GURUR KAYNAĞIMIZDIR

YEŞİL YOL’DA 1. ETAP TAMAM

YALÇIN: HEM YEŞİLLENDİRİYORUZ HEM DE SPOR YAPMA İMKANI SUNUYORUZ

KAYSERİ’YE İKİ YENİ OKUL DAHA

VALİ GÜNAYDIN PROTOKOLÜ İMZALADI

KURBAN BAYRAMINA YÖNELİK ÖNLEMLER BELİRLENDİ

İL HIFZISSIHHA KURULU AÇIKLADI

KAYSERİ’DE KURBANLIK FİYATLARI BELLİ OLDU

KESİM ÜCRETİ KÜÇÜKBAŞ 150, BÜYÜKBAŞ 750 TL

KAYMAKAM DURU’DAN DUYGULANDIRAN ZİYARET

HEM ZİYARET ETTİ HEMDE COVİD-19 UYARISI YAPTI

BÜYÜKKILIÇ’TAN ÇOCUKLARA ÖZEL KÜTÜPHANELER

ÇOCUK KÜTÜPHANELERİ ÖNEMLİ BİR EKSİKLİĞİ GİDERİYOR

BÜYÜKŞEHİR’DEN BEŞ İHALE BİRDEN

ARSALAR 14 TEMMUZ’DA SATIŞTA

TEKNOLOJİ ATÖLYELERİ HAZIR

PALANCIOĞLU: GELECEK BU ATÖLYELERDEN ÇIKACAK

KOCASİNAN’DA 17 BİN 800 BEBEĞE ‘HOŞ GELDİN BEBEK’ HEDİYESİ

ÇOLAKBAYRAKDAR: VATANDAŞIMIZIN HER ZAMAN YANINDAYIZ

TALAS’TA KIRSALA HİZMET YAĞIYOR

ÇİFTÇİLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRÜYOR

HACILAR’DA ÜÇ AYLIK PANDEMİ DÖNEMİ DEĞERLENDİRİLDİ

BAŞKAN ÖZDOĞAN: BÜYÜK VE GÜÇLÜ BİR AİLEYİZ

KAYÜ’DEN YAHYALI’YA DESTEK

GELİŞİMİNE YÖNELİK PROJE VE EĞİTİM VERECEK

TALAS´TAN KURUKÖPRÜ´YE HİZMET ÇIKARMASI

Mahalledeki törene telefonla bağlanan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Kuruköprülüleri selamlarken, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ise, mahalleliye iki müjde verdi.

Talas Belediyesince ?Belediye Mahallemizde´ sloganı ile gerçekleştirilen ve kırsal mahallelerin tespit edilen ihtiyaçlarının aynı anda bütün birimlerce giderildiği hizmet çıkarması, bu kez Kuruköprü Mahallesinde başladı. Mahalledeki törene telefonla bağlanan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Kuruköprülüleri selamlarken, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ise, mahalleliye iki müjde verdi.

Talas Belediyesinin destekleriyle, Kuruköprü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından birlik ve beraberlik buluşması düzenlendi. Program mehter takımı konseri, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı okunuşuyla başladı. Yemeklerin yenildiği eğlencenin olduğu Kuruköprü Mahallesi, ilki Çömlekçi´de başlayan fen işleri, park bahçeler, temizlik işleri, ulaşım hizmetleri gibi belediyenin bütün birimlerinin yer aldığı çalışmanın yedinci durağı oldu.

Programa telefonla canlı bağlanan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, Kuruköprülüleri selamlayarak, ?Eskiden beri Kuruköprülü´yüm diye övündüğüm bir yer. Maalesef yoğun programım nedeniyle aranızda olamadım. Herkesi selamlıyorum.? dedi.

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Kuru Köprülülerin birlik ve beraberlik içerisinde olmalarının önemine dikkat çekerek, ?Kuruköprü´de olduğu gibi Cumhur İttifakı olarak saflarımızı daha da sıklaştırmamız gerekiyor.? ifadelerini kullandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kuruköprülülere iki müjde vererek, ?Tozun toprağın içinde stat olmaz. Gerekeni yapacağız. Kayserigaz Genel Müdürümüzle de konuştum. Kuruköprü´ye doğalgaz 2020 yılında gelecek inşallah. Bizlere sahip çıktınız. Bizler de gerekeni, yakışanı yapacağız. Mustafa Yalçın başkanımızın tecrübeleriyle köylerimize, Talasımıza hizmet edeceğiz. Raylı sistem eksiğimizi gidereceğiz. Beldelerimizden doğalgazı olmayan yerlerimizin eksiğini gidereceğiz.? şeklinde konuştu.

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, kırsal mahallelere hizmet çıkarmasıyla Kuruköprü´deki birlik ve beraberlik buluşmasını birleştirdiklerini belirterek, ?Kuruköprü çok daha fazla hizmetlere layık. Şahsıma gösterdiğinizin güveni boşa çıkarmamak için çalışıyoruz.? diye konuştu.

Kuruköprü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yavuz İncedayı, bu yıl ilkinin gerçekleştiği etkinliğe katılanlara teşekkür ederken, Kuruköprü Muhtarı Bilal Yardım da, hizmetlerden dolayı Başkan Yalçın´a teşekkürlerini iletti.

Konuşmaların ardından iş makinaları protokolün verdiği talimatla harekete geçti. Büyükşehir Belediyesi, Kayseri ve Civarı Elektrik Şirketi, KASKİ, Ulaşım A.Ş. gibi diğer altyapı kurumlarının da yer aldığı çalışmalar; mahalledeki yol, asfalt, kaldırım, kilitli parke, aydınlatma, kanalizasyon, ilaçlama, mezarlık temizliği, otobüs durakları gibi hizmetleri kapsıyor. Programda ayrıca, mahalleliye yemek verildi. Program söylenen türkü ve şarkılarla sona erdi.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ