EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

KIŞ LASTİĞİ TAKMAYANLARA CEZA UYGULANACAK

Kent genelinde yolcu ve eşya taşımasında kullanılan araçlarına kış lastiği takmayanlara cezai işlem uygulanacağı bildirildi.

İLÇE SAĞLIK MÜDÜRÜ ANTEPLİOĞLU YARDIM BEKLEYEN AİLEYİ ZİYARET ETTİ

“SİZLER İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ”

ÇOCUKLARIMIZIN EĞİTİMİ HER ŞEYDEN ÖNCE GELMELİDİR

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Nevzat Özer, "Çocuklarımızın eğitim her şeyden önce gelmelidir" dedi.

OĞLUNUN 'ŞEHİTLİK' UNVANINI 5 YIL SONRA ALABİLDİ

Baba İhsan Arslan: 5 yılı dolduran bir süre de olsa çocuğumun intihar etmediğini mahkeme kararıyla kesinleştirmiş bulunuyoruz

ÖZÇELİK-İŞ SENDİKASI BU SEFER İŞÇİ EŞLERİNİ SEVİNDİRDİ

Özçelik-İş Sendikası dağıttığı hediyelerle bu kez üyelerinin eşlerini sevindirdi

ŞİZENSEFALİ HASTASI BEBEĞİN AİLESİ YARDIM BEKLİYOR

Baba Hamit Sevik: "Çocuğun kontrolü için sürekli izin aldığımdan dolayı işten çıkarıldım"

MİLLETVEKİLLERİNİN DE KIRIMIZI IŞIKTA BEKLEMESİNİ İSİTİYORUZ

Gönüllü Kültür Kuruluşları Dernek Başkanı Ahmet Taş tertiplenen basın toplantısında 2019 yılını değerlendirip, şehir insanı adına yerel yöneticilerden beklentileri dile getirdi.

BİRLİK HABER SEN KAYSERİ ŞUBE BAŞKANI MEHMET TAŞ:

“PTT PERSONELLERİ ÇÖZÜM BEKLEMEKTEN BIKTI”

İŞKUR 23 BİN KİŞİYİ İŞE YERLEŞTİRDİ

İŞKUR Kayseri İl Müdürvekili Ayşe Ak: Ocak 2019’dan bu tarihe kadar 112 bin başvuru gerçekleşmiş, 23 bin 931 kişi de kurumumuz aracılığıyla işe yerleşmiştir

TOMARZA KAPUKAYA MAHALLESİNDE BAŞLAYAN AKIM ARGINCIK’TA DA İLGİ GÖRDÜ

MUHTAR ELVAN: “CENAZE YEMEKLERİNİ KALDIRACAĞIZ”

KAYBETTİĞİ KÖPEĞİNİ SOSYAL MEDYA ARACILIĞIYLA BULDU

“SATAMAYINCA ÇOCUKLARA VERMİŞ”

TEK MANDA İLE BAŞLADIĞI BESİCİLİKTE FİRMALARA ÜRÜN SATIYOR

Sayısını 20'ye ulaştırdığı mandalardan elde ettiği sütten yoğurt, kaymak, tereyağ ve peynir yapıp satıyor

TÜRK ASTRONOMİ DERNEĞİNDEN ŞEHİRLER İÇİN "DOĞRU AYDINLATMA" UYARISI

Dernek Başkanı Prof. Dr. İbrahim Küçük: Şehirlerimizi aydınlatmamız gerekiyor ancak doğru aydınlatmamız gerekiyor.”

MÜTEAHHİT MAĞDURU VATANDAŞLAR YETKİLİLERDEN YARDIM İSTEDİ

ARSA SAHİPLERİ İSYAN ETTİ

KAYMAKAM DURU, AKŞAM YEMEĞİNİ YURTTA KALAN ÖĞRENCİLERLE YEDİ

TABLDOT SIRASI BEKLEDİ, ÖĞRENCİLERLE SOHBET ETTİ

EĞİTİM BİRSEN DEVELİ TEMSİLCİLİĞİ DUALARLA AÇILDI

Türkiye’nin en büyük sendika hareketi olan Memur-Sen’in eğitim sendikası olan Eğitim-Bir-Sen Kayseri’deki ilk ilçe temsilciliğini Develi’de açtı.

Anahtar Kelimeler: -- SALDIRIYI KINADI

TOÇ-BİR-SEN SALDIRIYI KINADI

Tarım Orman Çalışanları Birliği Sendikası (TOÇ-BİR-SEN) üyeleri, geçtiğimiz günlerde kontrol için gidilen bir tesiste görevlilere yapılan saldırıyı kınadı.

Kocasinan İlçe Tarım Müdürlüğü önünde düzenledikleri basın toplantısında konuşan TOÇ-Bir-SEN Kayseri Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Gıda Mühendisi Abdulaziz Yıldırım, yapılan saldırıyı kınadıklarını belirterek; "Kocasinan ilçesinde kaçak çalışan bir işletmede sahte peynir üretildiği yönündeki bir ihbar üzerine kontrol görevlisi arkadaşlarımız şikayet konusu işyerine intikal etmiş ve uygun şartlarda, halk sağlığını tehdit eden peynir üretildiği tespit edilmiştir. Firmaya gerekli idari işlemin tesisi ve ürünlerin imhası sırasında arkadaşlarımız şiddetli bir şekilde saldırıya uğramış ve polis memurlarının ve çevredeki esnafın yardımı ile bir facia önlenmiştir. Malesef gün geçmiyor ki bu tip saldırılara maruz kalınmasın. Yurt genelinde bu tür saldırılar sürekli olmakta, yaralanan ve hayatını kaybeden arkadaşlarımız bulunmaktadır. Bu olay ilimizde 1 ay içerisinde yaşanan üçüncü olaydır. Daha bir hafta önce özel bir kesimhanede resmi veteriner hekim olarak görev yapan bir arkadaşımız insan sağlığına zararlı, hastalık taşıyan bir hayvanın imhasına karar verdiğinden dolayı saldırıya uğramıştı. Görevi halk sağlığını korumak olan mesai arkadaşlarımızın maruz kaldığı şiddetin her türlüsüne karşı olduğumuzu belirterek yaşanan bu olayı kınıyoruz. Arkadaşlarımıza yapılan son saldırı ile ilgili kurum amirlerimizin talimatı ile kurum avukatlarımız nezaretinde adli ve idari işlemler başlatılmış olup saldırgan şahıslar gözaltına alınmıştır. Yasal süreç devam etmektedir. TOÇ-BİR-SEN olarak konunun takipçisi olacağımızı bildirmek istiyoruz" dedi.

Gıda kontrol görevinin aynı zamanda halk sağlığını korumaya yönelik önemli bir görev olduğunun da altını çizen Yıldırım; son zamanlarda artan saldırı olaylarına karşı gerekli yasal düzenlemelerin yapılması gerektiğini ifade etti. Yıldırım konuşmasını şöyle sürdürdü;

"Bilinmelidir ki gıda kontrol görevi sadece bir piyasa gözetimi değil aynı zamanda halk sağlığını korumaya yönelik önemli bir görevdir. Sağlıksız gıda tüketen bir toplumun sağlıklı olması düşünülemez. Bu bakımdan gıda kontrol görevi bir nevi koruyucu hekimlik görevidir. Bu tip saldırıların hem ilimizde hem ülkemizde artarak devam ediyor olması bu konuda bir dizi önleyici yasal düzenleme yapılmasını gerektirmektedir. Bu tip suçlara yönelik yaptırımların artırılması, gıda polisi uygulaması ile kritik resmi kontrollerin bu polisler nezaretinde yapılması, acil durumlarda kullanılmak üzere panik butonu benzeri bir uygulamanın devreye alınması, yoğun baskı ve stres altında çalışan arkadaşlarımıza fiili hizmet zammı verilmesi gerekmektedir. Hizmet kolumuzun en büyük ve yetkili sendikası olarak hizmet kolumuzda çalışan tüm personellerimizin haklarının korunması konusunda her zmaan yanlarında olduk. Bundan sonra da yanlarında olmaya devam edeceğiz."

Haber Kaynak : İHA